BİR MİLYON ÖĞRETMEN BİR MİLYON FİKİR...

Kodla Büyü
bir milyon öğretmen bir ihtimal bir fikir olabilir yüzde bir....

Ben bu soruları öğretmen arkadaşlara dagitip cevaplarını aldım ve bu cevapları rapora yazacağım. Böyle olması gerekmiyor mu ben mi yanlış anladım. Sadece raporu hazırlayanın cevapları istenmiyor herhalde.

Raporda cevap verenlerin isimleri olması gerekiyormu sizce.

Ben bu soruları öğretmen arkadaşlara dagitip cevaplarını aldım ve bu cevapları rapora yazacağım. Böyle olması gerekmiyor mu ben mi yanlış anladım. Sadece raporu hazırlayanın cevapları istenmiyor herhalde.

meb de kimse alenen ismiyle şimdiye kadar eleştiri yapanı görmedim en aşağısından en yukarısına kadar siz neyden bahseyirdunuz pardon!

Öğretmenlerin ortak kabul ettikleri görüşler rapor olarak ilçeye gönderilecek diyor. O yüzden isim olmasına gerek yok diye düşünüyorum.

Arkadaşlar raporlarınıza Bilgisayar Bilimi dersinin zorunlu olması gerektiğini eklerseniz genel bir farkındalık oluştururuz.

Fikir olması için paylaşılmıyor mu zaten. Neden özelden gönderiliyor anlamadım. Gizli bilgi mi

ben de alabilirim. nasıl fikirler var merak ettim
serif.bse@gmail.com

Benim aklımdan hızlıca geçenler
-eğitim politikalarını bürokratlar değil eğitimcilerin belirlemesi gerek (buradan alıntı)
-Öğrencilerin erken yaşta yetenek ve ilgileri keşfedilerek buna göre meslek gruplarına yönlendirilsin ki böylece gelecekteki hayatlarında verimli olabilsinler ve mutlu olabilsinler
-Lise eğitimi zorunlu olmaktan çıkarılsın. Okumayacak öğrenci okuyacak öğrencinin hakkını ve zamanını çalmasın
-Üretmeyen ve ezberci sınav sistemi kaldırılmalı. Sınav sistemi tek bir günü değil uzun bir süreci ele alarak yapılmalı ve bu uzun süreç uygulamaya dönük olmalı.
-Üstün zekalı çocuklar ayriyeten özel olarak eğitilsin. Mevcut müfredatı beklemek zorunda kalmasın
-Meslek liselerine sadece o bölümde okuyanlar gitsin. Örneğin sağlık lisesi okuduysa sadece o bölümden üniversiteye alınsın. Bu meslek liselerinin gücünü ve kalitesini arttıracaktır.
-Çocukların sormak istediği bilgiler öğretilsin. Çocukların çocuk olduğu unutulmasın. Onların merakını uyandıracak konular basitten karmaşığa ilkesi doğrultusunda öğretilsin
-Derslerde teorinin az uygulamanın ise çok olacak şekilde dersler işlensin.
-Sınıf tekrarı geri gelsin, disiplin cezalarının uygulanabirliği ve işlevselliği arttırılsın
-Fatih projesi ve akıllı tahta kullanımına yönelik ders içeriği konmalı.
-Öğretmene şiddet hususunda tedbir alınmalı, ağır yaptırımlar uygulanmalı.
-Kodlama ve medya okuryazarlığı dersi zorunlu olmalı.

Ne fikirmiş be arkadaş. 5 sayfa mail adresi var. Bu kadar gizli olan şey ne? İki sayfa yazı yazamıyor mu bu öğretmen camiası. Bir kaç kişi dışında olayı garipseyen de yok o daha bir ilginç. Patent lik bir bilgi olmalı bence...

Bu kadar mail adresinden güzel bir mail list oluşur.
Bol bol Gönderirler reklamı.
Dikkat!

Geri