bios bir türlü ekrana gelmiyor hatta hiç bişey gelmiyor :SS

Kodla Büyü
okulumuzun hizmetlisi bilgisayarını getirdi bi bakıver hocam bozuldu diye bende kıramadım bilgisayarı getirdi ama bilgisayar oldukça eski.bilgisayar ilk geldiğinde sadece siyah ekran vardı sonra tekrar kapatıp açtım bios ekranı geldi fakat cd okuyocu görmuyordu takrardan ayarlamalarını yaptım kaydettim fakat kaydetmedi sorun bios pilde olabilir diye değiştirdim fakat yine aynı ekran geldi sonra default ayarlarını kaydettim şimdide açılıyor fakat bi bilgisayar şirketinin reklamı var sanırım format atıp düzenleyen şirket olabilir o ekrandan hiç bir yere gitmiyor bios pilini tekrar tekrar çıkarttım taktım ram i de aynı şekilde çıkarttım taktım ama hep aynı ekranda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim :(

1- pcı güvenlik kartı varsa çıkartın
2- bios pilini çıkartıkdan sonra yakınında jumper olacak 3 lü olur. onu çıkartıp yanındakine takacaksın ve hemen geri çıkartıp ilk olduğu gibi geri takacaksın.kısa devre yapacaksın yani.

2009-04-09_221542_Cmos_Jumper.jpg

3- sabit disk ve cd-room data ve power kablolarını gözle kontrol et, düzgün takılıp takılmadığını.
4-daha sonra setupa gir ve gerekli saat-tarih bilgilerini gir. cd-room dan boot yap.

bib bib diye sesler geliyor mu?
kolay gelsin.

hocam dediklerinizi zaten yaptım fakat hep aynı ekran biosa mudahale edebilmem için klavyede yok klavyeyi takdığımda ışık gelip geri gidiyor bios hata seslerini de alamıyorum hiç bir şekilde :( ne yapsam bilemiyorum:(

Geri