BİTEFO Başka okula da rehberlik amaçlı görevlendirilmesi?

Kodla Büyü

sedkorn

Aktif Üye
Dün ilçemizde yapılan Formatör Öğrt. Toplantısında Formatör olarak çalıştığımız okulun dışında başka okula da haftanın 1 günü Rehberlik amaçlı görevlendirileceğimiz söylendi. İtiraz ettik ama ortaya tam olarak bir kanıt koyamadığımız için sonuç alamadık. Şimdi 5 okul seçmemiz isteniyor. Bunun dayanağı olarak gösterdikleri madde görev ve çalışma esaslarındaki ;

4. Durumları itibariyle bünyesinde bilişim teknolojisi sınıfları kurulamayan ancak bilişim teknolojisi araçlarına ve internet erişimine sahip okullara da çevre okullar da görev yapan bilişim teknolojisi formatör öğretmenlerin rehberlik etmesi ve destek vermesi sağlanacak, gerektiğinde bu konuda ilçelerinden herhangi birisine görevlendirme yapılabilecektir.(c)(d) maddesi. (c-EĞİTEK 18/12/2008 tarih, 22168 sayılı yazı, d- EĞİTEK 04/07/2007 tarih 12089 sayılı yazı.)

Buna göre böyle bişeye hakları var mı?
Kuzu kuzu gidicez mi başka okula da?
Okul diyelim 10 km mesafede yolluk verecekler mi? vermeliler mi?
Görevlendirmenin görevlendirmesi olur mu?

Birde yukardaki maddede "....bünyesinde bilişim teknolojisi sınıfları kurulamayan ..." diyor. Anladığım okulda Bİlg Lab varsa oraya görevlendiremezler.

Bilgisi, düşüncesi olan?

ya bazı illerde var mesela mersinde var ama ben bursada ikinci bi okula gitmek istedim bu mimkün değil yasal olmadığı için yapamayız demişlerdi ne iş be.sanki farklı ülkelerde vilayet bunlar?hangisi yasal acaba?

Ankarada da var.Formatöreleri Kendi okulundan başka rehber olarak başka okullara görevlendirebiliyorl İLÇE MEM..

mmercan' Alıntı:
Valilik onayı esastır.Orada kaç okul yazıyorsa o.

Valilik onayında kendi okulum yazıyo. Şimdi bizi başka okula da göndermek isteyenler bilmiyor mu bunu? Nasıl iş yapıyorlar. Buna göreitiraz etsem kabul edilir mi.

Birde yakın uzak ikinci okul için yolluk talep edebilirmiyim, arabam olsun olmasın.

Hiçbir şey talep edemezsiniz.Görevlendirme onayı bir okul içindir.Eğer diğer okula giderken başınıza birşey gelirse ilk olarak okul müdür yardımcınız daha sonra silsile yoluyla müdür,ildeki eğitici,vs. bizim haberimiz yok deyip kenara çekilirler.Ortada siz kalırsınız.

sedkorn' Alıntı:
mmercan' Alıntı:
Valilik onayı esastır.Orada kaç okul yazıyorsa o.

Valilik onayında kendi okulum yazıyo. Şimdi bizi başka okula da göndermek isteyenler bilmiyor mu bunu? Nasıl iş yapıyorlar. Buna göreitiraz etsem kabul edilir mi.

Birde yakın uzak ikinci okul için yolluk talep edebilirmiyim, arabam olsun olmasın.
Herhangi bir yolluk değil,kuruş talep edemezsiniz.

bizde mersin deyiz görevlendiriyorlar hocam canını sıkma problem olmaz onlar daha iyi davranıyor sana

sizi farklı ilçeye mi görevlendirdiler? farklı ilçe olmadıktan sonra yolluk alamazsın. uzak diyorsun ama neye göre uzak. evine mi, okula mı, ilçene mi? senin uzak yaklaşımınla devletin ki bir mi? devlet farklı ilçeye gönderirken sana yolluk öder, onun dışında alamazsın.

valilik onayında hangi okul yazıyorsa o okula gidersin. illada gideceksiniz derlerse önünüze görevlendirme kağıdını koyarlar ona göre gidersiniz. eğer yazıyıda koyarlarsa valilik görevlendirmem bu okul, onun dışında kabul etmiyorum diyebilirsiniz. çünkü ilçe mem valiliğin görevlendirmesini bozamaz. sadece ek görevlendirme çıkartırırlarsa valilikten o şekilde olur.

her_dem' Alıntı:
sizi farklı ilçeye mi görevlendirdiler? farklı ilçe olmadıktan sonra yolluk alamazsın. uzak diyorsun ama neye göre uzak. evine mi, okula mı, ilçene mi? senin uzak yaklaşımınla devletin ki bir mi? devlet farklı ilçeye gönderirken sana yolluk öder, onun dışında alamazsın.

valilik onayında hangi okul yazıyorsa o okula gidersin. illada gideceksiniz derlerse önünüze görevlendirme kağıdını koyarlar ona göre gidersiniz. eğer yazıyıda koyarlarsa valilik görevlendirmem bu okul, onun dışında kabul etmiyorum diyebilirsiniz. çünkü ilçe mem valiliğin görevlendirmesini bozamaz. sadece ek görevlendirme çıkartırırlarsa valilikten o şekilde olur.

Aynı ilçe. aracım var ama olmasa nasıl olacak. Sundukları okullardan buraya 20km olanda var. Önümüze görevlendirme kağıdını koymadan önce sen 5 okul seç biz ona göre görevlendiricez diyorlar. Resmi olarak yazı gönder önce ona göre okul seçeyim desem bu seferde onu yapmayıp direk herhangi bir okula gönderebilirler herhalde. Bu durumda ise, zorunlu olarak formatör olmamız gibi (ders yok mecbur) "bak sen 5 okul istedin bizde görevlendirdik" diyecekler galiba. Başvurmasam ve istemediğim bir okula görevlendirirlerse gitmeme hakkım olur mu? Neye göre bu konuda diretebilirim. Onu merak ediyorum.

Dünkü toplantıda ilden de gelen yetkililer vardı, bu görevlendirmeninde valilik oluruyla olma ihtimalini mi gösterir bu.

Dün birde toplantıda "hepiniz istediniz kimseyi zorlamadık formatörlük için" diyorlar yüzümüze baka baka.

Ve Evet!!!! İlçe milli eğitim kaymakamlık onayı ile Ankara Sincandaki beni, Temellide bir okula rehberlik için reesen görevlendirmiş. Aradaki mesafe 30-35 km. Buyrun burdan yakın.

Bana acil itiraz için bir dilekçe örneği lazım arkadaşlar. Sincan merkez civarında kendi okulu hariç iki okula görevlendirilenlerde var.

İlk mesajda yazdığım üzere itirazdaki ilk dayanağım, bilgisayar lab'ı kurulamayan okullara görevlendirilir diyor, beni gönderecekleri okulun LAb'ı var. ikinci olarak da 2 çocuğumun kendi okulumda olduğu ve onları benim getirip götürmem.

İşe yarar mı dilekçe vermem. ne yazabilirim. Şansım ne kadar?

Ya bana "tamam o zaman sen gitme öbürleri gitsin" de demezler gibime geliyor ama; bişeyler yapmak istiyorum, kuzu kuzu gitmek istemiyorum.

Biz kuzu kuzu kabul ettikten sonra bes okula da gönderirler. O toplantıda ben de vardım bi kaç arkadas dısında kimse sesini çıkarmadı, eylemi hatırlattım akıllının biri "arkadaslar yarınki eylem iptal edildi" diye yanlış bilgi verdi. Once sadece rehberlik yapacaksınız dediler şimdi gelen mailde formatorun gorev ve sorumlulukları yazisindaki gorevlere göre yıllık plan yapacaksınız diyorlar.İkinci donem gorev almayı düşünmüyorum, girerim 6 saat dersime kalan vakitte de LGS ye hazırlanırım...

Hocam aynı şey dün benimde başıma geldi. Benide farklı köylerdeki okullara göndermeye çalışıyorlar. Ama aslında bence böyle bir şeye hakları yok çünkü o gittiğimiz köylerdeki okullarda zaten formatör olarak görevlendirilmiş birisi yok mu var o yapsın yani. Aynı maaşı almıyormuyuz. Madem adam anlamıyor o işten o zaman neden adamı formatör yapıyorsun sonrada bizi rehberlik için 20 25 km uzaklıktaki başka okula her hafta gönderiyorsun valla bende karşı çıktım ama bu gidişle kuzu kuzu gideceğiz. Ne karşılık vereceğimi ne diyeceğimi açıkçası bende fazla bilmiyorum. Bu işin kitabında kanununda ne yazıyorsa artık:)

Bizim ilçede uzun süredir olan bir durum bu. Her dönem bir önceki dönem 2.okul almayan öğretmenler arasından 2. okul görevlendirmesi yapılıyor.Normal görevlendirmeler yapılırken 2. okul görevi olanlar da gönderiliyor valilik onayı 2 okula birden çıkıyor. Biz de cuma günleri 2. okula gidiliyor izmir ilden bu şekilde yazı geldi çünkü

Ben derse de giriyorum ikinci okulumda. Salak salak ortalıkta gezmekten daha iyi oluyor, öğretmen olduğumu hissettiriyorlar cuma günleri :)
Daha fazla okula da görevlendirecekler Fatih projesi eğer gerçekleşirse. Demedi demeyin! Yaşasın Formatörlerrrrr :)puhahaha

Geri