Bir Okuldan Birden Fazla Öğretmenin Formatör Olması?

Kodla Büyü

togius

Süper Üye
Süper Üye
Başlık sığmadığı için biraz garip oldu ama bir okulda kadrosu bulunan birden fazla öğretmen başka kurumlarda formatör öğretmenlik yapabilir mi? Yani şunu söylemek istiyorum. Okulda dileyim ki Formatör öğretmenlik vasfını taşıyan 2 veya daha fazla kişi var. Bu öğretmenlerden ihtiyaç durumuna göre 2 veya daha fazlası farklı kurumlarda formatör öğretmen olarak görev alabir mi? Yani diyelim okulumuzda formatör öğretmenlik vasfını taşıyan 3 öğretmen var. Bunlardan bir tanesi kendi okulunda for. oldu. Diğer 2 tanesi dersleri aksamadığı takdirde diğer okullarda ihtiyaç olması halinde formatör öğretmen olabilir mi?

togius' Alıntı:
Başlık sığmadığı için biraz garip oldu ama bir okulda kadrosu bulunan birden fazla öğretmen başka kurumlarda formatör öğretmenlik yapabilir mi? Yani şunu söylemek istiyorum. Okulda dileyim ki Formatör öğretmenlik vasfını taşıyan 2 veya daha fazla kişi var. Bu öğretmenlerden ihtiyaç durumuna göre 2 veya daha fazlası farklı kurumlarda formatör öğretmen olarak görev alabir mi? Yani diyelim okulumuzda formatör öğretmenlik vasfını taşıyan 3 öğretmen var. Bunlardan bir tanesi kendi okulunda for. oldu. Diğer 2 tanesi dersleri aksamadığı takdirde diğer okullarda ihtiyaç olması halinde formatör öğretmen olabilir mi?

Olabilir bence.

Diğer bir soru bünyesinde Bilgisayar Teknik Servisçiliği gibi bir bölüm bulunan Mesleki Eğitim Merkezlerinde Formatör öğretmen görevlendirilebilinir mi?

bilişim teknolojileri alanı bulanan okullarda formatör bulunmaz, bunuın yerine bölüm veya atölye şefi görevlendirilir.

okulda bilişim teknolojileri bölümü yerine farkılı bölüm ve bu bölümün alt dalı olarak bilgisayar teknik servis elemanlığı var diyelim. Ama görevlendirme esaslarında Bilişim Teknolojileri bölümü sadece yazıyorsa bölüm elektronikte olsa bağlamaz o vakit.

Sorduğum soruların cevabını aldım olumsuz bir durum yok o vakit.

Geri