Bir Bilgisayarda iki ethernet kartıyla iki adsl bağlantısı

Kodla Büyü
Selamlar, Şimdi benim bilgisayarımda farklı modemlerden gelen iki ethernet kartına takılı iki adet 8 mbit internet hattı var. Ben bu iki hattı herhangi bir yolla 16 mbit gibi kullanabilir miyim? Hatlarımın ikisi de statik ip li. Windows XP sp3 kullanıyorum. Cevaplayacaklara şimdiden teşekkür ederim.

Siz aynı veriyi iki ayrı hattan tek veriymiş gibi çekmek istiyorsunuz. Yani tek arabayla iki şeritli yoldan hedefe ulaşmak istiyorsunuz.

Mümkünmü? Düşünmek lazım.

ethernet kartlarından ki bilgisayarda ethernet bağdaştırıcısı olarak göreceksin ikisini aynı anda aktif edemeyeceksin, yalnızca biri çalışacak bu sebbeple ikisini aynı anda kullanamazsın. sırasıyla bağdaştırıcıları aktif edersen iki hattı sırasıyla kullanabilirsin.

Ayrı internet tarayıcılarından tanımladığınız ethernet kartıyla internete giriş yapabilirsiniz. Bu şekilde iki interneti de kullanabilirsiniz. Ama 8 bit kullanmış olursunuz. 16 bit olmaz.

hangi bağlantı ile daha kolay ulaşıyorsa hedefe onunla bağlanırsın hocam. laptopta hem kablolu hemde kablosuz bağlandığını düşün.

Acaba şöyle bir şey olabilir mi: İnternet Download manager gibi bir indirme yöneticisi veriyi 7-8 parçaya bölüp daha hızlı indirebiliyorsa aynı veriyi iki ayrı hattan indiremez mi? Örnek olarak 1 Gb lık bir filmin 500 Mb si bir hattan 500 Mb si diğer hattan çekilemez mi? biltek2007 hocamın dediği gibi iki ayrı tarayıcıya ayrı ayrı ethernet kartları tanımlanabiliyorsa bir program yardımıyla böyle bir şey yapılabilir mi? (yani yine 8 mbit olarak kalır ama veri iki kat hızlı iner)

böyle birşey mümkün değil
2 hattı birlikte kullanmak isterseniz
cisco nun ürünleri var hatları birleştiren onları alabilirsiniz
marka model isterseniz verebilirim

Sayın Hocam,

İl MEM'de dediğiniz sistemi yaptık ve uzun süre kullandık pfsense ile. Fiber gelince adsl'yi kapattık. TTNET'in santrali 8 MB'ten fazlasını desktelemeyince biz de iki tane 8 MB'lik aldık ve pfsense ile dairenin tamamına 16 MB'lik bağlantı verdik.

İyi çalışmalar.

dijitalkurt' Alıntı:
Acaba şöyle bir şey olabilir mi: İnternet Download manager gibi bir indirme yöneticisi veriyi 7-8 parçaya bölüp daha hızlı indirebiliyorsa aynı veriyi iki ayrı hattan indiremez mi? Örnek olarak 1 Gb lık bir filmin 500 Mb si bir hattan 500 Mb si diğer hattan çekilemez mi? biltek2007 hocamın dediği gibi iki ayrı tarayıcıya ayrı ayrı ethernet kartları tanımlanabiliyorsa bir program yardımıyla böyle bir şey yapılabilir mi? (yani yine 8 mbit olarak kalır ama veri iki kat hızlı iner)
Sayın Hocam,

Dediğiniz mümkün ve şu anda kullanıyorum. İki ethernetten önce birini devre dışı bırakıyorum. Birinci ile part 1'in indirmesini başlatıyorum. Daha sonra ikinci hattı etkinleştirip Part 2'yi indiriyorum.

İyi çalışmalar.

Geri