Birden fazla Outlook hesabını nasıl kontrol edebilirim?

Kodla Büyü

mystreous

Süper Üye
Süper Üye
bildiğiniz gibi outlookta birden fazla mail hesabı oluşturup, mailleri kontrol edebilme imkanı var. Ancak gelen kutusu tüm mail hesaplarını aynı yerde gösteriyor. Bunları ayrımanın bir yolu var mıdır?

Kod:
Merhaba mystreous, Bu bildiriyi alıyorsunuz çünkü "Bilgisayarbilisim.NET" mesaj panosundaki"Birden fazla Outlook hesabını nasıl kontrol edebilirim?" isimli başlığıtakip ediyorsunuz. Bu başlığa son ziyaretinizden beri yeni bir cevap geldi.
hani nerde?? :eek:

Outlook Ekspres için,
Araçlar > İleti Kuralları > Posta ardından YENİ düğmesine tıklayın hocam.
Üstteki listeden 4.sıradaki "İletinin Kime satırında kişi_adları adlı kişiler bulunsun" işaretleyin
Ortadaki listeden de 1.sıradaki "belirtilen klasörüne taşı" işaretleyin.
En alta yer alan düzenleme kısmında da mavi renkle gösterilen bağlantılardan önce "kişi_adları" na tıklayın ve hangi e-posta adresini istiyorsanız yazın hocam (223344@meb.k12.tr gibi) sonra "ekle"ye basın ve "tamam" düğmesine tıklayın. Ardından mavi renkli "belirtilen" bağlantısına tıkla ve daha önceden oluşturmuş olduğun (223344_mailler, ikinci_adresimden_gelenler vb.. gibi) klasörü oradan seç. "tamam" tıkla.
Resimdeki gibi olacak işin sonunda yani kuralı oluşturduğunuzda artık : 1 yazdığım yerde İKİNCİ E-POSTA adresi , 2 yazdığım yerde ise taşınmasını istediğiniz KLASÖR adı yazacak.
Bundan böyle "kime" satırında ikinci yazdığınız adresi görünce iletiyi belirttiğiniz klasöre taşıyacak ve siz de hangi adresten hangi email geldiğini öğrenebileceksiniz ... Umarım yardımcı olur. Beni de baya uğraştırmıştı doğrusu:)

Ekli dosyalar

• outlookAyar.JPG
    outlookAyar.JPG
    37.1 KB · Görüntüleme: 971
tdemirparmak' Alıntı:
Outlook Ekspres için,
Araçlar > İleti Kuralları > Posta ardından YENİ düğmesine tıklayın hocam.
Üstteki listeden 4.sıradaki "İletinin Kime satırında kişi_adları adlı kişiler bulunsun" işaretleyin
Ortadaki listeden de 1.sıradaki "belirtilen klasörüne taşı" işaretleyin.
En alta yer alan düzenleme kısmında da mavi renkle gösterilen bağlantılardan önce "kişi_adları" na tıklayın ve hangi e-posta adresini istiyorsanız yazın hocam (223344@meb.k12.tr gibi) sonra "ekle"ye basın ve "tamam" düğmesine tıklayın. Ardından mavi renkli "belirtilen" bağlantısına tıkla ve daha önceden oluşturmuş olduğun (223344_mailler, ikinci_adresimden_gelenler vb.. gibi) klasörü oradan seç. "tamam" tıkla.
Resimdeki gibi olacak işin sonunda yani kuralı oluşturduğunuzda artık : 1 yazdığım yerde İKİNCİ E-POSTA adresi , 2 yazdığım yerde ise taşınmasını istediğiniz KLASÖR adı yazacak.
Bundan böyle "kime" satırında ikinci yazdığınız adresi görünce iletiyi belirttiğiniz klasöre taşıyacak ve siz de hangi adresten hangi email geldiğini öğrenebileceksiniz ... Umarım yardımcı olur. Beni de baya uğraştırmıştı doğrusu:)
tdemirparmak hocam çok teşekkür ederim. Yazıyı hazırlamak için de uğraşmışsın çok sağol. Microsoft Outlook kullanıyorum ben. Outlookt Expresste söylediğini yaptım oldu. Microsoft Outlookta da benzer şekildedir herhalde.

tdemirparmak hocam bi daha teşekkür etmek için açtım başlığı. Bu özelliği çok kullanıyorum. Bayağı bi işe yaradı.

Geri