blocky ve code nasıl anlatılır?

Kodla Büyü

blackpeace123

Seçkin Üye
Seçkin Üye
blocky labirent ve hakeze code.org da belli aşamadan sonra eğer kodları ve döngüler çıkıyor. bunları öğrencilerin kendilerinin mi bulmasını bekliyorsunuz.keşfetmelerini yoksa siz mi anlatıyorsunuz. şu ana kadar öğrencilerin kendilerinin yapmasını bekledim. bu sefer de her öğrenci farklı zamanlarda geçtikleri için tek tek anlatmak zorunda kalıyorum. aynı şeyi defalarca anlatmak da bıktırıyor zaman zaman.

sizler hangi yöntemi deniyorsunuz?
bahsettiğim aslında tüm kodlama süreci için geçerli.

Hocam ayrı ayrı geçtiklerinde akran eğitimi işini rahatlatır. Birbirlerine öğretmelerini söylüyorum. Rahat ve etkili oluyor.

Çoğunlukla kendileri buldu. Deneme yanılma ve çıkan uyarılara göre bölümleri geçiyorlar. Yalnız benim sınıflar 15 kişilik herkes tek oturuyor o yuzden rahat rahat vakit buluyorlar bunlar için.

ilk birkaç bölümü kendim yaparım gösteririm sonra onlara belirli bir yere kadar gelmelerini söylerim sonlara doğru geçemedikleri bölümlerin çözümlerini gösteririm

Sarıkamış Anısına isimli video paylaşımınız tarafımıza ulaşmıştır. Moderasyon aşamaları tarafınıza tekrar bildirim olarak gönderilecektir. 2018-01-02 14:02:02

Hala bekliyor. .. Eba bizden önce tatile çıktı sanırım

hocam code.org ta bir kural var 3 arkadaşına sormadan öğretmene soramıyordu diye hatırlıyorum sitesine gezerken ben öyle yaptım hem takım çalışmasını güçlendiriyor.hemde herkese yetişemiyor oldugum zamanlarda ii oluyor.

Geri