Bip sesi çıkıyor ve bilgisayar açılmadan kapanıyor

Kodla Büyü

asaita

Aktif Üye
Arkadaşlar başlıkta da bahsettiğim sorun için aşağıdaki seçenekleri denedim başka çözüm önerisi olan var mı?
1-Başka güç kaynağıni denedim
2-Termal macunu bir kaç defa değiştirdim(ilk değiştirdiğim bir iki saat çalışıyor sonra gene aynı sorunla karşılaşıyorum)
3-Ramleri değiştirip denedim
4-Tozunu aldım

şase yapıyordur anakart, eğer bilgisayar kapanıyor ise (reset değil)

Hocam bence bilgisayarın işlemciyi soğutamıyor. Termal macunu çok kalın sürmüş olabilirsin. temizleyip ince bir macun uygulaması yaparsan sorun düzelebilir.

Bip sesinden sonra kapanıyor ise problem işlemci ile ilgilidir. Anakart ya da ram ile ilgili bir problem olsa görüntü gelmez ama kapanma da olmazdı. İşlemci ile ilgili olarak da ısınma olayı için macunu değiştirdim demişsiniz. Ama bu işlemcinin ısınma problemini çözmemiş sanırım. Emin olmak için başka bir işlemci ile de denemenizi tavsiye ederim. İşlemci de bozulmuş olabilir.

serdemir' Alıntı:
Hocam bence bilgisayarın işlemciyi soğutamıyor. Termal macunu çok kalın sürmüş olabilirsin. temizleyip ince bir macun uygulaması yaparsan sorun düzelebilir.
bende öyle olabileceğini düşündüm değişik yöntemlerle 5-6 kere denedim ama aynı hata devam ediyor

erkantuzcu' Alıntı:
Bip sesinden sonra kapanıyor ise problem işlemci ile ilgilidir. Anakart ya da ram ile ilgili bir problem olsa görüntü gelmez ama kapanma da olmazdı. İşlemci ile ilgili olarak da ısınma olayı için macunu değiştirdim demişsiniz. Ama bu işlemcinin ısınma problemini çözmemiş sanırım. Emin olmak için başka bir işlemci ile de denemenizi tavsiye ederim. İşlemci de bozulmuş olabilir.

hocam başka bir bilgisayarın işlemcisini takıp denedim şimdilik 2 bilgisayarda çalışıyor inşallah bana bir arıza çıkarmazlar hepinize fikirleri için teşekkür ederim

hocalarım işlemcileri değiştrmeme rağmen aynı sorun devam ediyor sıkıntı ne ola acaba?

anakart üzerindeki power ve reset pinlerinin birleştiren şeyleri çıkartıp kendiniz tornavidayla güç pinlerini birleştirmeyi deneyin.

kaya23' Alıntı:
anakart üzerindeki power ve reset pinlerinin birleştiren şeyleri çıkartıp kendiniz tornavidayla güç pinlerini birleştirmeyi deneyin.

hocam denedim olmadı
bilgisyar iki şey yapıyor
1-%90 bilgisayar 2 saniyede hemen kapanıyor bazen 1 saniyede
2-ara sırada olsa fan çalışıyor kasa açık halde ama görüntü vb hiç bir şey yok

o zaman anakart üzerinde şasi yapan bir çatlak vb olabilir diye düşünüyorum.Anakartı kasadan söküp dışarıda çalıştırmayı denediniz mi?

kaya23' Alıntı:
o zaman anakart üzerinde şasi yapan bir çatlak vb olabilir diye düşünüyorum.Anakartı kasadan söküp dışarıda çalıştırmayı denediniz mi?
yok hocam denemedim şimdide fanlar sürekli dönüyor ama ne kasada ne manitörde tık yok görüntü gelmiyor kasadanda ses çıkmıyor

termal macunu sıfırladım şimdi açıldı,zaten ne zaman termal macunu sıfırlasam açılıyor sonra tekrar aynı sorun?

Böyle bir durumu bende yaşamıştım. Bende Ram yuvasına tam yerleşmemişti. İyice bastırınca yan kilitleri yerleşmiş pc açılmıştı. Başlığı görünce aklıma o durum geldi.

Geri