Bir kaç deneme için uzak okul lazım. Yardımcı olabilecek...

Kodla Büyü

alpaygunes

Süper Üye
Süper Üye
Merhaba Arkadaşlar

Fatih ağlarında biliyorsunuz VPN altyapısı kullanılıyor. Tahtalarda 192 li ip idari makinelerde 10.xxx lu ip formatları ayarlanmış.
nmap ile tarama yapınca benim ağımda olmayan farklı ip lerin cevap verdiğini hatta bazılarında 23 nolu portun açık olduğunu görüyorum.

telnet ile bağlanmaya çalışınca parola sorduğuna göre demek ki diğer kurumlardaki pc lerle aynı yerel ağ daymışız gibi iletişim kurabiliriz diye tahminim var bunu denememiz lazım.

Okulunda Fatih ağı olan
İdari bilgisayardan (10 xxxxx ip si olan bir pc ) verdiğim ip ye bağlanıp sonucu bana bildirecek meraklı arkadaşlar varsa şu ip yi deneyip sonucu yazabilir mi ?

Tarayıcı adres satırına 10.182.2.157 yazıp entere basın lütfen. Benim makinede apache yüklü cevap alacak mısınız?
eğer olursa vpn içinde yüksek hızda dosya paylaşımı da mümkün olacaktır.

Teşekkürler.

Tarayıcıda açılan sonuç aşağıdaki gibi sayın hocam.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    28.8 KB · Görüntüleme: 1,252
dosya yöneticinizin adres satırına
\\hedef_ip
yazıp enterlerseniz arkadaşınızla dosya paylaşa bilirsiniz. Yerel ağdaymış gibi.

yerel ağ ip sini.
ağ geçidi yada alt ağ maskesi değil. Nasıl anlatsam bilmioyrumki. Ben debian kullanıyorum.
başlat çalıştıra cmd yaz
ipconfig de çıkar sanırım

"Bu mesajı görüyorsan tamamdır" yazısı ve altında Mustafa Kemal resmi çıktı. Doğru mudur.

zeguj' Alıntı:
Tebrik ederim hocam.

Arkadaşlar yaptığım bir şey yok.
Merak ettiğim konuyu denedim.

Zaten var olan özelliğin açık olduğunu gördük. şimdi büyük boyutlu dosya paylaşmak lazım hızı nasıl olacak acaba. Mesala imaj paylaşa bilirsiniz.

alpaygunes' Alıntı:
yerel ağ ip sini.
ağ geçidi yada alt ağ maskesi değil. Nasıl anlatsam bilmioyrumki. Ben debian kullanıyorum.
başlat çalıştıra cmd yaz
ipconfig de çıkar sanırım

Sanırım ben yapamadım hocam. :shock:

Fiber bağlantıya geçmiş olanlar için mi bu? bizde tahtalar bağlandı ama fiber bağlantı yapılmadı daha.

Geri