Bir aydır uğraşıyorum okulumun yeni web sayfası

Kodla Büyü
hocam tasarımınızı çok beğendim, bir sitenin anasayfası sade olmalı bence bu yöndende başarılı,

-eleştirim sanki bannerin altındaki kırmızı bayrak kısmı farkı olabilirdi, birde görseller biraz pütürlü gibi hoş gelmedi.

bir iki ufuk değişiklikle çok güzel site olur

eliniza sağlık

Hocam ben sade tasarımı severim.ama sade olmasına rağmen iç sayfaları açınca sayfa çok basit duruyor.(frame içindeki sayfalardan bahsediyorum)
iç sayfalar yazı tipi ve boyutundan mıdır nedir(css kullanmadınız sanırım) bir garip ve boş duruyor.
banneri beğendim.
hocam olumlu ve olumsuz eleştiriye açık olduğunuzu düşünerek şunları söylemek istiyorum;bilişim teknolojileri alanı olan bir meslek lisesi için biraz basit bir sayfa gibi geldi bana.zaman zaman bazı meslek liselerinde aynı sıkıntıyı görüyorum.ya hazır şablon kullanıyorlar yada basit bir site görüyoruz.ben açıkçası bilişim alanı olan okullardan daha iyi bir site bekliyorum.

Hocam ben site yapmaktan falan anlamıyorum ancak şöyle bir baktığımda siteye; sanki meslek lisesi için değil de ilköğretim okulu için hazırlanmış bir site imajı verdi bana ilk izlenimde. Benim bilgim yok site tasarımı hakkında, branşım bilişim de değil, ancak endüstri meslek liselerinin bazılarının sitelerine baktığımda daha meslek lisesi imajı veren tasarımlar gördüm. Elinize emeğinize sağlık, ben de aklımdan geçeni yazayım dedim, belki farklı bir bakış size de faydalı olur, iyi çalışmalar..

emek vermişsin hocam, eline sağlık ama ben beğenmedim açıkçası
sitenin arka planı hiç oturmamış. sitenin öğeleri birbirinden kopuk duruyor
menüleri oradan buradan toplama gibi duruyor, tasarım bütünlüğü yok
sitenin iskeletindeki çerveler gözüküyor
sitenin alt kısmı ve linkleri de basit durmuş.
sitede tanımlı css dosyası da göremedim?
yazı yerine hiç gerek yokken resim kullanmışsın bazen
banner basit kaçmış.

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
banner basit kaçmış.

arkadaşlar; öncelikle bütün yorumlara teşekkür ederim. Dikkat etmem gereken noktaları başka gözlerden görmüş oldum. Sitenin sade olmasına özellikle dikkat ettim bazı sitelere giriyoruz ne nerede derken aramaktan usanıyor insan. Önceki çalıştığım meslek lisesinde idareciler ziyaretçi olsun diye tutturdular bizde koyduk sayfaya ziyaretçi defterini bir Allahın kulu girip yazmadı doğru düzgün. O yüzden böyle ziyaretçi defteri gibi (bence çok gereksiz) bölümler, sayfalar olmasın arayan istediği şeyi kolayca bulabilsin diye düşündüm sadelik bu yüzden.
Yıl içinde uğraşamadığım için ramazan boyunca yapıp bitirmeyi planladım :) :)

yenı sablonla yapın derım ben emegıne saglık ama okullarda gecer yakında emege yazık

Banner'ın basitliğine katılıyorum, illaki bu banner olacak diyorsanız bari çakma öğrenci resimlerini okulunuzun öğrenci resimleriyle değiştirin hocam okul açılınca.

basitliği dibine kadar kullanmışsınız hocam:) ramazan bitmeden biraz daha uğraşırsanız beyaz fon, öğelerin ayrık olması vs daha derli toplu olursa daha güzel görünür sanırım. elinize sağlık hiç yapmamaktan iyidir.

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
banner basit kaçmış.
..
ek olarak
- sağ ve sol kenarlardaki beyazlıklar göze batıyor. bunun yerine orta kısımdaki içerik alanının genişliği arkaplanın şimdiki genişliği kadar (960px e kadar) arttırılıp arkaplan da tüm sayfayı kapsayacak şekilde genişletilirse daha iyi olacaktır BENCE
- banner kısmında kullandğınız kırmızı arkaplanlı okul adı yerine doğrudan yazı olarak okul adını eklerseniz daha iyi olacaktır.
- banner daki fake öğrenciler yerine gerçek öğrenciler kullanılırsa daha estetik olacaktır
- IMAGE MAP te butonlar arasındaki boşluklar çok fazla. bence resim yerine CSS kullanarak TEXT bir menü kullanmanız daha estetik olacaktır.
- ana sayfa sütun bölümlerinde (dosyalar / duyurular / bülten) başlıklarla içerik arasında çok fazla boşluk var. birbirinden kopuk görünüyor.
- ana sayfa alt kısımdaki meb bağlantılarında kullanılan resimler orjinal boyutuna sadık kalmadan genişletilerek kullanılmış, görüntüde bozulma yapmış, bunun yerine boyutlarda sabit kanılarak link sayısı arttırılabilir
- footer kısmı boyutuna göre çok boş. ya link, copright vb.. bilgilerle doldurulmalı yada içerik kadar daraltılmalı
- OKULUMUZ sayfasındaki yazılar SOLA DAYALI olarak yazılmış. İKİ YANA YASLA tercih edilirse daha iyi olur (tüm metinler için geçerli). ayrıca sayfada sadece yazı var, fotoğraflarla sayfa desteklenmeli
- ALANLARIMIZ sayfası için de okulumuz sayfasında söylediğim her şey geçerli. ayrıca her alan için tanıtıcı bilgi de yer alırsa daha iyi olur
- AKDROMUZ sayfası için yeniden düzenleme yapılırsa iyi olur. JQUERY kullanarak TABS, AKORDION vb.. bir yapı kullanılabilir.
- İLETİŞİM kısmındaki yazılar içinde CENTER yerine İKİ YANA HİZALA seçilirse daha iyi olur. iki sütun kullanılıp sağ yada sol kısma google earts haritası yerleştirilebilir.
..
şimdilik gözüme batanlar bunlar..

hocam eline sağlık çok güzel. yalnız ben birşey sormak istiyorum yakında meb okul sitelerini de il/ilçe mem siteleri gibi aynı şablonda yapacakmış diye duydum böyle birşey var mı?. eğer böyle olursa eğer böyle olursa emeğinize yazık olur.

kardeş öncelikle eline sağlık. gördüğüm bir kaç yeri söyleyebilirim:
en üst kısımda kullandığın imajlar çok sırıtıyo onlar yedirmen lazım. banner içindeki imajlar yaymış boyutlarını ona göre ayarlaman lazım.
menü fontları çok düz menüyü daha dinamik şekilde yapabilirsin. js menü programı kullanarak.
sağ sol boşluk fazla malum artık monitörlerin boyutları arttı. bu büyük problem olur. site içinde kullandığın css leri gözden geçirmen lazım times roman ile artık siteler css kullanmadan bir işe yaramıyor maalesef. frame kullanırken de dikkatli olmak lazım her zaman işlevsel olmayabiliyor.
tüm bunlarla birlikte meb'in asp dinamik sablonları fena değil onun üzerinden gidilebilir aslında

iyi çalışmalar
saygılar

Geri