BİR PROJEYİ BALTALAMAK..!

Kodla Büyü

sadoo_

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kendi fikrimizi yazmaktan bu kadar mı aciz bir durumdayız arkadaşlar?
"Bir milyon öğretmen bir (milyon) fikir."
Evet forum yardımlaşma dosya paylaşma falan filan işlerimizi kolaylaştırma yeridir. Ama bu proje de değil yaw.
Lafa gelince mangalda kül bırakmıyoruz, eğitim sistemi şöyle eğitim sistemi böyle diye. Yazsak fikrimize bakan mı var diyen olacak evet hepsine bakılmayabilir ama bu güzel bir bahane olur hakkını verelim!

Bir öğretmenin yazıp bin tanesinin kopyaladığı bir fikir havuzuna bakıp öğretmenlerin ne kadar fikirsiz olduğunu gördüklerinde bize neden değer verilmiyor demeye de hakkımız olmaz.
İyi niyetin yanlış kullanıldığı bir paylaşım bence.
Ayrı bir konu olarak açmamın sebebi yorumlar içinde kaybolup gitmemesi..

Eğitimi bu hale getirenin hep sistem olduğu söylenedurur ama sanırım suçlu biz öğretmenleriz.
Haziran seminer döneminde, seminer dönemini verimli geçirelim diye, gelecek yıl okulumuzda ne yapabiliriz diye bir çalışma yapmak istedim. Forumda da başlık olarak açtım ve kendi fikirlerimi paylaştım.
Okulda da aynısını yaptım, toplanalım, tartışalım dedim ama bir tek katılım olmadı, öneri gelmedi.
Bakanlığın seminer dönemi için belki de en anlamlı uygulaması olan, mesleki çalışma programındaki ek-3 ve ek-5 formlarındaki uygulamaların yine yapılmış olmak için yapılması çok acı. Üzülüyorum halimize.

arkadaşlar çok fazla duygusalsınız?
düşünce belirtince ne olacak?
memlekette öğretmenler kişisel gayretleriyle başarılı oluyor.
sistem ise hakim zümrenin elinde....
biz arada sıkıştık, elimizden gelen anca budur...
her meslekte iyi kötü var boşuna öğretmenleri kötülemeyin..,
buradaki herkes her şeyin farkında ancak yorgun bitkin ve sinirli
çünkü çok ağır işleyen ve umursamaz bir sistemimiz var....
herkes kendi halinde bişeyler yapıyor o yüzden siz de proje üretin somut bişeyler getirin biz de beğenelim uygulayalım
ben öyle yapıyorum, birilerini eleştirmekle bir yere varılmaz

o yüzden siz de proje üretin somut bişeyler getirin biz de beğenelim uygulayalım
ben öyle yapıyorum, birilerini eleştirmekle bir yere varılmaz

aha proje hocam hadi uygulayın:
"Bir milyon öğretmen bir milyon fikir"

Tabi uygulamak için bahanelerden sıra gelirse..
Kendinizle çelişiyorsunuz sayın hocam.

Derlemek, örnek görmek istemek neden problem oldu bu kadar anlamadım. Ben yapısal sorunlarla, mesleki sorunları karıştırmamak için örnek bakmak istemiştim mesela.

aha proje hocam hadi uygulayın:
"Bir milyon öğretmen bir milyon fikir"

Tabi uygulamak için bahanelerden sıra gelirse..
Kendinizle çelişiyorsunuz sayın hocam.

hocam konuşmaktan ziyade iş yapmayı tercih ediyorum o anlamda söylemiştim. bizim burada çok değerli hocalar var paylaşım yapıyorlar bir incele istersen
yani demem o ki proje varsa laf ta var...durup dururken bir milyon kere fikir söyleyemeyiz zamanımız yok o kadar

Kendi fikrimizi yazmaktan bu kadar mı aciz bir durumdayız arkadaşlar?
"Bir milyon öğretmen bir (milyon) fikir."
Evet forum yardımlaşma dosya paylaşma falan filan işlerimizi kolaylaştırma yeridir. Ama bu proje de değil yaw.
Lafa gelince mangalda kül bırakmıyoruz, eğitim sistemi şöyle eğitim sistemi böyle diye. Yazsak fikrimize bakan mı var diyen olacak evet hepsine bakılmayabilir ama bu güzel bir bahane olur hakkını verelim!

Bir öğretmenin yazıp bin tanesinin kopyaladığı bir fikir havuzuna bakıp öğretmenlerin ne kadar fikirsiz olduğunu gördüklerinde bize neden değer verilmiyor demeye de hakkımız olmaz.
İyi niyetin yanlış kullanıldığı bir paylaşım bence.
Ayrı bir konu olarak açmamın sebebi yorumlar içinde kaybolup gitmemesi..
+1

Hocam valla güzel yazmışsınız. Artık biraz eleştirel bakmanın vakti geldi.Maalesef çoğumuz bu durumdayız.

Biraz emek biraz gayret biraz özveriyle çok şey değiştirebiliriz...

Geri