Birlikte bir linux dağıtımı kullanalım.

Kodla Büyü

Kilit

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bir dağıtıma karar verelim ve birlikte kullanalım.Tecrübelerimizi buradan paylaşalım.Yeni çıkan ubuntu 14.04 veya linuxmint17 olsun diyorum ben. Sizlerde bu konuda düşünce ve önerilerinizi yazın arkadaşklar birlikte yol alalım.
KATILANLAR
1-Kilit
2-Şeref
3-girdap08
4-zilal
5-Mkutlukyildirim
6-halk
7-engin724
8-turkuaz45
9-aakçakaza
10-hayaletx
11-furkan35
12-ekicimert
13-inikat
14-Savunan Adam
15-forumdas
16-phpcoder
17-zeguj
18-aakcakaza
19-06Davut
20-OZOGUL
DAĞITIM
1-Linuxmint 17 7 kişi
2-Ubuntu 14-04 2 kişi

Benim için farketmez ama yeni başlayacak arkadaşlar olursa mint daha uygun olur.Birde randevulaşıp haftada bir gün chat yaparız. :)

Yeni başlayanlar debian tabanlı bir dağıtım kullandıkları taktirde çözüme daha kolay ulaşacaklardır. Konsol komutları zaten aynıdır. Bt sınıfında kullanmak isteyen arkadaşlara destek verilir...

Manjaro ve elemantary OS harika dağıtımlar en son bunları denedim. Yalnız Manjaro Arch tabanlı olduğu için deb dağıtımlarına alışanlar sorun yaşayabilirler konsolda.

nosTRa' Alıntı:
Yeni başlayanlar debian tabanlı bir dağıtım kullandıkları taktirde çözüme daha kolay ulaşacaklardır. Konsol komutları zaten aynıdır. Bt sınıfında kullanmak isteyen arkadaşlara destek verilir...

Hocam ne yapsak ücretli destek mi versek :) Bu arada yazın var mı çayelinde seminerin

hocam kul hakkı olur demişti aklıma takıldı artık windowstan linuxa geçiş yapacağım.

sayın hocalarım bende linux a geçeceğim ama birkaç sorum olacak win 7 sonra hangisine geçsem ? (eşim de kullanacak ya o yüzden )
ben lubuntu-14.04 ,,,, pardus_kurumsal_2013_kde_32bit_tr(gnome side var ,,, Peppermint-4(hızlı güzel olduğunu söylüyorlar) indirmiştim bunlardan birini kursam nasıl olur. ? bir sürü sürümü olunca linux un hangisini kursam diye karar veremedim. unv de biraz pardus kullandim dı 2008 de.

Davut hocam pardus yavaş ve sorunlu daha olmamış.Takılınca çağrı merkezini arayınca çok yardımcı olmaya çalışıyorlar.Peppermint 4 de güncelleme yapınca benim bilgisayar açılmamıştı.

Ben linuxminti yükledim Hexchat ile chatleşelim :).Hatta kendimize ayrı kanal açalım

Davut Hocam. Linux Mint Cinnamon ya da Linux Mint Mate öneriyorum ben yeni başlayanlara. Çok memnunlar. Yeni Pardus sizin 2008'de kullandığınız Pardus değil. Takıldığınız yerlerde ben şahsen yardımcı olmaya hazırım.

eee hangisini kullanıcaz? windows + linux 2 side mi olacak?

bir de bu dagıtımların linklerini paylassanız!

peki şimdi win 8 var. format atmadan minti nasıl kuracaz?

2.partitiona da minti kuaracaz sanırım.

bende mint diyorum arkadaşlar bugün test ettim yeterli gibi, hoşuma gitti açıkcası. belki program anlamında sıkıntı çekebiliriz ama bilişim dersleri için yeterli olduğunu düşünüyorum. sadece güzel bir sınıf yönetim programına ihtiyaç var araştırmadım bakalım var mı. varsa söyleyin :)

aakcakaza' Alıntı:
peki şimdi win 8 var. format atmadan minti nasıl kuracaz?

2.partitiona da minti kuaracaz sanırım.

Hocam yükleme yaparken başka birşey deyip yükleyeceğiniz partitionu ext4 şeklinde biçimlendirp bağlama noktasına / diyeceksiniz.

Makinamda hem linux mint hem de ubuntu kurulu. İkisi de sanal makine üzerinde değil native olarak gerçekten kurulu.

2 yıldır windows kullanmıyorum.

Linux mint, ubuntuya göre çok daha kullanışlı ve windowsa görünümü olarak daha yakın.

Mate sürümünü önermem. Çoğunluk zaten cinnamoncu.

linux mint cinnamon diyorum yani.

blue gate teması + moka project icon set de kurmak lazım. Görünümü güzelleştirmek için.

halk' Alıntı:
Makinamda hem linux mint hem de ubuntu kurulu. İkisi de sanal makine üzerinde değil native olarak gerçekten kurulu.

2 yıldır windows kullanmıyorum.

Linux mint, ubuntuya göre çok daha kullanışlı ve windowsa görünümü olarak daha yakın.

Mate sürümünü önermem. Çoğunluk zaten cinnamoncu.

linux mint cinnamon diyorum yani.

blue gate teması + moka project icon set de kurmak lazım. Görünümü güzelleştirmek için.

Hocam bunları nasıl kuracağımızıda anlatırmısın.
Bende cinnamon kurdum.

aslında bu başlık hazırlayacağımız linux dağıtımı için hangisini örnek almalıyız gibi bir şey olmalıydı.. yanlış anlamayın kendimi de eleştiriyorum:) çok geriden geliyoruz hep

impetus23' Alıntı:
aslında bu başlık hazırlayacağımız linux dağıtımı için hangisini örnek almalıyız gibi bir şey olmalıydı.. yanlış anlamayın kendimi de eleştiriyorum:) çok geriden geliyoruz hep
Bilgisayar öğretmenleri arasında da kullanımı hele bir yaygınlaşsın da inşallah bu dediğiniz de olur hocam. Düşünsenize; BöteOS, Böte Linux falan :p

Temalar menü-tercihler-temalardan yükleniyor.Temalardan benim hacktivist hoşuma gitti.Alta masaüstü attım.İnşallah birgün dağıtımımızda olur :D

Ekli dosyalar

• Ekran1.jpeg
    Ekran1.jpeg
    104.9 KB · Görüntüleme: 686
hayaletx' Alıntı:
bende mint diyorum arkadaşlar bugün test ettim yeterli gibi, hoşuma gitti açıkcası. belki program anlamında sıkıntı çekebiliriz ama bilişim dersleri için yeterli olduğunu düşünüyorum. sadece güzel bir sınıf yönetim programına ihtiyaç var araştırmadım bakalım var mı. varsa söyleyin :)
ITALC var hocam.
Linux mint cinnamon...

Geri