Bir site meb ağında yasaklı ise bunu evde nasıl anlarız???

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Bazen evde bir program buluyorum. Şu anda buldum yine bi tane daha. Fakat okula gittiğimde çalışmıyor malesef meb ağı yüzenden. Bunu ev ağında anlama imkanımız nedir? Eğer programın olmayacağını anlarsam yeni bi tane daha araştırmak istiyorum. Yani her gün bir yöntem deneyebiliyorum. Biliyourum ki siz de bu durumdan şikayetçisinizdir...

okuldaki bilgisayarı açık bırakın, indirdiğiniz programi google drive ınıza atın, uzak bağlantı programıyla evden okula bağlanın, okuldaki bilgisayara indirip deneyin. ben bazen öyle yapıyorum. teamweaver iyiydi ama yasakladılar, ammy kullanıyorum ama o da problem çıkarmaya başladı.
meb de çalışan sorunsuz uzak bağlantı programı bilen var mı?

Programlar sıkıntı çıkarıyor gerçekten. Belki dns gibi bişey vardır diye düşünmüştüm.

tenten' Alıntı:
yasaklı olmayan site var mı? :(
Yasaksız siteler;
meb
eba
gmail
Orası öyle sayılır. Elimde zello isminde bir telsiz programı var. Evde çalıştı. Program oturum açma odaklı çalışıyor. Yarın meb de açma ihtimalini bilsem ona göre tekrar program araştırırim ya da arastirmam.

Teamviewer meb hattında etkinleşmedi. Cepten pc ye bağlanınca etkinleştiriliyor ancak. Çözümünü bilen var mı?

Sayın hocam, internet gerektiren ancak port kullanması gereken, client server tarzındaki programlar; MEB'in portları da filtrelemesi nedeniyle çalışmayacaktır.
Bunun dışında hangi programın MEB bağlantısında çalışıp, çalışmayacağını evdeki bağlantınızla anlamanız mümkün değil.

yakuphan' Alıntı:
Sayın hocam, internet gerektiren ancak port kullanması gereken, client server tarzındaki programlar; MEB'in portları da filtrelemesi nedeniyle çalışmayacaktır.
Bunun dışında hangi programın MEB bağlantısında çalışıp, çalışmayacağını evdeki bağlantınızla anlamanız mümkün değil.
Teşekkür ederim.
Demekki boşa zman harcamaya devam.

Geri