biosa şifre koyma ve aygıt yöneticisi

Kodla Büyü

nese1982

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
mrb arkadaşlar bu hafta biosa şifre koyma ve aygıt yöneticini anlatacaam. bunlarla ilgili simulasyon var mı elinizde. aygıt yöneticisinde tanımlanmamaış bir donanımı yeniden yükleme yapsın. sınıflarım çok fazla her sınıf için bunu uygulamakdan daha basit bir yol arıyorum.

Hocam tek tek uğraşamam diyorsanız 5 dakikada Camstudio ile kendiniz ufak bir gösteri hazırlayabilirsiniz !

nese1982' Alıntı:
mrb arkadaşlar bu hafta biosa şifre koyma ve aygıt yöneticini anlatacaam. bunlarla ilgili simulasyon var mı elinizde. aygıt yöneticisinde tanımlanmamaış bir donanımı yeniden yükleme yapsın. sınıflarım çok fazla her sınıf için bunu uygulamakdan daha basit bir yol arıyorum.

Virtual Box gibi sanal makine yazılımları ile deneyebilirsiniz. Windowsun içinde sanal makinanın BIOSU na girerek boot ayarlarını değiştirip ve linux kurulabiliyordu. BIOSA şifre koymayı denemek lazım.

hocam simulasyona ne gerek var gerçeği dururken.
açarsınız biosu koyarsınız şifreyi,sonra biostan tekrar kapatırsınız,Biraz değişiklik olsun diyosanız bios pilini söküp şifreyi kırarsınız.
atıyorum ses sürücülerini program ekle -kaldır dan kaldırıp pc yi tekrar başlattığınızda aygıt yöneticisinde tanımsız yada soru işaretli görünecektir.
Sonra anakart CD sinden yada anakart sitesinden indirdiğiniz sürücüyü kurup işi halldersiniz.
Yaparsınız biraz cesaret :)

Geri