BİRAZ ÖNCE YEĞİTEK İLE DYKYI GÖRÜŞTÜM

Kodla Büyü
Bugun sabahtan itibaren aramaya baslayin yegiteki arkadaslar gerekirse bugun yaziyi cikarsinlar hak kayiplarimizdan bahsedelim dusmeyebilir on kez arayin gerekirse mutlaka dusecektir

Yeğiteki aradım. Konudan haberleri olduğunu tekrar söylediler. Hangi aşamada olduğumuzu sordum. Bu iş üst makamlar genel müdür ve müsteşarla çözülmesi gerektiğini söylediler. 2012 220087 numaralı yazıdan bahsettim o yazıyı yine biz sorduk ve şimdiki yazıyla ikisinin çeliştiğini söyledi. Bu işin çözüleceğini tekrar söylediler. Kursları kapatmak istediklerini söyledim. Resmi yazı ile kapatabilirler ancak dedi, şifaen kapatamayacaklarını söylediler. Biz konunun hassasiyetini biliyoruz takibindeyiz dedi.

ilk3r' Alıntı:
Yeğiteki aradım. Konudan haberleri olduğunu tekrar söylediler. Hangi aşamada olduğumuzu sordum. Bu iş üst makamlar genel müdür ve müsteşarla çözülmesi gerektiğini söylediler. 2012 220087 numaralı yazıdan bahsettim o yazıyı yine biz sorduk ve şimdiki yazıyla ikisinin çeliştiğini söyledi. Bu işin çözüleceğini tekrar söylediler. Kursları kapatmak istediklerini söyledim. Resmi yazı ile kapatabilirler ancak dedi, şifaen kapatamayacaklarını söylediler. Biz konunun hassasiyetini biliyoruz takibindeyiz dedi.
hocam bir zaman vermediler mi 1 haftaya netleşir falan diye bu adamlar görüşüyoruz diye 2. dönemi yiyecek gibi geliyor bana ama inşallah böyle olmaz.

Arkadaşlar, Ankara Çankaya ilçesinde BTR olarak görev yapıyorum. Ben bizzat yüzyüze Ankara İL MEM deki koordinatör arkadaşlarla görüştüm. Konudan haberdar olduklarını ve ilgilendiklerini söylediler. Yardımcı oldular. Onlarda ayrıca YEĞİTEK'den görüş yazısı istediklerini, ilgili bakanlık yazısının içeriğini yanlış olduğunu ve YEĞİTEK'le konuyu çözeceklerini ilettiler. YEĞİTEK tarafından da konunun ele alındığı söylendi. İçinizi ferah tutun. Kurslarını kapatmayın ve devam edin.

Sorunun çözüleceğini bizzat Ankara İl MEM ağzından aldım. Ye'se düşmeyin. Bu yanlış mutlaka düzelecektir.

arkadaşlar şimdi yeğitek i aradım bi beyefendi çıktı biz yazımızı yazdık insan kaynaklarına iletecem ama öğretmen atamalarından dolayı genel müdürlerimiz başka iller de olduğundan dolayı yazıyı gönderemedik çarşamba günü gelecekler insan kaynaklarına yazıyı gönderip görüş isteyecez. öyle olmazsa müsteşarla falan görüşecez dedi. istanbulda ki okuldan ve mevzuattan bahsettin adam hepsini biliyoruz hocam şu anda kuyuya bir taş atılmış onu çıkarmakla uğraşıyoruz dedi. ben de dedim ki bu süreç ne kadar sürecek diye bana söylediği önümüzde ki hafta olmadı sonra ki hafta bu işi çözmeyi düşünüyoruz dedi. kursların kapatılması durumunda hak kaybım olacak dedim hayır olmaz dedi ayrıca kursunuzu kapatamazlar dedi zira insan kaynaklarının yazısında kurs sizin asli göreviniz diyorsa asli görevinizi yapmanızı engelleyemezler kursu kapatamazlar ama ücret almazsınız dedi. tabi iş çözülürse de geriye dönük ücretimizi alabiliriz. durum bu arkadaşlar. bence günde 2-3 kez arayıp durumu sormak takip ettiğimiz acil çözüm beklediğimizi bilmelerini göstermek iyi olur fazlasına gerek yok bence. çünkü aynı şeyleri anlatacaklar ama her gün aramak şart. bu arada görüşün insan kaynaklarına değil öğretmen atama kısmına dedi sanırım oraya sorulması lazımdı orada bize gönderecekti görüşü dedi ama maalesef işte durum ortada.

arkadaşlar peki ilçe bize sormadan okula kurs kapattık biz derse napacaz
çoğu yerdede böyle olur gibime geliyor
siz ücretini ödemesenizde ben kurs vermeye devam etmek istiyorum mu diyecez nasıl halledecez anlamadım

bende aradım.hemen sordum bt rehber öğretmeniyim sorunumuzdan haberiniz var mı diye ?yazıyı yazdık rahat olun bu hafta olmadı önümüzdeki hafta cözülür dedi.hayırlısı bakalım aramaya devam bi kaç kere daha arayacağım bu hafta

mayhem' Alıntı:
arkadaşlar peki ilçe bize sormadan okula kurs kapattık biz derse napacaz
çoğu yerdede böyle olur gibime geliyor
siz ücretini ödemesenizde ben kurs vermeye devam etmek istiyorum mu diyecez nasıl halledecez anlamadım
hocam geri açmak zorunda kalırlar
eğer yeni yazı olumlu gelir ve okuduklarını anlarlarsa

arkadaşlar yeğitek te insan kaynaklarına görüş sorarsa aydının yazısına cevap verenler aynı cevabı verip gönderirler umudum kalmadı çözüleceğine dair,

tomreader2010' Alıntı:
arkadaşlar yeğitek te insan kaynaklarına görüş sorarsa aydının yazısına cevap verenler aynı cevabı verip gönderirler umudum kalmadı çözüleceğine dair,
Aynı cevabı vereceklerini sanmıyorum.Çünkü ilden gelen yazıya cevap vermekle diğer genel müdürlükten gelen yazıya cevap verirken daha çok düşünürler. Ayrıca olayın içinde Fatih Projesi ve EBA var. FAtih projesi işin içinde olunca bu olayı çözecek kişi Sayın Müsteşar Yusuf TEKİN dir. Bizim FBTR yazısında da onun imzası var çünkü.

hakansia' Alıntı:
tomreader2010' Alıntı:
Aynı cevabı vereceklerini sanmıyorum.Çünkü ilden gelen yazıya cevap vermekle diğer genel müdürlükten gelen yazıya cevap verirken daha çok düşünürler. Ayrıca olayın içinde Fatih Projesi ve EBA var. FAtih projesi işin içinde olunca bu olayı çözecek kişi Sayın Müsteşar Yusuf TEKİN dir. Bizim FBTR yazısında da onun imzası var çünkü.

Ne diyim umarım dediğiniz gibi olur

hocalarım aslında twitter etkinliği felan yapsak müsetaşardı vs. felan

Yeğitekten sadre şifa olacak bir yazı çıkacağını sanmıyorum. Personel Genel Müdürlüğü de o yazıdan dönmez. Eski Eğitici formatörler bilir PGM ve Strateji yazısıyla bir zamanlar denge tazminatımız ve kurs ücretlerimiz kesilmişti. Ben bıraktım eğiticiliği kurtuldum da şuan durum nedir bilmiyorum.

ebfo45' Alıntı:
Yeğitekten sadre şifa olacak bir yazı çıkacağını sanmıyorum. Personel Genel Müdürlüğü de o yazıdan dönmez. Eski Eğitici formatörler bilir PGM ve Strateji yazısıyla bir zamanlar denge tazminatımız ve kurs ücretlerimiz kesilmişti. Ben bıraktım eğiticiliği kurtuldum da şuan durum nedir bilmiyorum.
bende aynısını düşünüyorum o yazıdan dönmezler artık bir ara eğitici arkadaşlar 10 ay 3500 tl gibi bir parayı alamamışlardı

Arkadaslar kendi kendinizi umitsizlige kaptirmayin. Yasal olarak hakliyiz ve bunu sonuna kadar savunmamiz gerekiyor.

pasha16' Alıntı:
Arkadaslar kendi kendinizi umitsizlige kaptirmayin. Yasal olarak hakliyiz ve bunu sonuna kadar savunmamiz gerekiyor.
hocam haklıyızda buradan yazmakla yada telefonla bu iş olmayacak gibi bir yerlere gidip birleriyle görüşsek fena olmaz ankaradayım nereye gidelecekse ben varım

yusuf tekin e twitter etkinliği mantıklı. müsteşar twitter i etkin kullanıyor ve buradan sorulara cevap veriyor bence müsteşar üzerinden etkin bir twitter etkinliği en iyi çözüm gibi duruyor

pasha16' Alıntı:
Ankara' da yaşayanların bakanlığa giderek görüşmesi çok mu zor ?

Bu konuda 2 tane cok yazilan baslik var 4~5 kere yazdim 2 basligada ankaradayim gidelim goruselim diye ama kimse hadi gidelim demedi malesef agzi laf yapan az cok yonetmelik bilen 3~4 kisi olsak bi yerlere sesimizi duyursak iyi olur ama herkes bana dokunmayan yilan bin yasasin modunda basliklara bakin 10 kisi ancak yaziyor diger zumrelerimiz nerede acaba

Arkadaşlar yazı açık aslında " Asli görevi karşılığında ekders ödenmez" diyor. Yani bir kişi hafta içi 21 saat derse giriyorsa buradan 6 saat ücret ALAMAZ. Yalnız yazıyı döndürüp dolaştırıp BTR ler ücret alamaz diye YORUMLAMIŞLAR. Yetiştirme kursları asli görev değildir...

Ne yazık ki benzer bir yazı bugün Kayseri MEM den de okullara gönderildi. BTR ler ücret alamaz diye..

Ayrıca biraz önce Aydın mem'in yazısında bahsi geçen arkadaşla görüştüm. 6 saat derse giriyormuş. Acaba bu yazıda bu durum etkili olmuş olabilir mi?

Geri