BIOS güncelleme sırasında hata ve bilgisayar artık açılmıyor

Kodla Büyü
Arkadaşlar iyi akşamlar. Yardımcı olabilirseniz gerçekten sevinirim, teşekkürler. Sorun şu:

Lenovo G550 modelli Laptop'ın Bios güncellemesi sırasında hata verdi. Doğal olarak bilgisayar takılı kaldı, power düğmesiyle bile kapanmadı. Bataryasını çıkartınca kapandı. Bilgisayarı tekrar açtığımda çalışıyor fakat ekrana herhangi bir görüntü, yazı vs gelmiyor. Bios ekranı da gelmiyor. Bu notebook, servisine götürüldüğünde Biosun tekrar yüklenmesi gerekir denilmiş ve 185 TL hesap çıkarılmış.

Bu konu hakkında fikir verebilecek olan varsa çok makbule geçer, tekrar teşekkürler.

Bios uçmuş,servis doğru söylemiş tekrar yüklenmeli ama o kadar pahalı olmamalı.

hocam laptop garantili ise bildiğim kadarı ile ücret isteme hakları yok..
siz ben bıos kurarken böyle oldu derseniz ücret isteyebilirler ama dediğim gibi o bıosu güncellensin diye koymadılarmı sitelerine..

ilk denemen gereken
batarya ve AC yi çıkar
sonra açma kapama power a 30-40 sn basılı tut sonra bataryayı tak ve başlat eğer bios yazılımın da değişim olmamıssa açılır dene

BIOS failure for Lenovo G550
.

Options

. . ..
07-22-201003:31 PM

Hello,

I'm new to BIOS issues, and this one sort of takes the cake. I tried to update my Lenovo G550 (serial 2958)'s BIOS to the updated x64_18CN44WW_(2.53) bios, and the computer crashed most of the way through. Now I'm dealing with a bricked Lenovo. I understand that there are warnings about letting the computer go to sleep before updating the BIOS, which I did, but I simply didn't look deeply enough to find these warnings before I attempted the update. But that doesn't matter now.

What does matter is that I'm working with a Lenovo that needs a reflashed BIOS, and right now I'm working through the options provided by this website:

http://forums.mydigitallife.info/threads/2105-BIOS​-Recovery-procedures

I've tried Method 1 with NTSF partitioning (on a 4GB USB stick), and Method 1 with FAT partitioning (on a 1GB USB stick), both with no success. I'm doing this with the 2.53 BIOS file from the lenovo website's updated installer, as I don't have the backup BIOS handy (it's saved on the bricked laptop).

I need some information to help me either fix my laptop. Specifically, does the Lenovo G550 (Serial 2958) definitely have a Phoenix BIOS? Are there any reports of a USB stick boot being used to successfully flash a bricked computer using the Fn-B boot method? Does the motherboard have a Joint Action Test Group port? Are there any 'legacy' BIOS files I should try to use available to Lenovo staff? What's the course of action a tech would take if I sent my Lenovo in for repairs?
.

aynı manzara umarım ingilizcen vardır
çözümse

finaly i recover bios. i read many solutions here http://forums.mydigitallife.info/threads/870-Bios-​Recovery-Procedures but nothing helped. in the end i download this file http://www.mediafire.com/?ztmilmmeymr it contains archives and instructions. thx all for the help

bu vatandaş alttaki linkteki dosyayı indirip ordaki direktiflerle muhtemelen usb flasla boot tan flası yenilemiş sorun çözülmüş

garantisi devam eden ürünlerin bios güncellemesi yapılması esnasında çökmeleri garanti kapsamı dışına çıkarmaz ve de ayrıca sizden ücret talep edemezler
alttaki linkteki dosya ile dene dilersen

Bende Acer marka laptopun Biosunu güncelledim keşke yapmaz olaydım resmi sitelerinde doğru modelin yazılımını indirmeme rağmen sorun çıktı. Daha doğrusu sorun çıkmadı yüklerken her şey yolundaydı güncelleme işlemi bitince sistemin restart edilmesi gerektiğini söyledi. Bende onayladım laptop kapandı ve açılmaya çalıştı. Tabi ki bir daha açılmadı HDD bulunamadı uyarısı verip durdu. Ne yaptıysam olmadı neleri denediysem başarılı olamadım. Müşteri hizmetlerini aradım durum böyle böyle dedim. Ne derse beğenirsiniz bu garanti kapsamına girmez dedi bende o halde siz o yazılımı neden kendi resmi sitenize eklemişsiniz. Oltaya takılacak balık mı arıyorsunuz dedim. Evet ekli ama altında şöyle bir uyarı var dedi. Müşteri hizmetleri eşiliğinde güncelleme yapın yazıyormuş. Tabi yazı küçük puntolarla yazılmış ve ingilizceydi...sinir oldum ama yapabileceğim pek bir şey de kalmamıştı servise gönderdim ve bana anakartın değişmesi gerektiğini söylediler ne kadar dedim 475 TL dediler süper dedim bununla yeni laptop alınır dedim. İnanın laptopu satsan bu parayı etmez. Neyse Bios çipsetini değiştirelim dediler oda 250 TL olur dediler bende çaresizce kabul ettim ve kargo parası dahil yaklaşık olarak 300 TL ödedim.
Detaylar.
driver-bios-firmware-update-f106/bios-guncelleme-sorunu-t59868.html

yaw bu bios güncelleme işi oldum olası gıcık bir iş, ya biz tam bilmiyoruz, en iyisi guncellemeyeceksin.

Geri