Binek otomobiller en fazla1200cc olmalı

Kodla Büyü

COBOL

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Vites ise 3 yada 4 olmalı.Yani saatte 120 yi geçmemeli.
FABRİKA ÇIKIŞI BÖYLE OLMALI.
☆Böylece trafik kaza rekoruna gidişimiz frenlenir.
-Sağlık ve cenaze giderlerimiz azalır.
-Genç yaşta engelli olanların sayısı yarıya iner.
-Güvenli trafik oluşur.
-Otomobil fiyatları ucuzlar.
-Yakıt ve yedek parça yani işketim maliyeti ucuzlar. Böylece cari açık yarıya düşer. (Yarısı otomobil ve yakıt gideri olan cari açığımızın % 25 i de tablet cep tlf ve elektronik ürünler)
-Otopark sorunu % 10 çözülür.
-Çevre kirliliği ve egzos emisyonu azalır.
.

DİĞER EKLEMELERİ SİZ YAPIN.

Kazaların sebebi makineler değil insanlardır hocam.Makinelerle ilgili değil insanlarla ilgili tedbir almak lazım.İnsanımızı eğitmek lazım.
Kazaların büyük çoğunluğu kurallara uymadığımız için oluyor.

Diğer ülkelerde kaza oranının daha düşük olmasının sebebi daha yavaş gitmelerimi yoksa kurallara uymalarımı?

Re: Ynt: Binek otomobiller en fazla1200cc olmalı

İlkokul 4. Sınıflarda zorunlu trafik dersi bence faydasız.Bu dersin haftalık ders sayısı 2 olsun.
3-4 sınıflara Süt dağıtımı yerine 4 lere geçen her çocuğa bedava bisiklet verilsin.Bu dersin ana konusu;
Haftada 1 gün uygulamalı bisiklet dersi olsun.
Öğretmenler de örnek olup okula bisiklet ile gelsin.
Böylece Obezite engellenir.
Tip2 Şeker hastaları ve buna bağlı Böbrek kayıpları azalır.
ABD nin başındaki obezite belasına, Türkiye de kesin çözüm.

Otomobil ile nereye kadar?
Nasıl sa otomobil ile ışık hızı denemelerimiz (back the future filmi hariç) başarısız.

Vites sayısının arttırılması egsoz gazı kirliliğinin AZALMASI ile orantılıdır. Dünya 6 - 7 vitesli binek araçlara geçmeye çalışıyor...
Benim aracımda ibre 240 km ama benim belirlediğim (120 km) hızın üstüne çıktığında uyarı ikaz sesi veriyor araç içinde...

Trafik kazaları sadece yüksek hızlarda olmaz. Dikkatsizlik ve dalgınlıktan (ayrıca bencil araç kullanmaktan) olmaktadır.

1200 cc araçlar hem sürücüler için cebine zarar, hem de çevreye pek faydalı olduğu söylenemez. Şu an için en pratikte ideal benzinli 1.4 - 1.6 dizel 1.3 - 1.5

Üretim en fazla 1200cc olsun da.
İsterse 4 vites olsun hocam.
120 km hızı gene isteyen kişi otobanda 4. vites ile yapar.
Ama dedigim aracın km saatinde göreceği (yapabileceği değil) en büyük sayı 140km olur.

Nüfus oranına göre oldukça esaslı bir trafik sabıkamız var.Bu ölümlü kaza oranlarındaki sorunun ana kaynağı olarak, yokuşta kalkma ve parelel park sınavını olmazların arasında yaparak çözüm bulmuş büyüklerimiz.

Sizce yaralanmalı ve ölümlü kazaların engellenmesi için;
Parelel park ve yokuşta kalkma üzerinde bu kadar durmak doğru mu?
Kırmızı ışıkta bile duran araç sayısı bile çevremde yarı yarıya.
Peki çözüm ne?
Elin ecnebisinde, ayda 1 kaza olur. Bizde Saatte 1.

Sorun araçlarin yetenekleri degil bu yetenekleri nasil kullandigimizda.Bisiklet önerisi mantikli ancak ulkemizde karsiya gecen yaya dahi gormezden gelibirken bisiklet ile trafikte yol almak gercekten zor. Bi kac kazadan sonra ya bisikletin trafige geçişi yasaklanir ya da bisiklet fiyatlari artar veya bisiklete vergi gelir vatandas bisiklete binmesin diye. Fikir uretmek guzel ancak uygulayacak yonetici lazim

nasıl "2010 kpss sınavı tamamen iptal edilsin" diyerek saçmaladıysan, bu başlığı açarak ta aynı derece saçmalamışsın COBOL :mrgreen:
saçmalamaya devam et 8)

Kolayı var.
-Bisiklette kdv ötv yok.
-Öğrenciye bedava dağıtım (tablet gibi) kullanamayan teog için bedenEğt dersinden düşük not alır.
-Sağ şerit bisiklete özel
-Bisikletin yandan bile çarptığı araç sürücüsü asli suçludur.

aynenbadi' Alıntı:
nasıl "2010 kpss sınavı tamamen iptal edilsin" diyerek saçmaladıysan, bu başlığı açarak ta aynı derece saçmalamışsın COBOL :mrgreen:
saçmalamaya devam et 8)
Acı varmı, acı:)))
Galiba var. :mrgreen:
Not:Ben senden daha özgür düşünürüm.Çünkü;
Ne kendim öğretmen olurken, nede çocuğum ( 1ayönce) sınav ile memur olmadık.

COBOL' Alıntı:
aynenbadi' Alıntı:
saçmalamaya devam et 8)
Acı varmı, acı:)))
Galiba var. :mrgreen:
sınav komple iptal edilmediğine göre ; kime kapak olduysa acısını o çekiyor :mrgreen:

Not:Ben senden daha özgür düşünürüm.Çünkü;
Ne kendim öğretmen olurken, nede çocuğum ( 1ayönce) sınav ile memur olmadık.
İyi düşün, sence nasıl oldu?

Bendeki düşünce bağımsız ve hür.
No menfaat, No gam :mrgreen:

aynenbadi' Alıntı:
kapağı iyi sık hava kaçırmasın :+1:
Bende yalan, dolan, korku ve gam yok agam.
İşte beyanım.Yalanım varsa, senden beter olayım.

Öğretmen olarak başlamam için tebligat geldi.Bir hafta memleketi gezdim düşündüm.
Öğretmen iken, Diretkt Komiser yrd. olun diye resmi teklif geldi...reddettim.(Niye ki, maaşım doktor ile aynı idi)
Oğlum 1 ay olmadı kadroya geçeli.. oda iyi (3ay) düşündü.
Bunlar sınavsız oldu.Yani ben de o kpss kaygısı olmadı mı.Oldu tabiki.Salon başkanı stresi oldu.
Böyle bişey....anladın sen

aynenbadi' Alıntı:
COBOL' Alıntı:
aynenbadi' Alıntı:
kapağı iyi sık hava kaçırmasın :+1:
Bende yalan, dolan, korku ve gam yok agam.
İşte beyanım.Yalanım varsa, senden beter olayım.
ben laftan anlayan; İNSANLAR ile tartışırım muhatabım değilsin :+1:
Güle güle byyss;)))

Ben de 1200cc fiat albea lpg var.Arkadaşlar o balina gibi araba çekmez diyorlar.Mersine sürekli gidiyorum.Araçta 4 kişi arka bagaj full dolu.Pozantı rampasına hem de lpg ile 95 ile tırmanıyor devir düşmüyor düz yolda 180 yapıyor kim demiş 1200cc bayılır diye.

Çevreci düşünceleriniz güzel fakat, vites sayısı arttıkça tüketim azalır. Hız elektronik olarak 120 ile sınırlandırılabilir.

Çaresi yok.Bir şeyler yapılması lazım.Hem ölümlere, hem obeziteye.
Günde ortalama 5 ölüm, 20 civarı yaralı ve sonrası 7 si ömür boyu kalıcı derin iz, iç organ işlevi kaybı veya kalıcı olarak engelliliğe yol açan sakatlık ile sonuçlanıyor.
Türkiye de her gözünü açan bebek, bu piyangoya ücretsiz- zorunlu katılıyor.
Piyango gibi derken.Hani reklamda vardı.
"Size de çıkabilir" diye.
Birşeyler yapmak lazım.Elin gavurunda ayda bir ölümlü kaza oluyor, bizde hergün.

OBEZİTE
Elin adamı sporcu ama bizde, ilkokul öğrencisi 60 ve lise öğrencisi 90 kilo.
Sınıfımın yarısı obez yani.Haa okulun durumu da aynı ve çevre okullarda.Yaya olarak sokağa çıkan Nerede ise yok gibi.Komşu akraba çocuklarında varsa yoksa cep tlf tablet. (Sokakta ıss temsilcileri geziyor.)
Bu hafta 2 kere kapımı çaldılar.
Kızdım kabloyu görmedinizmi diye.
Dediler bizde 70tl hızlı internet.Sizinki yavaş ve pahalı.
Dedim ayda 29tl veriyorum.Bana pahalı ve sözleşme bitiminde kapatacağım.
Bon bön bakıp gittiler.
Ricam
Çocuğu olan eve internet tablet almasın.

-Benzine 1 tl zam yapılır. Bisiklet okul çocuklarına Ücretsiz verilir.
-Benzine 1 tl daha zam yapılır ve 1200 cc ve altı küçük araçlar için ötv kalkar.
-Benzine 1 tl daha zam yapılır ve her bin kişi için bir yeşil alanı ile birlikte spor tesisi kamulaştırma ile yapılır.
-1 tl daha zam yapılır ve yollar genişletilir Otoparklar açılır.
-1 tl daha zam yapılır ve yeni geniş bahçeli spor sahalı okullar açılır
Oldumu benzin 10tl.
Yok mangal keyfi, yok akşam bulvar turu yada sabah fırına pide almaya 1km lik yol için (yalansa söyleyin) vs. için değil, gerekli olduğu için otomobil kullanırız.Sonuç;
☆Daha az ama daha çevreci araç.
☆Temiz solunabilir yaşanabilir yeşil alan.
☆Sporcu ve Sağlıklı çocuklar.
☆Yeni okullar açılır ve yeni öğretmenler ile sınıflar 15-20 kişi olunca eğitim ve eğitimci nefes alır.
☆Daha geniş yollarda düşük hızla gidebilen, düşük tonajlı otomobiller ve daha az ölümlü kaza.
☆Ayrıca park sorununda yok. (Daha 20 gün önce, yan mahallemizdeki apartmanda park yeri davasına karı-koca bir çifti, dairesinde vurdular)
☆Obezite ve bunun getirdiği hastalıklardan kaynaklanan ilaç masrafı azalır.
☆ Mecburen daha az benzin kullanacağımızdan dolayı, en masraflı ithal maddemizin bütçe açığındaki payı küçülür. Cari açığımız iyice azalır ve ülkemiz bütçesi rahatlar.Buna bağlı olarak işsiz gençlere iş imkanları artar.İşsizliğin beslediği terör odakları kurur.
☆Gıda fiyatları da artacak.Lakin daha az(göbekler erir :mrgreen: ) ve kaliteli beslenmek bu durumu çözer.

Suicide' Alıntı:
varilmak istenen nokta iyi olsada gidis yolunuz pek bir sacma...
Niye hocam?
Yeni araç alıp ta, otobanda 200km yi denemedim diyen varmı?

Zorla güzellik olmaz ilk olarak.
1200 cc motoru tahminen yavaş gitsin az yaksın diye söylemişsiniz ama böyle bir zorlama olduğu durumda mutlaka motoru modifiye ederim. (gereksiz yasağa sinir olurum )
Turbo motorlar daha fazla basınç ile çalıştığı için daha güçlüdürler. (1200 turbo motor bendeki 1400 cc atmosferik motordan çok daha güçlü)
Ki araçlar ağır zaten 1200 motor arabayı zor taşıyacağı için emisyon değeri de yükselir.
Aynı şekilde vites sayısı daha fazla olduğu sürece araç daha az yakar. Ne kadar vites varsa o kadar çevreyi korur.

Eğitim sistemimiz her sene daha kötüye gittiği için her sene trafik kazaları da artacaktır. Akılcı ve devlete millete faydalı bireyler yetiştirmek yerine gittikçe dini bütün bireyler yetiştiriyoruz. Trafik kazalarına kader de varmış diyecek insan sayısını artırıyoruz.

Ayrıca sistemde denetim eksikliği ve vergi adaletsizliği var. Forumlarda insanlar plakayı söksem ne olur diyor nasıl olsa denetim yok diye.
Vergi sistemi de sistemleri düzgün çalışan aracı değil teknolojisi eski fren elektrik gibi önemli parçalarında sorunlar olabilecek yaşlı araçları teşvik edecek şekilde düzenlenmiş.

Cari açığı kapatmanın yolu ise şu ekonomik sistemde geliri artırmaktır. Geliri artırmak ise teknoloji üretiminden geçer. Eğitim sistemi gittikçe kötü duruma düştüğü içinde teknoloji üretimi azalacaktır.

Japon eğitim sisteminde çocuklar başarılarına göre sınıflara koyulur. Alman eğitim sisteminde çocuklar başarılarına göre sınıflara veya okullara konur.
Bizde okula eşek bağlasan her türlü başarıdaki öğrenci ile mezun olur. :puhaha:

Hemen her türlü sorunun çözümü eğitimden geçer. ( arabayı otobanda 200 ile hiç sürmedim maks 177 yapıyor 160 ı da görmedim. Otobanda 200 önermeniz yanlış.)

Zorla güzellik olmaz ilk olarak.
1200 cc motoru tahminen yavaş gitsin az yaksın diye söylemişsiniz ama böyle bir zorlama olduğu durumda mutlaka motoru modifiye ederim. (gereksiz yasağa sinir olurum )
Turbo motorlar daha fazla basınç ile çalıştığı için daha güçlüdürler. (1200 turbo motor bendeki 1400 cc atmosferik motordan çok daha güçlü)
Ki araçlar ağır zaten 1200 motor arabayı zor taşıyacağı için emisyon değeri de yükselir.
Aynı şekilde vites sayısı daha fazla olduğu sürece araç daha az yakar. Ne kadar vites varsa o kadar çevreyi korur.
.

(Vites sayısı sorun değil önemli olan hafif ve düşük güçlü az yakan motorlu araç)
..

Eğitim sistemimiz her sene daha kötüye gittiği için her sene trafik kazaları da artacaktır.
.

(Teknoloji gelişiyor.... her yere kameralar konulur ve basarsın cezayı)
.

ve devlete millete faydalı bireyler yetiştirmek yerine gittikçe dini bütün bireyler yetiştiriyoruz. Trafik kazalarına kader de varmış diyecek insan sayısını artırıyoruz.
.

(Trafikte ölmek sakatlanmak kader değil...En azından ecnebilerde kader bizde kaza)
.

Ayrıca sistemde denetim eksikliği ve vergi adaletsizliği var.
.

(ÖTV Vergisi bence sıfır olmalı.Aracını çok kullanan fiyatı 10tl olan benzin ile vergi ödesin. Biliyormusunuz ülkemizde A.Ş. lerin filolarının ve benzinlerinin parası vergiden düşülüyor ve koskoca A.Ş. ler sıfır vergi ödüyor. )
.

Forumlarda insanlar plakayı söksem ne olur diyor nasıl olsa denetim yok diye.
Vergi sistemi de sistemleri düzgün çalışan aracı değil teknolojisi eski fren elektrik gibi önemli parçalarında sorunlar olabilecek yaşlı araçları teşvik edecek şekilde düzenlenmiş.

Cari açığı kapatmanın yolu ise şu ekonomik sistemde geliri artırmaktır. Geliri artırmak ise teknoloji üretiminden geçer.
.

(Maalesef ne üretsek boş.Çünkü dışarıya satacak maden yada yüksek teknoloji bizde yok)

.

Eğitim sistemi gittikçe kötü duruma düştüğü içinde teknoloji üretimi azalacaktır.
.

(Benzin 10 tl olunca, okul ve yeni dersler yapılacak ...sınıf mevcutları yarıya düşecek... genç öğretmenler iş bulacak... Dolayısıyla eğitimin kalitesi artacak ve Okullardaki disiplin olayları minimuma inecektir)
.

Japon eğitim sisteminde çocuklar başarılarına göre sınıflara koyulur. Alman eğitim sisteminde çocuklar başarılarına göre sınıflara veya okullara konur.
Bizde okula eşek bağlasan her türlü başarıdaki öğrenci ile mezun olur. :puhaha:
.

( Aynı fikirdeyim okullarımız berbat durumda ..4 yıl oturan herkes diploma alır. Eee yani.....değişimin şart olduğunu bir şeylerin değişmek zorunlu olduğunu sizde anlamışsınız)

.

Hemen her türlü sorunun çözümü eğitimden geçer. ( arabayı otobanda 200 ile hiç sürmedim maks 177 yapıyor 160 ı da görmedim. Otobanda 200 önermeniz yanlış.)

.

(Önermedim Hocam.Önlem istedim...
Ben yıllar öncesinde bile otobanda yaklaşık 140 ile giderken. . beni sollayanların rengini bile zor görüyordum. Anında nokta oluyorlar. gerisini siz düşünün sosyal medyaya bir bakın.3 saatte hemde mola verek 500km yol gidenler vs. ...Neredeyse ses duvarını denemeyen yok.Ankara da bölünmüş yollarda 120 den aşağı giden zaten yok.Trafik polisi zaten hiç görmedim.Gece alkollü sürücüler hep direksiyon başında...Elalem deliye, Biz akıllıya muhtacız)

bence cobol un devreler biraz ısınmış, ara vermesi lazım... tartışmanın her türlüsü olur da bu arabalarla ilgili çıkarımlar mantıktan çok uzak... 120 km hız ile de kaza yapılabilir. bu mantıktan hareket edilecekse at arabalarına geri dönmek işi baştan çözer :puhaha:

COBOL' Alıntı:
Suicide' Alıntı:
varilmak istenen nokta iyi olsada gidis yolunuz pek bir sacma...
Niye hocam?
Yeni araç alıp ta, otobanda 200km yi denemedim diyen varmı?

ben, kendi aracimi sifir aldim 200u de en azindan bayir asagi gorur ve cok sik otoyol kullanan biriyim fakat bugune kadar maks. yaptigim 160km, onda da bilerek degil bayir asagi kendiligiden olan bir seydi farkedince normal hiza duatum direk.

1tl zamlariniz aman uzak dursun bizden zira o zamlar hicbir zaman belirttiginiz kalemlere kullanilmaz, kimin cebine gidecegini cok iyi biliyoruz... Otopark falanda hikaye, belediyelerin rusvetle, bagisla yapilmasini zorunlu kosmadigi otoparklarin sucu arac kullananlarin mi?

zam yapmak cozum degil, zaten gariban zorla biniyor iyi kotu bir arabaya onuda elinden alip iyice surundurursunuz. baskada bir seye yaramaz.

http://www.ustunyetenekliyiz.biz/in.../article/81-nedir/90-zekan-n-toplumda-dag-l-m
grafik.jpg

COBOL hocam; %95' e anlayabilecekleri şeylerden bahsetmek lazım. Anlamadıkları şeyden korkarlar. Doğalarında var.

meyve veren ağaç taşlanır
https://www.uludagsozluk.com/k/meyve-veren-ağaç-taşlanır/

COBOL hocama katılıyorum. Çamur atanları kınıyorum.

COBOL' Alıntı:
İlkokul 4. Sınıflarda zorunlu trafik dersi bence faydasız.Bu dersin haftalık ders sayısı 2 olsun.
3-4 sınıflara Süt dağıtımı yerine 4 lere geçen her çocuğa bedava bisiklet verilsin.Bu dersin ana konusu;
Haftada 1 gün uygulamalı bisiklet dersi olsun.
Öğretmenler de örnek olup okula bisiklet ile gelsin.
Böylece Obezite engellenir.
Tip2 Şeker hastaları ve buna bağlı Böbrek kayıpları azalır.
ABD nin başındaki obezite belasına, Türkiye de kesin çözüm.
okullarda akşam beşe kadar teorik dersi dayamak yerine bu tip eğlenceli fiziksel etkinliklere yer verilmeli. özellikle yüzme derslerine ağırlık verilmeli. her tarafımız su gerçek anlamda yüzme bilen sayısı türkiyede 10 bini geçmez.

Geri