bitmeyen kartuş

Kodla Büyü

bilogrt038

Aktif Üye
bitmeyen kartuş hakkında bilgisi olan var mı nasıl kullanışlımı fiyatları vb bunlar hakkında bilgisi olanlar yazarsa sevinirim

hem okula hemde eve almayı planlıyorum

tavsiye edebileceğiniz marka varsa sevinirim

bitmeyen kartuş püskürtme yazıcının modifiye edilmiş halidir. bitmyen kartuş çok ekonomiktir. renkli çıktı için bence canon mx410 almanı tavsiye ederim çözünürlüğü iyidir. yaklaşık 10000 çekim yapar bir tüp fiyatı 15 tl dir. karuşu kendin doldurabilirsin

Murekkebi buna ozel.canonu buna cevirmisler.onliradan 4tup 40lira.bir de zamanla cekmeme yapiyor tuplerden.197tlye degmez.ama 150ye sifir veriyorlarsa al.

Türkoğlu' Alıntı:
bitmeyen kartuş püskürtme yazıcının modifiye edilmiş halidir. bitmyen kartuş çok ekonomiktir. renkli çıktı için bence canon mx410 almanı tavsiye ederim çözünürlüğü iyidir. yaklaşık 10000 çekim yapar bir tüp fiyatı 15 tl dir. karuşu kendin doldurabilirsin
hocam teşekkürler bir inceleyim bakalım fiyatı da uygun olursa eve ve okula almayı düşünüyorum

Hocam ben hem ecde hem de okulda kullanıyorum.
2000 3000 baskı aldım makine ile ve hiç problem yok bir de resim baskısı alabiliyorsun çok kullanışlı

Biz de hem bakkala hem okula canon mx 410 aldık :) wifi de bağlanabiliyor. Baskı kalitesi güzel. Şimdilik bi sorun yok zaten alalı 1 ay olmadı.

hocam ben çok araştırdım, hp1510 üçü bir arada yazıcım vardı acaba değiştirsem mi diye, ilk başta 10bin sayfa çok cazip geliyor, hatta bir arkadaşım bilgisayar dükkanında bayilik gibi satışını yapıyor.
Ben bu sistem yazıcıyı inceledim, bildiğiniz kartuşun üzerine mürekkep haznelerine gelecek şekilde delikler açılmış, serum hortumlarının biraz daha incesi hortumlar silikonla sabitlenmiş kartuşa, diğer taraftada içi mürekkep dolu tanklara bağlanıyor. Kartuş hiç mürekkepsiz kalmadığı ve sürekli dolu seviyede olduğu için bitmeyen kartuş adı veriliyor bu sisteme. (gerçek ismi sürekli mürekkep besleme sistemi)
180-190 tl civarı canon yazıcı var en uygun fiyatlı, dolu tanklarla 2500 sayfa alıyorsunuz tank başı.(yani sadece siyah 10000 değil 2500, toplam tüm renkler 10000 ediyor benim bildiğim, ama ortalama seviyede 3500 4000 sayfa çıktı alırsınız. Yanlız söyle bir durum siyah bittiğinde kırmızı-mavi-sarı renklerin karışımıyla siyaha yakın bir renk elde ediliyor, siyah gibi çıktı veriyor. Bizim kullandığımız o şekilde en azından.)
Niyetim kötülemek değil, okulumda da 2 tane var bu yazıcılardan, yazma kalitesi ortalamanın üstünde, resimleri a4'e çok net basıyor, mürekkep tüpleri 10tl'ye doluyor, çok ekonomik
Fakat, yazıcının gelen kutusu içinden şöyle bir uyarı notu çıkıyor: yazıcının ömrünü belirliyormuş!!! atık mürekkep haznesi varmış, 20 ila 25bin sayfa sonunda cihaz bu parçayla ilgili hata veriyormuş (tam hatırlamıyorum ismini) yazıcının o parçasının değişmesi gerekiyormuş, yazıcıyı onlara kargolayıp gönderiyomuşuz, onlar değiştirip geri gönderiyomuş, ücreti 50tl imiş ve her 20-25binde aynı işlemin tekrarlanması gerekiyormuş

eğer yazıcınız yoksa ve alacaksanız tavsiye ederim. (ben 1510 yazıcıma uyumlu muadil kartuş ve uyumlu mürekkep dolum seti aldım, şimdilik idare ediyorum)
Renkli olması, bana göre en büyük avantajı kolay doldurulabilir tanklara sahip olması, mürekkep bedelinin 10tl gibi cüzi bir fiyatta olması, artıları...
Fakat yok şu kadar sayfada şöyle yapılacak, böyle olunca bu kadar ücret alırız demeleri hoşuma gitmedi benim, biz okuldakilerde daha karşılaşmadık ama olacağı kesin adamların demesiyle..

Bir de nacizane tavsiye bitmeyenkartus.com sitesi bu cihazların ana sitesi, dolantoner.com var aynı firmanın lazer yazıcı ve pratik dolum tonerlerini satıyor, toner üzerine bildiğiniz tıpa sistemi yapmışlar tıpayı açıp huniyle tozu içine akıtıp kullanıyorsunuz; onları da bir inceleyin derim. Fiyat ilk başta pahalı biraz ama doldurup kullandıkça maaliyet bayağı düşüyor.

Bu konuyu bende merak ediyorum... Okulda renkli çıktı alabileceğimiz bir imkanımız yok, böyle bişey olması güzel olur...

Konuyu açan arkadaşa ve yorumlarını esirgemeyen arkadaşlara teşekkürler! :alkis:

sert_hard' Alıntı:
Fakat, yazıcının gelen kutusu içinden şöyle bir uyarı notu çıkıyor: yazıcının ömrünü belirliyormuş!!! atık mürekkep haznesi varmış, 20 ila 25bin sayfa sonunda cihaz bu parçayla ilgili hata veriyormuş (tam hatırlamıyorum ismini) yazıcının o parçasının değişmesi gerekiyormuş, yazıcıyı onlara kargolayıp gönderiyomuşuz, onlar değiştirip geri gönderiyomuş, ücreti 50tl imiş ve her 20-25binde aynı işlemin tekrarlanması gerekiyormuş

arkadaşlar yorumlar için teşekkür ederim yorumlardan ve kendi araştırmalarımdan anladığım aslında basit ve kullanışlı bir sistem kurmuşlar bu açıdan bakınca güzel hatta çok güzel

ama bu seferde kafamda şu soru işareti oluştu cevap verebilrseniz sevinrim belli bir sayfadan sonra hata veren şu parça işi o kafamı karıştırdı

Marka olarak epson dan şaşmayın.Aparatı internetten alıp videolarını izleyerek kendinizde takabilirsiniz.Yalnız yazıcının garanti kapsamı dışına çıktığını unutmayın.bitmeyen kartuş her yazıcıya takılmıyor bunuda unutmayın.Hazır aparat takılmış olanları biraz pahalı.Fotoğraf baskısıda yapabilirsiniz hemde maliyetleri inanılmaz ucuza geliyor.Epson da ısrarcı olmamdaki sebep yazıcını kağıt seçmemesi fotoğraf için.

s_kajmeran hocam, geçen sene okula zorla tehditle aldırdım bir tane, şimdi ikincisini aldılar kendiliğinden çok memnunlar, servis mervis ücret falan pek önemli değil okul için olunca, biri müdürümüzün, biri de idarecilerin odasında, öğretmenler falan çok memnunlar. Çok sayfalı ve ya resmi yazıları lazerden alıyoruz, Kulüp listeleri, gelen broşür ve benzeri muhteviyat, sınıfların ögretmenlerin kulüplerin isimlikleri zart zurt hep renkli çıktı alıyoruz. Gücüm yeterse bi de küçük pvc kaplama makinesi aldıracam, seri üretime geçecez okula..:) :mrgreen:

bilogrt038' Alıntı:
arkadaşlar yorumlar için teşekkür ederim yorumlardan ve kendi araştırmalarımdan anladığım aslında basit ve kullanışlı bir sistem kurmuşlar bu açıdan bakınca güzel hatta çok güzel

ama bu seferde kafamda şu soru işareti oluştu cevap verebilrseniz sevinrim belli bir sayfadan sonra hata veren şu parça işi o kafamı karıştırdı

hocam yazıcının atık mürekkebi biriktirdiği bir parça benim anladığım, fotokopi makinalarındaki atık toner bölümleri gibi, ben baktım öyle ulaşması değiştirilmesi çok kolay değil biraz uzmanlık gerektiriyor. Garanti meselesine gelince ürün zaten üretici tarafından değil bitmeyenkartus firması tarafından garantili. Yani bir sıkıntı hasıl olduğunda muhatabınız firma, marka değil. Ama hem kendi evimde kullandığım kartuş ve mürekkep dolum setlerinde, hemde okuldaki yazıcılarda bir problem yaşamadım. Sitesinde Yaşar isminde bir yetkili var, birkaç sefer net üzerinden, bir iki defa da telefondan görüştüm, ilgili bir kişi, sıkıntının gideilmesi için elinden geleni yapıyor.

İnternette bikaç videoda hp1510 için uygulanışını gördüm, elimdeki mürekkepler bitince kendim yapacam aynı sistemi, eğer Canon veya Epson marka uygun model yazıcınız varsa elinizde, uyumlu kartuş takımını da ayrıca alıp takıp kullanabilirsiniz.

bunun orjinalini bulamazssınız genellikle bu işi bursada yaparlar. bildiğimiz püskürtme yazıcıyı modifiye ediyorlar ama bundan 40 bin çıktı alanıda duydum. bu parça değiştirme işi bana saçma geldi

bilogrt038' Alıntı:
sert_hard' Alıntı:

Atık mürekkep haznesi yazıcının genelde arka tarafındaki küçük bir kap. Yazma işlemi sonrasında atıl kalan mürekkebi o kaba dolduruyor yazıcı. Nasıl yapıldığını bilmiyorum ama bazıları yazıcıyı arkadan açıp atık kaba giden mürekebi başka bir küçük hortum yardımıyla daha büyük bir şişeye vs aktarıyor. Böylelikle de atık mürekkep haznesi ile ilgili sorunla karşılaşmamış oluyorsunuz.

Çok zor bir işlem olduğunu zannetmiyorum ama yazıcının bir açılıp incelenmesi gerekiyor :)

ciss2.jpg

Şurda epsonlar için işlemin nasıl yapıldığını anlatmışlar :)

http://forum.cescesor.com.tr/atik_murek ... &p=443

Türkoğlu' Alıntı:
bunun orjinalini bulamazssınız genellikle bu işi bursada yaparlar. bildiğimiz püskürtme yazıcıyı modifiye ediyorlar ama bundan 40 bin çıktı alanıda duydum. bu parça değiştirme işi bana saçma geldi

Orjinal değil zaten hocam, hiçbir marka da orjinal yapmaz zaten bu sistemi, adamlar modifiye etmişler, kandırmışlar cihazı bir nevi. Firmanın adresi de bursa zaten, bursa kartuş diye geçiyor ismi...
Parça değiştirme işine gelince cihazın ambalajı içinden çıkan bir kağıttı, keşke atmasaydım kesin söylerdim neyin nasıl olduğunu, 20-25 bin sayfa sonunda cihazın uyarı vereceğini ve bu parçanın değişmesi gerektiğini söylüyordu. Firmanın yalancısıyım, bu süre 40-50bin sayfa da olabilir mesela ekonomi modunda...
OMD hocamın dediği gibi bir sistem yapılması mümkün olabilir bu duruma çözüm olarak, ama bi yazıcının perte çıkma riski de var.
"Emin, çalıştırabilecek misin?"
"Hele bi söküp içine bakmam lazım." :D
....
"Emin, noldu çalışacak mı?"
"Hele bir toplayayım da bakacaz..." :puhaha:

elimdeki mürekkepler işini bitirsin, kendi hp1510 yazıcıma da yapacağım aynı sistemi, dolu sistem tank, hortum ve bağlantı elemanlarını 100 tl'ye alıp, kartuşları delip - hortumları geçirip - silikonla sabitleyeceğim. Yutub'da gördüm videosu var yapmışlar, hemde çok basit bir sistem yapılması. Olmazsa okuldaki yazıcılara kullanırım mürekkeplerini...
Zaten seneye bt sınıfları falan ne olacağımız belli değil, bari gıldır gıcık, yalan dolan, üç kağıt işleriyle piyasa yapar üç beş yolumuzu buluruz.... :wink:

bu yazııcları kullanan (sıfır alıp yani kendisi modifiye etmeyip) arkadaşlar varmı

yazma hızı nasıl (renli-siyah beyaz)

kartuşlumu iyi toner limi

arıza yapıyorlarmı

özellikle bursa da kullanan arkadaşlar varmı

bursadan yazıyorum.
hiç düşünmeyin alın.
bitmeyenkartus.com.tr veya dolummatik.net
canon mp280 ya da mp282 gayet iyi-yeterli.150 liraya alırsınız pazarlık edin
20 bin 25 bin çıktıdan bahsetmişler! bu kadar çıktıdan sonra zaten yenisini alın.kartuş doldurma sıkıntısı ücretini ve parasını düşünün.130 a kdv istisna belgesi ile aldım.çatır çatır kullanıyorum
arkadaşlar tüm sorularınıza açığım

tükenmez kalem bile bir gün tükenirken, bitmeyen kartuş da elbet gün gelir biter evlat :mrgreen:

Arkadaşlar bu kartuşlar her mürekkep püskürtmeli yazıcıda kullanılabiliyor mu acaba?
Benim evde bir yazıcım var.Uzun süredir kendilerini kullanmıyorum(Hp 1160 gibi bişeydi yanılmıyorsam).Acaba bu kartuşlar ona da uyar mı?

Yoksa buna özel yazıcılar mı var?Bilgilendirirseniz sevinirim

okulun önemini anlayamadım.
yazdırma hızı sonuçta lazer değiller ama gayet iyi.ilk çıktı süresi biraz bekletir. memleketteki arkadaşa dahi aldırdım.sıkıntısı oldu! bitmeyenkartus.com.tr kargo ücretini bile ödeyip bursada halletti geri gönderdi.

kullanırken bir kaç dikkat edilecek nokta var makinelerde.
1. mürekkepleri yazıcı üstüne koymayacaksınız.yazıcıyla düz aynı zeminde olacak.
2.her mürekkep içinde 2 delik var.küçük olan açık olacak çıktı alırken.büyük olan doldurma yapmak için.
3.belli bir süre sonra mürekkep bitti uyarısı verip makine üstündeki ışıklar yanıp söner c ve b ışıkları.kaale almaya gerek yok.
4.yine belli bir süre sonra yazılımsal olarak mürekkep bitti der ve ekranında e16 hatası verir. sağ alttaki kırmızı düğmeye 5 sn basarsak kartuşlar resetlenir ve devam. zaten bu resetleme işi kolay diye canonlar bu sisteme kuruluyor.
5.en sık hata 5100.içindeki kabloların genleşme yada daralmadan makinenin içinde rahat hareket edememesi sıkıntısı.videolar var bitmeyenkartus.com. ince bir ayarı var.çok bızıklamazsanız sıkıntı yok ki bende hiç olmadı.

bu sistemin takılabileceği yazıcılar CANON VE EPSON
bu sistemin takılamayacağı ama KOLAY DOLAN KARTUŞ DEDİKLERİ KARTUŞLAR CANON

siteleri incelerseniz anlarsınız.
kısacası hp ye uygulanamıyor

sözbende' Alıntı:
Arkadaşlar bu kartuşlar her mürekkep püskürtmeli yazıcıda kullanılabiliyor mu acaba?
Benim evde bir yazıcım var.Uzun süredir kendilerini kullanmıyorum(Hp 1160 gibi bişeydi yanılmıyorsam).Acaba bu kartuşlar ona da uyar mı?

Yoksa buna özel yazıcılar mı var?Bilgilendirirseniz sevinirim

ben geçen sene bt sınıfına aldım.şimdiye kadar hiç bir problem yaşamadım.bazıları uyduruk yapabiliyor gittigidiyor üzerinden bursakartuş var tavsiye ederim.bi problem olursa a hallediyorlar

moatli' Alıntı:
yazdırma hızı sonuçta lazer değiller ama gayet iyi.ilk çıktı süresi biraz bekletir. memleketteki arkadaşa dahi aldırdım.sıkıntısı oldu! bitmeyenkartus.com.tr kargo ücretini bile ödeyip bursada halletti geri gönderdi.

1. mürekkepleri yazıcı üstüne koymayacaksınız.yazıcıyla düz aynı zeminde olacak.
2.her mürekkep içinde 2 delik var.küçük olan açık olacak çıktı alırken.büyük olan doldurma yapmak için.
3.belli bir süre sonra mürekkep bitti uyarısı verip makine üstündeki ışıklar yanıp söner c ve b ışıkları.kaale almaya gerek yok.
4.yine belli bir süre sonra yazılımsal olarak mürekkep bitti der ve ekranında e16 hatası verir. sağ alttaki kırmızı düğmeye 5 sn basarsak kartuşlar resetlenir ve devam. zaten bu resetleme işi kolay diye canonlar bu sisteme kuruluyor.
5.en sık hata 5100.içindeki kabloların genleşme yada daralmadan makinenin içinde rahat hareket edememesi sıkıntısı.videolar var bitmeyenkartus.com. ince bir ayarı var.çok bızıklamazsanız sıkıntı yok ki bende hiç olmadı.

Yıldırımdayım hocam bende

ondan sordum

almamı tavsiye edermisin

renkli veya siyah beyaz toplam ne kadar çıktı aldınız ve ya alınıyor

hangi modeli tercih edersiniz canon un

serkanholep' Alıntı:
moatli' Alıntı:

Yıldırımdayım hocam bende

ondan sordum

almamı tavsiye edermisin

renkli veya siyah beyaz toplam ne kadar çıktı aldınız ve ya alınıyor

hangi modeli tercih edersiniz canon un

hocam yıldırımda oturdum.bilirim oraları. okul nilüferde.tanışmak isterim.
kesinlikle tavsiye ederim. hatta yukarıda yazdıklarıma ek olarak başka bir satıcıyı daha anlatayım. tam şehreküstü istasyonunda inince medicalpark tarafından çıktığında eczanelerin yanında bir dükkan var.adam yığmış canon mp280 leri oraya.ordan 150liraya aldık birde 4 tüple birlikte. (tüplerin tanesi 10 lira normalde)
hangisi olursa olsun ;okuldanız bilgisayar öğretmeniyiz daha bundan çok alıcaz arkadaşlara okula falan derseniz indiriminizi rahat alırsınız.

kaç sayfaya gelince bayağı aldım ama lazer gibi özet çıktı ekranı yok.tam rakam yok. sen sorunca dolummatikçiyi aradım sordum,özel yazılımla görüyorlarmış.1ler peynir ekmek gibi renkli çıktı alıyorlar,fotokopi çekiyorlar.
saygılar

Geri