Bir laboratuar yaptım ama yanında yat...

Kodla Büyü

pythagorean

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Tüm bilgisayarlar sıfırlandı. Her türlü program yüklendi. Bozuk koltuklar onarıldı. Tertemiz oldu lab. Ancak gel gör ki formatör yatıyo da para alıyo. Diğer öğretmenler öyle diyecek yine. Yazın ter içinde yaptıklarımız boşa gidecek. Müdür yaptıklarıma değil de yapmadıklarıma bakacak. Her fırsatta laf çakacak. İngilizceci girecek darma duman edecek labı sonra akşam evine gidecek.

Ellerinize sağlık. İdaricileriniz sizin yaptıklarınızı görmüyorsa o okulda fazla durmamak lazım. İnternetiniz meb hattıysa muhakkak öğrencilerinize (elbete isteyenlere) Meb Vitamin hesabı açın. Çocuklar interneti eğitim-öğretim amacı ile kullanabileceklerinin farkına varıyorlar en azından. Bt sınıfını siz kullanmadığınız zamanlar başka öğretmenler kullanıyorsa ve sınıfı berbat ediyorlarsa bu durumu sene başı öğretmenler kurulu toplantısında dile getirin, icabında isim bile verin. Formatörlüğü tamircilikten öğretmenliğe dönüştürün kısacası.

İyilik yap denize at. Balık bilmezse Hâlık bilir. İnsanların sizin için illa iyi bir şey düşünmesi için çabalarsanız hayat sizi çok yorar. Yaptıklarınız için Allah razı olsun.

ne güzel yazmışsın hocam. 2haftadır benim de dilime geliyo ama okulda söyleyemiyom. :?

Sağolun sayın meslektaşlarım. Zaten burda içimizi dökmesek, verdiğimiz emeklerin değerini bilen sizlerle muhabbet etmesek iyice soğurduk bu işten. Öğretmen camiası çok kötü. Belki de mesleklerin içinde bu kadar fesat insanın toplandığı başka meslek grubu yoktur. Ne yapsakta açığını bulsak karşıdakinin mantığıyla hareket ediyolar hep. Doktor doktoru savunur, mühendis mühendisin arkasında durur. Ama öğretmenin biri soruşturmalık olmasın yeter ki okulda herkes cephe alır aleyhine çalışır. Bordroya bakar üç beş kuruşun hesabını yapar. Yazık gerçekten. İnanın okuldaki fesat öğretmenlerle uğraşmaktan öğrencilerle ilgilenemiyorum.

karakartall' Alıntı:
İyilik yap denize at. Balık bilmezse Hâlık bilir. İnsanların sizin için illa iyi bir şey düşünmesi için çabalarsanız hayat sizi çok yorar. Yaptıklarınız için Allah razı olsun.
:alkis: :+1:

Vicdanın rahatsa, aldığın paranın hakkını verdiğine inanıyorsan..Gerisi hikaye....

Hocalarım insanları mutlu etmeye çalışmıyorum. Bana yatıyosun diyenlere ne yatması ben şöyle çalışıyorum, ben böyle çalışıyorum, şunu yapıyorum bunu yapıyorum demiyorum demem de. Açıklama yapmak zorunda değilim kimseye. Varsın beni yatıyo bilsinler, yaptıklarımı da görmezden gelmeye devam etsinler umrumda değil. Ben yaptıklarımın ve yapmadıklarımın hesabını yaradana vereceğim sadece. Derse girip kapalı sınıflarda kimlerin ne yaptığını bilmiyoruz. Herkesin vicdanına kalmış. Zil çalınca sınıfa girmekle olmuyo çalışmak. 40 dakikada ne yapıyosun o önemli. Derse girip kitaptan sayfa açtırıp çalışın burayı diyerek yatan çok öğretmen var. SBS puanları yerlerde okulda. Bunun sorumlusu da ben değilim heralde.

Geri