Birlikte bir linux dağıtımı kullanalım.

Kodla Büyü
Konuyu hortlatalım:). Linux mint sürümlerinin eski bt sınıfları için uygun olduğu düşüncesindeyim. Sanırım bu dönem mint' e geçiş yapacağım.

Konuyu hortlatalım:). Linux mint sürümlerinin eski bt sınıfları için uygun olduğu düşüncesindeyim. Sanırım bu dönem mint' e geçiş yapacağım.

Tekrar hortlatiyorum kusura bakmayın :)
Ben sınıflarda ubuntu 16.04 LTS kullaniyorum. (Ortaokul. Meslek lisesindeyken de kullanmistim)
ilk donem performans icin LUbuntu denedim. Gorunus olarak Windows a cok benziyo. Cok az ram istiyor (sistem bostayken 300 mb civarinda)
Ubuntu nun yeni LTS'nu bekliyorum galiba seneye Gnome kullanan normal ubuntu ya gecicem.
Şahsi olarakta Ubuntu kullaniyorum (4. yıl)

Tekrar hortlatiyorum kusura bakmayın :)
Ben sınıflarda ubuntu 16.04 LTS kullaniyorum. (Ortaokul. Meslek lisesindeyken de kullanmistim)
ilk donem performans icin LUbuntu denedim. Gorunus olarak Windows a cok benziyo. Cok az ram istiyor (sistem bostayken 300 mb civarinda)
Ubuntu nun yeni LTS'nu bekliyorum galiba seneye Gnome kullanan normal ubuntu ya gecicem.
Şahsi olarakta Ubuntu kullaniyorum (4. yıl)
neden pardus değil hocam kıyaslarmısın.ben pardus kurdum daha yeni sayılırım...diğer linux türevleriyle ilgili bilgim fazla yok

Linux Mint kullanıyorum 20 gündür windows kullanmıyorum.Yazıcı, ekran kartı nvidia ayarlarını kendisi yaptı.Libreoffice kullanmaya da alıştım.

4-5 yıldır Debian XFCE kullanıyorum. Sade, hızlı ve sağlam bir işletim sistemi. Ufak makyajlar ile hoş görünümler elde edilebiliyor. testing versiyonunu kulanmama rağmen neredeyse hiç kararsızlık yaşamadım.

Versiyonlar arası geçiş süreci çok iyi kurgulanmış. Ubuntu, Pardus vb tabanı olduğu için denenmeli bence.

Geri