"bittorent exe" isimli BAŞBELASI VİRÜSTEN KURTULMA

Kodla Büyü

elma

Site Gezgini
Merhaba,

Zaman zaman ozellikle "flash disk"lere bulasan ve kolay kolay silinemeyen bir virus var. Ismi: bittorent exe (benzer isimlere sahip baskalari da olabiliyor)
Ozellikle "flash disk"i kendi bilgisayarimizin disinda bir bilgisayarda kullandigimizda nedense hemen bulasiyor. Ayrica projelerini bu disklerde getiren ogrenciler de bu virusu (veya benzerlerini) beraberlerinde getiriyorlar ve bu ogrenciler genellikle virusten kurtulamadiklarini belirtiyorlar.

Bu virusun bulasma belirtileri:
1- Bilgisayarımda C, D, E isimli suruculerin cift tiklama yöntemi ile acilamamasi (yalnizca sag tiklayip ac deyince açılmasi),
2- Suruculeri cift tiklama yontemiyle acmaya calisinca hata vermesi
3- Suruculere sag tiklayinca normalin disinda menulerin goruntulenmesi

UYARI: Normalde sag tus menulerinin "Ac, Arastir, Ara.." seklinde siralanmasi gerekir. Virus ihtimali olanlarda "Auto, Ac, Arastir" seklinde bir menu gorunebilir ya da anlamsiz karakterler bulunabilir (bunlar basit autorun.inf virusleridir) .

Bu virusu silmenin bir yolu asagidaki sekilde (ben bu yolu yeni kesfettim):
Nero isimli CD yazma programini calistirin. "Veri CD'si yarat" secenegini secin.
Daha sonra "Add" secenegini kullanarak dosya ekleme islemine baslayin (Tabii ki bir dosya ekleme islemi yapmaniz gerekmiyor:-(((
Bu asamada o hinzir dosyalar gorunecektir.
--> O Dosyalari (bittorent.exe ve autorun.inf) secerek "delete" tusuna basin.
NOT: Bu dosyalar Windows Explorer altında gözükmüyor. Ancak Nero kaynak dizinleri gosterdigi icin görulebiliyor.

avast ta karantinaya taşıdıktan sonra silebilirsiniz

Bu da bir alternatif arkadaşlar Benim gibi antivirüslerle çözüme ulaşamayanlar için bir yol. Ben teşekkür ediyorum

kaspersky bu virüs için bre bir. kaspersky kuruluysa makinanda flash takar takmaz bulup siliyor

Kaspersky 6.0 ve üstü güncellenmiş bir antivirus çok kolay temizliyor..
Kaspersky hem makineyi hem kasmıyor. Hemde sürekli güncellerseniz virüs saldırılarından emin olabilirsiniz.. Tavsiye ederim yaklasık 7 yıldır kullanıyorum arada diğerlerini deniyorum ama tad vermiyorlar...

bir bilgisiayarcı virüs programına ihtiyac duymadan siler dermiiişim :lol:
evet bu vb türevden virüsler sisteme bulaştığında sürücüye sağtıkladığınızda x"sd1"2x gibisinden ifadeler geliyorm cok basit yönten aracla klasör seceneklerinden gizli dosyaları göster ve korunan işletim sistemi dosyalaarının götüntülenmesini sağlıyorz sonra autorun.inf dosyalarını siliyorusz silmeden autorun nun içinde o virüsle ilgili bağlı dosyaların scripptlerin adlarını göreceksiniz onlarıda beraberinde secerek siliyoruz diğer sürücüleride kontrol ediyorusunuz ama incelik burada hocamında dediği gibim sağ tıklayıp araştır demekte siz cift tıklarsanız virüs aktif olur ve silemezsiniz tüm sürücükere bunu yaptıktan sonrada restart ediybruz firüslerin başı ezilmiş oluyo 8) :+1: hocam gösterdi yolda var nero sistem dosyalarnı gösterebildiği için oradanda yapabilirsiniz

bir bilgisayarcı virüs programına ihtiyac duymadan siler dermiiişim :lol:
evet bu vb türevden virüsler sisteme bulaştığında sürücüye sağtıkladığınızda x"sd1"2x gibisinden ifadeler geliyorm cok basit yönten aracla klasör seceneklerinden gizli dosyaları göster ve korunan işletim sistemi dosyalaarının götüntülenmesini sağlıyorz sonra autorun.inf dosyalarını siliyorusz silmeden autorun nun içinde o virüsle ilgili bağlı dosyaların scripptlerin adlarını göreceksiniz onlarıda beraberinde secerek siliyoruz diğer sürücüleride kontrol ediyorusunuz ama incelik burada hocamında dediği gibim sağ tıklayıp araştır demekte siz cift tıklarsanız virüs aktif olur ve silemezsiniz tüm sürücükere bunu yaptıktan sonrada restart ediybruz firüslerin başı ezilmiş oluyo 8) :+1: hocam gösterdi yolda var nero sistem dosyalarnı gösterebildiği için oradanda yapabilirsiniz

:idea: yada üzerinde temiz bi autorun.ini dosyası yapıştırın gitsin ozamanda düzeliyor
hocam senin yöntemde güzel care cok :+1:

Dracula Virüs Temizleyici 3.0 ı kullanarak temizleyebilirsiniz. dikkit etmeniz gereken tek şey programı çalıştırdığınızda flashın takılı olması.
Gooogle dan aratıp bulubilirsiniz küçük bir program ama işe yarıyor...

Bende aynı yöntemi birkaç kere kullandım, ve birç ok virüs programı denedim.Ama kusura bakmayın arkadaşlar. Siliyor sandığınız Virüs programlarının hiçbiri beş para etmiyor.Sadece siz görmüyorsunuz. Bir müddet sonra geliyor.Özellikle \WINDOWS klasöründe de olmamasına dikkat edin...
Saygılarımla

Bu bittorent.exe belasına bir çözüm yöntemi de benden.
1-Bilgisayar güvenli mod da çalıştırılır.
2-Çalıştır 'a "msconfig" yazılır.
3-Başlangıç sekmesinden bittorent.exe'bulunarak onundeki işaret kaldırılır.
4-Çalıştır'a regedit yazılır
5-CTRL + F basılarak "bittorent.exe" aratılır ve bulunan tüm dosyalar tek tek silinir.

bilgisayar yeniden başlatıldığında bittorent.exe tarih olur 8)

valla üstatlar, ben BITDEFENDER la hallettim. başka da çözüm bulamadım. hemen bulup siliyor kendileri...
ben de yeni bişey öğrendim.
teşekkürler

Geri