bir garip işlemci; b960 işlemci pentium mu celeronmu?

Kodla Büyü

sadece susarak

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar asus x54c serisi bir laptop aldım çift çekirdek üzerinde pentium yazıyor ama sistem zelliklerine bakıyorum bir yerde celeron bir yerde pentium yazıyor. kafam karıştı bildiğim kadarı ile celeronlar ön belleklerinin düşüklüğü nedeni ile daha yavaş çalışıyordu. celeronlarda bir gelişme falanmı oldu veya bu konuda bilgisi olan varsa durumu açıklayabilirmi lütfen... :verymad:

Ekli dosyalar

• cpu-z sistem özellikleri.jpg
    cpu-z sistem özellikleri.jpg
    76.8 KB · Görüntüleme: 12,334
  • specy sistem özellikleri.jpg
    specy sistem özellikleri.jpg
    56.5 KB · Görüntüleme: 12,334
Re: b960 işlemci pentium mu celeronmu?

tek çekirdek mobil pentium işlemci.Yani dual core değil

Re: b960 işlemci pentium mu celeronmu?

Buzkırıcı' Alıntı:
tek çekirdek mobil pentium işlemci.Yani dual core değil
yok hocam çift çekirdek yazıyor sistem özelliklerinde ama celeron yazması kafamı karıştırdı.

flash, dream weawer, photoshop ta normal çalıştı sorun çıkarmadı sadece "high photo reziser" programında resim boyutunu ayarlarken anlamadığım bir şekilde yavaş çalıştı.

anlamadığıom şey üzerinde intel pentium inside etiketi yapıştırılmış. sistem özelliklerinde ise hem pentium hem celeron yazıları var 3 ön bellek var 2x32kb, 2x256kb, 2048 kb şimdi bu makine celeron mu pentiummu anlamadım. bu durumu açıklayabilecek varmı arkadaşlar

sempron 140 gibi o zaman aslında tek çekirdek.Anakart iyi ise çift çekirdek gösteriyor.Birkaç yerde de celeron olarak tanıtılmış

P6000 serisinden iyi diye biliyorum. Fena işlemci değil bence. Bu işlemciye sahip lenovolar piyasada 800 lira civarında ve bence oldukça iyi cihazlar.

mfk' Alıntı:
P6000 serisinden iyi diye biliyorum. Fena işlemci değil bence. Bu işlemciye sahip lenovolar piyasada 800 lira civarında ve bence oldukça iyi cihazlar.
ben asus aldım, 900 tl. mütiş sessiz çalışıyor. 6-7 saat çalıştım ısınma yok. adobe programlarında kasmıyor. dediğim gibi high photo reziser programında kastı sadece. grafik kartındandır diye tahmin ettim. yükseltme şansımız yok galiba.

Buzkırıcı' Alıntı:
sempron 140 gibi o zaman aslında tek çekirdek.Anakart iyi ise çift çekirdek gösteriyor.Birkaç yerde de celeron olarak tanıtılmış
hocam senin canın çekirdek çekti galiba. :mrgreen:
yukarıda da verdiğim sistem özellikleri resimlerinde çekirdek sayısı 2 görünüyor orada bir poblemimiz yok. ön bellek boyutlarını verdim bu önbellekler göre makine celeron mu pentiyummu onu merak ettim sadece

hocam listede pentium olarak geçiyor

intel pentium b960 (512KB + 2MB) cache bellek 2200 mhz

Geri