Biraz siyasete ara verelim mi?

Kodla Büyü

kakababa

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bir süredir malum olaylar sebebiyle sürekli birbirimizi suçlayıcı, işi siyasete döken yazılar yazıyoruz. Sonuçta bir şey değişmiyor birbirimizin kalbini kırdığımızla, sinirlendirdiğimizle kalıyoruz. Sonuçta fikirler kolay kolay değişmez. Benim doğrum başkasının doğrusu olmayabilir.

Kendi adıma şu Gezi Parkı eylemiyle ilgili yazı yazmama kararı aldım. İsterseniz hep beraber yapalım bunu forumda amacına geri dönsün. Kalbini kırdığım ya da hakaret ettiklerimden özür diliyorum.

Haklısınız hocam
Kimseyi kırdığımı düşünmüyorum ama kırdıysam da ben de özür dilerim
Ben de dahil, hepimiz biraz empati kurup bir de karşıdan bakalım olaya (çünkü burada karşıdan bakınca hak verdiğim olaylar da oldu,olacaktır da)
Umarım her şey daha güzel olur :(

hocam herkes beğendiğini destekler beğenmediğini desteklemez. siyasete bulaşmaya hiç gerek yok aksi takdirde ayrılıklar yaşıyoruz. o yüzden dediğinize katılıyorum...

kesinlikle katılıyorum her yerde gergin konuşmalar, kırıcı ortamlar gerçekten beni fazlasıyla germeye başlamıştı.

güzülce, efendice tartışılabilse problem yok ama iş yine hakarete kadar gidiyor.

işin kötü tarafı da öğretmen toplulugunda durumun böyle olması bence.

zaten kimseye bir faydası olmuyor tek zararlı çıkan vatan oluyor o yüzden doğru bir karar

çok iyi olur,
hakarette öyle yazılar gördüm ki sınır tanımayanlar var bu konuda.
birileri ellerini ovuşturuken biz birbirimizi kırıyoruz,
şahsen ben bu tür konular yazmıyorum zaten. çünkü illa birisi alıp biryerlere çekip götürüyor, ya yandaş ya karşıt,
sınıfına koyuveriyor

Daha doğrusu tartışmayı bile bilmediğimiz için sonuçları dediğiniz gibi hep kırgınlıklarla bitiyor..
En güzel çözüm hiç başlatmamak..

Yerinde bir karar , 4-5 gündür afedersin insanlar bir yarışa girmişşler bir tarafı haklı göstermek için.. İşin kötü tarafı her iki tarafta yalan dolan ne varsa yayınlıyor :D

celikumit' Alıntı:
çok iyi olur,
hakarette öyle yazılar gördüm ki sınır tanımayanlar var bu konuda.
birileri ellerini ovuşturuken biz birbirimizi kırıyoruz,
şahsen ben bu tür konular yazmıyorum zaten. çünkü illa birisi alıp biryerlere çekip götürüyor, ya yandaş ya karşıt,
sınıfına koyuveriyor
+1
:+1:

Güya forumda siyasi mesaj yazma yasaklanmıştı.

dün ilk defa bakayım neler oluyor dedim forumda.

bir baktım hayret anasayfada birşey yok. yoook artıık dedim. son 24 e tıkladım veee gerçekle karşılaştım.

inanın içeriğinin hiçbirini okumadım twitter o kadar gerdi ki haftasonu şu teknolojiden bile iğrenmeye başladım. bizi ne kadar kırıcı, kaba, vs yaptı diye hayıflandım. Çok üzücü bi durum.

"Teknolojiyi ön kapıdan içeri aldık. nezaket arka kapıdan çıktı."

dün twitterdan 250 ye yakın mesajımı sildim. pişmanlık mı? değil ve hiçbiri argo içermiyordu.
sadece siyasetten hiç bu kadar gerilmemiştim

Araba lastiği önerisini dikkatle dinleme oluyor da siyasi konu da kimse karşıda kine saygı göstermiyor.

Bunu bir özeleştiri olarak da söylüyorum, çoğu konuda öğretmen camiasının büyük bölümü burnundan kıl aldırmayan bir yapıya sahip. Disiplini sağlamak için üst perdeden konuşmaya, davranmaya alışmış olan bizlere ve fikirlerimize getirilen en ufak bir eleştiri anında parlamayla karşılık buluyor. Mesele siyaset değil sanki genel olarak üslup hatası gibi geliyor bana.

kakababa' Alıntı:
Arkadaşlar bir süredir malum olaylar sebebiyle sürekli birbirimizi suçlayıcı, işi siyasete döken yazılar yazıyoruz. Sonuçta bir şey değişmiyor birbirimizin kalbini kırdığımızla, sinirlendirdiğimizle kalıyoruz. Sonuçta fikirler kolay kolay değişmez. Benim doğrum başkasının doğrusu olmayabilir.

Kendi adıma şu Gezi Parkı eylemiyle ilgili yazı yazmama kararı aldım. İsterseniz hep beraber yapalım bunu forumda amacına geri dönsün. Kalbini kırdığım ya da hakaret ettiklerimden özür diliyorum.

:+1: :alkis:

Geri