bir websitesi yapmak isteseydiniz hangi alanla alakalı olurd

Kodla Büyü

-selcuk-

Site Gezgini
arkadaşlar malum yaz tatili ve ramazan bir araya gelince ister istemez bilgisayar başında zaman geçiriyoruz. İşte çoğunluğu boşa giden bu vakti bir websitesi yaparak paraya dönüştürmek bence yapılabilecek en mantıklı şey.

acaba hangi alana yönelik websitesi hazırlarsam para kazanabilirim, yani şu an trend nedir? (cevap olarak google trends demeyin :) )
ve affialite'si olan Türkçe siteler biliyor musunuz?

saygılar, sevgiler...

tatil seceneklerinin karsılastırılabileceği (kredi karsılastırma gibi)
veya hobilerle ilgili ne nasıl yapılır tarzı... konuların yer aldıgı bir site olabilir
aklıma gelenler bunlar

kötü bir yola girmişsiniz allah kolaylık versin hocam :) . Ne yaparsanız yapın ilk önce sabırlı olmalısınız valla 3 aydır kendimden biliyorum :) . Zor işler bunlar ...
ama grubunuzu kesinlikle kurunuz. Grup olmadan olmaz bu işler.

Hocam açıkçası illa şu yönde diye bir seçenek sizin zamanınızı daha boşa geçirmenize sebep olabilir. Bence piyasaya web sitesi yaparım diye duyurun kendinizi, ufaktan gelir diye düşünüyorum. Joomla ile güzel siteler yapıp para kazanabilirsiniz. Önce asp.net ile uğraşıyordum hakkaten burda dinamik site yaparım ama baktım ki joomla var uğraşmaya gerek yok, joomlaya devam ettim. Ha özel site isterlerse asp.net ile yapıyorum

Valla hocam önce bi anket sitesi yaptım tutmadı, sonra bi yerel gazete sitesi yaptım o da tutmadı, şimdi sırf boşluktan mezarlık bilgi sistemi gibi bir vefat sitesi yaptım bundan hiç umudum yok, herhalde yapa yapa bi tanesi tutar diye yapmaya devam ediyorum :D

fluent' Alıntı:
Valla hocam önce bi anket sitesi yaptım tutmadı, sonra bi yerel gazete sitesi yaptım o da tutmadı, şimdi sırf boşluktan mezarlık bilgi sistemi gibi bir vefat sitesi yaptım bundan hiç umudum yok, herhalde yapa yapa bi tanesi tutar diye yapmaya devam ediyorum :D
Aslında ilginç fikirlermiş.Kullandığınız script ve seonun da etkisi vardır.

fluent' Alıntı:
girişimci ruhunuza hayran kaldım helal olsun hocam

benim gördüğüm site olayında izlenecek yöntem şu olmalı:

bir tane ana siteniz olacak ve oraya düzenli orjinal makaleler yazacaksınız. hangi konuyla ilgili olursa olsun.

sonra da asıl yapacağımız iş ile ilgili benzer alan adlarını alıp içerik yerleştireceğiz. örneğin; ayakkokusu.com, ayakkokugiderici.com, insanbiayaginiyikar.com :) gibi.

bir sonra ki aşamada ise bunları birbirlerine ve ana sitenizden bağlantı vereceğiz ve google'da üst sıraları bekleyeceğiz.

ama dediğim gibi yöntem bence bu. fakat site konusu ne olmalı? mesela ben de plastik cerrahi konusunu denemiştim, tutmamıştı.

Hocam hazır script değil kendim yazıyorum, valla her yaptığım siteye permalink, dinamik site haritası, meta tag, title ve alt kısımlarını da dolduruyorum ama güncelleme yapmayınca olmuyo, sıkılıyorum çabucak. Şimdi bir video sitesi yapıyorum bundan çok ümitliyim :D

tüm scriptle uğraşmak yerine wordpress kullansanız daha iyi. Birkaç eklenti ile tam google'ın seveceği kıvama geliyor. Sadece içerik eklemesi kalıyor geriye. Bir de mümkünse tüm sitelerinizi farklı yerlerde barındırın ki backlinklerin faydası olsun.

video, oyun sitesi gibi alanlar çoğunlukla vakit kaybıdır. Bu alanlarda üst sıralara gelebilmek ciddi anlamda emek ve para istiyor.Bu nedenle çok spesifik bir alt konu olmadıkça bu alanlara girmemekte fayda var.

Şöyle de bişi düşündüm ama çok reklam gerektiren bir iş, alanımızla ilgili bir açık arttırma sitesi.

Örnek-1: Web sitesi yaptırmak isteyen bir firma ilan bırakıcak, sitemizin üyeleri bu şartlarda siteyi ne kadara yapacaklarına dair fiyat verecekler, belli bir tarih sonunda en düşük fiyatı veren site işini alacak..

Örnek-2: Bir firmaya güvenlik kamerası sistemi kurulacak, firma sitemize ilan bırakacak, istediği şeyleri yazacak. Üye firmalarımız girecek ve fiyat verecek, belli bir tarih sonunda en düşük fiyatı veren üyemiz işi alacak.

gibi gibi çoğaltılabilir. Siteyi yapmak kolay ama, bunun reklamını tanıtımını duyurusunu yapmak, nasıl üye kazanacaksın, firmalar nasıl buraya ilan verecekler vs.. Sıkıntılı iş..

Daha bugün wordpress haber temasına para verdim Allah sonumu hayr etsin 5 kişilik grubum var ... İnşallah bu sefer zafer bizim olacak :D

Geri