BİRAZ ÖNCE YEĞİTEK İLE DYKYI GÖRÜŞTÜM

Kodla Büyü
arkadaşlar bugün samsunda toplantıya katılanlar yanlışım varsa düzeltsin...fatih il sorumlusu açıklama yaptı bu uygulamanın saçma olduğundan ve bu olayın kursla kalmayıp belletmenlik vs. tüm ekstraları kapsadığından eğer kabul edilirse tüm sınav görevi vs. iptal olacağından bahsetti. Havzada kurslar kapatılsın denmiş sonra biz engelledik dedi. YEĞİTEK ile insan kaynakları masaya oturmuş fakat insan kaynakları ısrar ediyormuş henüz sonuçlanmadı dedi..şu ara ne yaptık yaptık...bir de bugünkü toplantıda detaylarıyla yeni görevimizden bahsedildi formatörlükten çok farklı yönleri var kesinlikle proje biz olmadan yürümez...şu an tüm EBA işinden biz sorumluyuz ve bizim raporlarımız geçerliymiş okuldaki öğretmenlerle ilgili...

Bakalim yegitekmi yksa memurmu eger bu kabul edilirsa yegitekden bile hak talep edilebilir ama yegitekin isi cozecegini dusunuyor ve guveniyorum bir an evvel

LÜTFEN 2. DK AYIRIN OKUYUN! Selam Değeli Muallimler...Bir ülkede düşünen, topluma yön veren Öğretmenlerin düştüğü duruma bakın...Hiç kimseden ses yok NEREDE yetkili sendika (sendikayı savunan arkadaşlar)...Bizim camia kadar işgüzar durumdan vazife çıkaran başka kurum yoktur herhalde yeryüzünde...Bu yazı bugün Kayseri ye geldi ve tüm Türkiye yi de kapsayacak merak etmeyin....Bugün bizde yazıyı imzalayan İl Şube Müdürüne !!!! sorduk.Yazıda sadece bize değil kurslarda görev yapan geçici görevlendirme Müdür Yardımcıları Da diyor...Onlarda kurs veremez...yani anlayacağınız EL CEVAP: Biz bakanlığa sorduk. Müdür yardımcıları devam edecek kurs vermeye ama BTR ler(hep askerdeki BTR geliyor aklıma) yeni adıyla FaTiH BTR lere yok..Herkese çay var ama ŞAKİRE YOK!!!. ...Niçin çünkü diğer Müdür yard. vs. kapsarsa birilerinin ücret almasına da mani olacakta ondan...Şimdi siz vicdanlara SESLENİYORUM.....

30.12.2015 YAZILI YEĞİTEK YAZISI ...Madde 10 ....Görevlendirilen öğretmenler eğitim-öğretim saatleri
dışında mevzuatları doğrultusunda belletmenlik vb. görevleri yapabileceklerdir...

Yorumsuz...

saygılar...

Ekli dosyalar

• YEGİTEK.JPG
    YEGİTEK.JPG
    59.2 KB · Görüntüleme: 404
haklarımızı dile getirdiğiniz için teşkkür ederim hocam.Ben btr değilim ama arayacam inş

astalavista23' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
astalavista23' Alıntı:
Aksaray memde şu an ücret onayı vermiyor Niğdenın yazısından dolayı
Hocam,

Niğde'nin yazısında BTR ile ilgili bir şey yokki. Onu nasıl emsal gösteriyorlar onu anlamadım.
Ücret onayının altına sizin yazıyı eklemişler. 16.2 maddesinden dolayı kurs ve nöbet yok diyorlar
Hocam,

Sizinkiler daha da bir işgüzar demekki. Bizim yazı ile FP-Btr arasında bir ilgi yokki. İsmi cismi esamesi bile geçmiyor.

müdür yardımcısının kurs verip hatta ve hatta bir sınıf öğretmeninin matematik kursu verip bizim kendi branşımızdan kurs verememiz kanıma dokunuyor :verymad:

Kapattırmam kursumu. Bırakırım BTR yi olur biter. Ondan sonrası mı? kendiler düşünsün

Hakan hocamSeneye için bircok zumremiz boyle yapacak btr olmayacak, bizim bu donem gasp edilen haklarimiz ne olacak mesele bu

Ya biz hep kendi kendimize yapıyoruz. Ne var da gidip bakanlığa görüş soruyorsun. Ders saatleri dışında yap DYK geç. Bu görüş soran olmasaydı olay buralara gelmezdi.

:+1:
selimaydin' Alıntı:
Ya biz hep kendi kendimize yapıyoruz. Ne var da gidip bakanlığa görüş soruyorsun. Ders saatleri dışında yap DYK geç. Bu görüş soran olmasaydı olay buralara gelmezdi.
müdür yardımcısı soruyor mu demi

selimaydin' Alıntı:
:+1:
ilk dilekçeyi yazan arakadaş Aydın da köy okulunda çalışıyor, başka birine bakmadıysam eğer
orda ki iş bilmez okuduğunu anlamaz insanların sıkıntısını hepimizi vurdu
sendikayla konuştum genel merkezin haberi var onlar hareket edicek dedi.
bende dilekçeme gelen cevaba göre dava açacağımı söyledim
çünkü hak kaybı oluyor.
okulum küçük ders sayım az btr den istifa edip kursa devam etsem sonuç yine aynı olacak
kurs açmak için btr olmamak gerecek, her seferinde.

tomreader2010' Alıntı:
Hakan hocamSeneye için bircok zumremiz boyle yapacak btr olmayacak, bizim bu donem gasp edilen haklarimiz ne olacak mesele bu
Pek öyle olmayacak gibi ....bizim burda 2 dönem hepsi istedi.Seneye neden istemesinler?!

selimaydin' Alıntı:
Hocam,

Siz kursu açtıktan ve ekdersi alıp daha sonra yasal faizi ile alınmasındansa bu şekilde olması bence daha iyidir. Yüklü bir miktar ödemiş birisi olarak söylüyorum.

Aydın'ı suçlamaktan vazgeçin. Aydının bir suçu yok. Görüş sormak herkesin en doğal hakkı. Bence sorunu çözmeye odaklanın. İl koordinatörlerinize ve Yeğiteke baskı yapın ki arkadanızda dursunlar.

Ankara il koordinatörlüğünü aradim yegitekten bakan adina imzali yazi alacagiz dediler

Onlara alana kadar degil dun, ilce kapatti benim kursu ucret onayından bilgisayarciyi cikartip tekrar yollayin dediler

tomreader2010' Alıntı:
Onlara alana kadar degil dun, ilce kapatti benim kursu ucret onayından bilgisayarciyi cikartip tekrar yollayin dediler
Benim demek istediğim de bu zaten. İş işten geçmeden bu olayın çözülmesi gerekir.

Arkadaşlar sendika dilekçesini paylaşıyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_20160220_0002.jpg
    IMG_20160220_0002.jpg
    358.4 KB · Görüntüleme: 393
bu dönem btr olmayın görsünler hanyayı konyayı dedik dinletemedik.evet şimdi full ek ders alacaksınız ama bu alacağınız ek dersler ileride kaçıracağınız görevlerin habercisi dedik yine dinletemedik.paraya ihtiyacım varmı var.1 saat ek derse bile ihtiyacım var ama yine de btr olmadım bu dönem.keşke herkes bunu yapabilseydi , şimdi telefonunuzu açmayanlar o zaman peşinizden koşardı.yakında typ elemanları bile bizden daha değerli olacak.her geçen gün kendi değerimizi düşürüyoruz.birlik olup tepki gösterelim diyoruz kendi branşımızdakiler ayağımızdan çekiyor.yakında öğretmenlik haklarımız da elimizden alınır derslerde alınır okulun bir köşesinde sessiz sedasız garibanca bekleyip dururuz

Ankarayi tebrik ediyorum bazi is guzar il koordinatorleride btrlere msj atip ya gorevi birakin yada kursu kapatin demis ya arkadasim biraz hak savun hak arkadaslar kurslarinizi kapattirmamaya calisin gerekirse ucret vermesinler sonra saten aliriz fshri devam edin veya gerekceleri kibarca anlatin cunku kurs kapatilirsa tekrar acilmaz umarim yegitek hafta ici buna cozum bulur umuyorum ve tekrar guvenmek istiyorumki hafta ici yegitek yaziyi cikartip illere ilcelere gonderecektir

Aydın'da btrden istifa ederim o zmn dedim, istifa ederseniz kaybeden siz olursunuz, peşinizi bırakmaz gibi ucuz tehditlerle korkutmaya çalıştılar... Ama daha önce de yazdım, suyu çıkmış sistemde kimi kime şikayet edip de nerden hak- hukuk bulacağız ki... Artık pes, btr falan olmam biter gider...

Geri