Bitmeyen kartuş sistemi

Kodla Büyü

ofsati

Aktif Üye
2 Tip bitmeyen (tükenmez kalem gibi birşey) kartuş sistemi var.
Birisi yandan dolum tüpleri dolan bitmeyen kartuş sistemleri kablo benzeri mürekkep boruları ile içerideki kartuşa mürekkep aktarımı yapan yazıcılar bunlar. O kablo benzeri borular bana verimli çalkışacakmış gibi gelmedi.
Birde özel çok kolay doldurulan kartuş sistemleri var. Dışarıdan baktığınızda dolum tüpleri felan görünmüyor biten kartuşu (özel bir kartuş orji,nal kartui gibi değiller) çıkarıp şırınga ile doldurup 5 dk da yerine takıyorsunuz.

Bu iki kartuş sistemi ile ilgili resimleri koydum alt tarafa.
Sorum şu bunlardan birisini kullanan varmı içinizde varsa yorumları önerilerini alalım diyorum.
Epson kendisi de fabrikadan çıkışlı bitmeyen kartuş sistemli yazıcılar çıkarmış ama sonradan takılanlara kıyasla 2 kat daha pahalı oluyor tüm sistem.Onun resminide en alta koydum şu anda hepsiburada.com fiyatı 538TL

1.sistem şunun gibi
canon-mg2150-mg2155-bitmeyen-kartuslu-yazici-500x500.jpg

2.sistem ise şunun gibi bunun yanında tüpü yok yazıcısı o yüzden görünmüyor bu resimde.

Canon_PGI-520_CLI-521_(5_Renk)_Uyumlu_Kartu%C5%9F_Dolum_Seti-500x500.jpg

Buda epsonun çıkardığı epson L210 sistemi fiyatı 500tl civarında
Bilgisayar_2237122.jpg

Resimler cescesor ve hepsiburada sitelerinden alınmıştır.
Cescesor.com bu alanda baya bir aşama kaydetmiş sanırım. Çok falza ürünleri var konu ile alakalı.
Çin sayesinde mini mini bir sürü eticaret sitemiz oldu buda buna bir örnek.

Ben birinci bahsettiğinizden kullandım hiç verim alamadım, elim kolum boya içinde kaldı, sürekli hortumlar tıkandı vs. vs.
Ya da ben kullanamadım bilemiyorum. En son Hp nin mürekkep püskürtmeli yazıcısını aldırdım okula rahat ettim. Kartuşları 25 tl civarı, en azıdan sorun çıkartmıyor.

birkan' Alıntı:
Ben birinci bahsettiğinizden kullandım hiç verim alamadım, elim kolum boya içinde kaldı, sürekli hortumlar tıkandı vs. vs.
Ya da ben kullanamadım bilemiyorum. En son Hp nin mürekkep püskürtmeli yazıcısını aldırdım okula rahat ettim. Kartuşları 25 tl civarı, en azıdan sorun çıkartmıyor.

Kullanan kesin vardır diye düşünmüştüm bende. Mürekkep yalamışlığımız var ama dahada yalamayalım dimi.
Başka varmı kullanan bu sistemlerden.

1. bitmeyen kartuş sistemi okula bir öğretmenin zoraki ısrarı ile aldım sonra baktım 10 tane almışız okula. Olumlu yönü toplam 40 TL ye 3 - 5 bin sayfa çıktı alınıyor fotokopi derdide bitiyordu öğretmenim hem renkli hem kaliteli çıkarıyordu 1-4 sınıflar için çok güzel.

sıkıntıları 2. mürekkep dolumundan sonra kartuşların ömrü doluyor iki kartuş fiyatı 100 TL. Kendi verdikleri mürekkeplerii kullandığınız sürece hortumlara tıkanma olmuyor. kartuş üzerindeki deliklere silikon vasıtasıyla hortumlar bağlanıyor bazen bu delikler geniş açıldığı için burda hava alıyor(orjinalinde böyle bir durum yoktu ancak sonradan katuş ölünce yeni kartuşu ben kendim deldim). hava alınca da borulardan mürekkep gelmiyor şırınga ile mürekkep takviyesi yapıyorum karuş içine bu şekilde düzelmiş oluyor. okulda 10 tane yazıcı olunca eldiven aldım arıza durumlarını bu şekilde çözüyorum. ben bursadaki firmadan canon yazıcıları aldım 200 TL ye.

Kullan kullanma diyemiyeceğim evde kullanacaksanız yukarıdaki arızaları kolaylıkla yapabilecek durumdaysanız verimli olabilir. hatta bir keresinde tatil dönüşü yazıcıyı ters düz etmişler içine mürekkep bayağı dağılmıştı temizledim falan yine çalıştı. :)

2. sistemi ilk defa sizden duyuyorum birde bunların dolan tonerleri çıkmış hiç denemedim bence biraz daha sağlıklı gibi görünüyor.

hocam ben okula CANON mx 360 aldım,genel olarak memnunum,sadece yazın donmuştu,onu da gelince bitmeyen kartuş sistemi bayi var,orda buhar makineleriyle açıyolar..Ben okul dergisini renkli çıkartıyorum,,her türlü karlı,en kötü 50 tl ye yeni kartuş alırsın,tıkanmalara yönelik makinenin derin temizleme özelliği var kendi temizleyip boyayı kartuşa doğru çekiyo,resimdeki 1.makine eski model...ama direk kartuşun üstünden dolan sistemler var,herhalde onda hiç sıkıntı yaşamazsın...

Önerileriniz doğrultusunda satın almaya karar verdim okul için alacağız bakalım hayırlısı artık.
Okula 10 adet alınmışsa ve çok çok sorun yaşanmamışsa demekki hallederiz üstesinden geliriz.
Olmadı danışacak birileri varmış burada :)
Bu forumu seviyorum teşekkürler..

hocam istanbuldaysanız yarımcı olurum alımlarda bayilik aldım 10 tane olunca :)

tati' Alıntı:
hocam istanbuldaysanız yarımcı olurum alımlarda bayilik aldım 10 tane olunca :)

Yok hocam bursadayım. 10 Tane almıyacam 10 tane alan sorun yaşamamışsa ben tek alınca sorun yaşamam diye yazmıştım sanırım yanlış anlaşıldım.

epson kullandım.. ancak mürekkepler çok çabuk tıkanma yapıyordu... atık mürekkep deposu doldu ve resetleme yapamadım hal bekliyor..
canon mp 250 çok güzel çalışıyor. bunun resetleme yazılımını kolayca buldum. şu anda bir adet siyah 510 kartuş değiştirdim iyi çalışıyor. 7000 küsür baskı yapmışım..
biribenibitirsin.com burada fiyatları uygun gibi alış veriş yapmadım ancak alınabilir mi? kararı siz verin.

Hocam ben 2 senedir canon mp280 kullanıyorum. şu ana kadar hiç sorun yaşamadım. baya bi çıktı aldım. sendika faaliyetleri için ilan bastıracaktık. onun yarı parasına bu makineyi aldık ve ilanları kendimiz bastık. makine de yanımıza kar kaldı. şu saatten sonra bozulsa da üzülmem çünkü kendini çoktan amorti etti bile. evde de aynı makineyi kullanıyorum. mürekkeplerini birkaç sefer bitirip takviye ettim sorun yok. kızım hergün bilgisayarda barbi giydirip renkli basıyor. tek masrafımız kağıt masrafı. :)

Geri