bir öğrencim desen şifresini formatsız açıyor

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.

asli07

Site Gezgini
arkadaşlar bir öğrencim tabletin desen şifresi ekranını formatsız aşıyor ne kadar öğrenmek istediysem bana anlatmadı bunu nasıl yapıyor acaba bu konu hakkında bilgi sahibi olanlar özelden yazabilir mi?
NOT:ne kadar zor desen denediysem de her seferinde açmayı başardı. böyle bir şey mümkün mü?

Son düzenleme:
Öğrenmenin kolayı var. İlk yazılı sınavda ona özel bir kağıt hazırlayıp 50 puanlık soru olarak alttaki soruyu sorun;
Soru 1) Size verilen Android tabanlı bir tablet bilgisayarda ekran kilidi olarak desen yöntemi seçilmiştir, tablete herhangi bir şekilde reset atmadan desen kilidi engelini nasıl asarsiniz?

Bu sayede çocukta emeğinin karşılığını alsın:)

Aklıma bide şu geldi: e-posta ile mi sıfırlıyor ama e-postayla sıfırlasa desenin değişmesi lazım desen de değişmiyor aynı benim çizdiğim desen

Öğrenciye diyorum desen neydi yanımda çiz diyorki unuttum hatırlamam lazım burda yapamam diyor

Teşekkürler kendirli aklıma bi fikir geldi bugün soru hazırlayacam diyecemki geçen senenin tekrarı seviyenizi ölçüp ona göre bazı yerlerin üstünde daha çok duracağım diyebilirim

Öğrencinin tabletinde TWRP yüklüdür hocam. Cihazı ses açma+power tuşuyla birlikte açınca devreye giren bir program bu. Program ile password dosyasını silince desen şifresi siliniyor ve tablet açılmış oluyor.

Cihazı bilgisayara bağlıyor değil mi bir uygulama bu ekranları geçmesini sağlıyordu. Bir ara google doğrulamayı geçmek zorunda kaldığımda kullanmıştım.
Cihazı bilgisayara bağlamıyor iki dk sıranın altında uğraşıyor geliyor bakıyorum desen ekranını aşmış

Valla verin kendisine xiamoi bir telefon açsın bakalım nasıl açıyor. Benim mi note 3 denemediğim zımbırtı kalmadı deseni bulamadık tek çare format oldu.

Zaten xiamoi mi note3 direk diyor ki şifre veya desen belirlerken "unutmaniz durumunda sifirlamaktan başka seçenek yok diye" uyarı veriyor.

Hasari hocam bu uygu

Benimki de xiamoi note 5 açıyor

Hocam bazı detaylar vardır bu işte siz direk hiç eline almadığı birinin veya sizin telefonunuzu desen belirleyip veriyorsunuz çocuğa ve çocuk daha ilk eline aldığında iki dakikada deseni açıyor, bu biraz mantığa ters çünkü benim telefonum için ekranda sadece şifre veya desen çiz ekranı veya sıfırla seçeneği var.

Hocam bazı detaylar vardır bu işte siz direk hiç eline almadığı birinin veya sizin telefonunuzu desen belirleyip veriyorsunuz çocuğa ve çocuk daha ilk eline aldığında iki dakikada deseni açıyor, bu biraz mantığa ters çünkü benim telefonum için ekranda sadece şifre veya desen çiz ekranı veya sıfırla seçeneği var.
Nasıl yapıyor bende anlam veremedim acaba Android in bir açığı mı var

:) parmak iziniz ekranda kalıyor olmasın? Zamanla iz kalır ekranlarda, telefonu ışığa göre sağ sola hareket ettirerek ekrandaki parmak izini bulabilir ve deseni çözebilirsiniz.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri