Birlik zamanı. Tepkimizi gösterelim! BTR!!!

Kodla Büyü

miraz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Yeni BTR görevlendirme yazısı ile MEB'in bizimle dalga geçmesi resmiyet kazanmıştır. Bizler ne zamandır görevlendirmelerimizdeki zorluklardan, iyileştirilmesi gereken noktalardan bahsettiysek ve bu konuda düzenleme istediysek de maalesef yapılan düzenleme! eskiyi aratır hale getirdi.
Birlik olup tepkimizi ortaya koymadıkça hakkımızı almamız mümkün değildir. Çok büyük bir bütçeye mal olan Fatih projesinin biz olmadan yürütülmesi imkansızdır. Sanırım bunu görmüyorlar ya da görmezden geliyorlar. Ve biz sustukça daha nice haklar kaybedeceğiz, emin olun.

Seçmeli olmayan ders için, daha fazla ders saati için, yeni müfredat için, BTR normu için, atanamayan arkadaşlarımız adına daha fazla atama için ve diğer tüm haklarımız için gelin tepkimizi gösterelim ve 2. dönem BTR görevini kabul etmeyelim diyorum. Çok değil birkaç ay dişimizi sıkarsak emin olun istediğimiz tüm haklara kavuşuruz.

hocam herkes yapsın çok etkili olur karar almak uygulamak lazım ben kesinlikle istemeyi düşünmüyorum git gide daha kötüye gidiyor

Önerim şu ;
2.dönem BTR olarak görev almamak.Bu yeterli olacaktır. Muhakkak ki ekonomik zorluk içinde olanlar var ama daha iyi ekonomik ve özlük haklar için biraz fedakarlık gerekiyor. Okulda 1 ay görev yapmazsak yaptığımız görevin önemi anlaşılacaktır. Katılmayan var mı dediklerime?

Tepki konusuna katılıyorum ancak
2700 kredi, 235 hayat sigortası taksiti, 1000-1700 tl arası kredi kartı, 450 bakıcı parası, elk,su,telefonlar,internet, manav, ekstra araba masrafları, sağlık giderleri vb.....
Yani bende sıkacak diş kalmadı. Benim yerime birisi iki dişini sıkıversin...

Sonuçta hepimiz öğretmeniz ve aldığımız maaş belli hocam. Çoğu kişi sizinle benzer ekonomik sıkıntılar içinde. Tahminimce eşiniz de çalışan. Fikrinizle saygı duyuyor bol kazançlar diliyorum.

Birlik olmak? İkinci dönem btr görevi almamak? Boşuna ümitlenmeyin bence...

Küçücük bir sınav görevi için bile protesto yapılamadı bunun için mi yapılacak?

Koşa koşa sınav görevi istendi, isteniyor, istenecek de. Keza burada da maddi durumlar ilk sebep olarak gösterilecektir.

İşin özü, öyle protesto edileceğini filan beklemeyin arkadaşlar. Net...

Arkadaşlar ikinci dönem görev almama durumu havada kalabilir. Çünkü bireysel olarak düşünürsek benim şuanda 1 kuruşa dahi ihtiyacım var. Sendikalarımızdan destek isteyebiliriz. Gerekirse hepimiz aynı sendikaya geçip sendika içinde etkin hale gelebiliriz. Bakanlığa dernek aracılığıyla ziyarette bulunup özelliklede yeğiteğe görüşlerimizi belirtebiliriz.

evet hocam iletişime geçelim sonuna kadar destek... zaten ilk defa bu sene almıştım... Benim tepkim ekderseydi.. Çünkü 15 saatin karşılığı maaş... düşün geriye kalan 15 saatin karşılığı ise 600-700 tl. geçen sene için diyorum.
Ben tepki olrak hep dilekçemi verdim maaş + zorunlu ekders diye. ve bunu forumda da yazdım "enayi meslektaşlarım" başlığıyla...
Enayi olmamak adına sonuna kadar destek veriyorum.
yalnız tavşan dağa küsmüş kimsenin haberi olmamış olmasın.. Bunu yazılı hale getirecek bir arkadaş lazım...

:alkis:
DaMieN' Alıntı:

Koşa koşa sınav görevi istendi, isteniyor, istenecek de. Keza burada da maddi durumlar ilk sebep olarak gösterilecektir.

cgg*seco' Alıntı:
Arkadaşlar ikinci dönem görev almama durumu havada kalabilir. Çünkü bireysel olarak düşünürsek benim şuanda 1 kuruşa dahi ihtiyacım var. Sendikalarımızdan destek isteyebiliriz. Gerekirse hepimiz aynı sendikaya geçip sendika içinde etkin hale gelebiliriz. Bakanlığa dernek aracılığıyla ziyarette bulunup özelliklede yeğiteğe görüşlerimizi belirtebiliriz.

bunlar hep söylendi ama değişen yok. hattam malum sendikaya geçmeler arttı. adamlar ek gösterge 3600 kampanyası için üyelerine mesaj attı imzalamayın diye daha ne diyeyim.

cgg*seco' Alıntı:
hocam sendikalar koltuk sevdalısı.. bazen bimere yazarsın çözüm olmaz, ancak veliye 147 yolunu gösterirsin, sürekli meşgule atarlar... en güzeli bir plan oluşturup ocak 2016 ortalarına kadar isteklerimizi bakanlığa bildirmek... kabul edilmedi mi isim listesi yok... çünkü toplu dilekçeden güme gideriz, herkes vicdani sorumluluğunu yerine getirir, lütfen bazıları yine çıkıp fedakar cefakar,edebiyatı yapmasın... Ya bü sene 7-8 lerde seçtirmedi müdür, seneye de 5-6 lar düşünsene 2 kişi norm fazlası oldu... böyle okkalı liseler var, meslek liseleri ancak bir tane bile bilişimcileri yok. niye norm fazlası... geçen biriyle konuştum 2 senedir internet yok, formatör yok, 2 arkadaş vardı gönderdik diyor. İçten güldüm..
Ancak bu yeni uygulama bu şekilde devam ederse, müdürlerin kölesisin. Ben beğenmediğim okulu ve müdürü değiştirirken şimdi iş tersine dönecek müdürün not vermediği kişiye bir daha görev verilmeyecek, böyle mantık olabilir mi?

sakgeyik_63' Alıntı:
DaMieN' Alıntı:

ben 3 senedir protesto ediyorum, bu sene hariç di.. Ancak niye olmasın.

BT öğretmeni olmayanlar neden başvurmasın ki? Bu sefer onlara gün doğmuş olacak...

mse' Alıntı:
sakgeyik_63' Alıntı:
DaMieN' Alıntı:

ben 3 senedir protesto ediyorum, bu sene hariç di.. Ancak niye olmasın.

İstisnalar kaideyi bozmaz hocam. Ben 2012'den beri en ufak bir sınav görevi almadım. Aklınıza gelen hangi sınav varsa hepsini protesto ettim. Gelen bütün kurs açma tekliflerini reddettim. Benim gibi ya da sizin gibi kaç kişi var sizce?

Boş hayallere kapılmayın o yüzden. Elbette bazı maddeleri değiştirmek için çabalanacaktır. Fakat altını çizerek söylüyorum maddiyat sebep gösterilerek büyük bir çoğunluk görev almama gibi bir protestoda bulunmayacaktır...

DaMieN hocam peki görev almadın sebebini yetkili arkadaşlara bildirdin mi?
ben her görev almadığım sene için bildirdim, ama diyorum birlik adına gelecek adına ben üzerime düşeni yaparım.
Bak geçen sene okul okul gezdim, btr ihtiyacınız var mı diye... Şunu açık yüreklilikle söylüyorum 10 yıl sonranın adımı tüm bu olanlar.
Hafta sonu kursları hikaye,, ücreti artırıp özelleştirmek amaç. Hafta sonu kurs, hafta içine çekilir, öğretmen seçilir, öğrenci seçilir.. dediğim gibi bunların hepsi özelliştirmenin ayak sesleri.
Bu sene denemesi oldu, seneye de denenir, sonra bu tutuldu, öğretmen seçelim denir, kriter getirirler. sonra kursları hafta içine alalım..

Bizzat o yazının altında imzası olanlar zaten bu siteye girip bunları okuyorlar, onlara mesajım şu öğretmen istemediği müddetçe ona derste eba meba kullandıramazsın biz okullarda eba ders in tanıtımını zaten yaptık hocamız dersinde kullanmıyor ne yapalım gidip kulağını mı çekelim git başımdan yahu neden dersime giriyorsun kullanmak istemiyorum derse ne yapacağız hocam tamam şu forma bir imza çak da bir de müdür sorarsa btr geldi yardımcı oldu dersin hocam mı diyeceğiz, böyle şey mi olur kullanmak isteyene destek vermek ayrı sınıfına girip kullandırmak çok ayrı şeyler. Bunu dyned de de yaşadık ingilizce ci ben müfredatımı yetiştirmek istiyorum hocam buna öğrenciler evde girsin lab a getiremem dedi ne yapayım kadını zorla lab a mı sokayım, hey Allah ım ya ne insanlar var şu ankara da, projenin başarısızlığının hesabını bazıları onlardan onlar da bizden soracak belli :D

hocam ebayı geç geçen birisi yazdı burda hattı kurcalamayın falan filan..
Okullarda internet yok yok yok.. Yazı zaten hikaye.. ben ankete de yazdım.

mail zamanı, sonra da bireysel olarak görevi almamak.. eski gönderdiğim tüm mailleri ilgi tutarak
eogrenim siftesini unutanlar için yazıyorum: tc kimlik
F@t1htcninilkbesi

Malum sendikanın önceki başkanı milletvekili oldu arkadaşlar. O yüzden belirli bir sendikaya geçelim derken o sendikayı kastetmediğim açık. Geçenlerde bir arkadaş bir sendika kuruldu falan diyodu. Hiçbir siyasi gruba yakın değilse oraya geçebiliriz. Yada burda anket açalım hangi sendikada söz sahibi olabileceksek ve hangi sendikayı tartışmalar sonucunda arkadaşlar tarafından kabul görürse o sendikaya geçelim. Bu anamızın babamızın ismi değilya değişmeyecek diye. Baktık sonuç alamıyoruz herkes eski sendikasına geri döner. BTR olmamak çözüm ama kimsenin almaması lazım. Buda bu kölelik düzeninde imkansız. O yüzden o btr olmayan günler nöbet verilebilir maddesini dahi destekleyen arkadaşlar 2 saat ekdersin hesabını yaparlarsa -kendi adıma hakvermesemde- kendi açılarından haklıdırlar... 30 saat 40 saat meselesini çözsek bile bizim için büyük gelişme olur. Burda forumda tartışmak birşeyi değiştirmez. Resmi yazıda 30 saat yazmadıkça müdürüyle papaz olmayı göze alamayan birçok öğretmen 40 gerekirse 50 saat dahi okula gelir. Haftasonu çağırsın müdür yine gelir. O yüzden bu yayınlanan yazılarda il koordinatörleri dernek ve acil olarak sendikalar aracılığıyla yeğitekle görüşmemiz gerek. Eğer bunların hiçbirini yapamıyorsak son önerim https://twitter.com/Yusuf__Tekin yusuf tekinin twitter adresi. Yazıyı bakan adına yusuf tekin imzalamış. Dolayısıyla tweet bombardımanına tutabiliriz kendisini. En azından bunu yapabiliriz.

Allahtan birşey olmazsa bu seneden sonra bu btr işine girmemeyi düşnüüyorum. Biraz ekonomik sıkıntılar azarlırsa inşallah. Anlaşıldı ki bizi harcayacaklar. Hem de fena. Gidişat bu yönde.

lion26' Alıntı:
Allahtan birşey olmazsa bu seneden sonra bu btr işine girmemeyi düşnüüyorum. Biraz ekonomik sıkıntılar azarlırsa inşallah. Anlaşıldı ki bizi harcayacaklar. Hem de fena. Gidişat bu yönde.
:+1:
sendikaya karşıyım abi, bu hükümetle geldi bu hükümetle bitti..
saatler konusu da ayrı bir konu bunu ben dile getirmedim, gelen maile cevap yazabilirsiniz, en azından yazan arkadaşlar göreve talip olmazsa artık şapkayı önlerine alırlar diye düşünüyorum.

Bilim Sanat Merkezinde görev yapıyorum. Şimdi Bilim Sanat Merkezlerine BTR görevlendirmesi olmayacak diyor. Olacak iş mi bu?

En yakın zamanda idarecimle görüşüp bundan sonra okulda bilişim ile ilgili hiçbir işe karışmayacağımı, sadece dersime girip çıkacağımı söyleyeceğim. Çok sıkışıyorlarsa bakanlığa iletsinler sorunlarını.

Geri