Bilsaya devamsızlık

Kodla Büyü

prentice

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bu devamsızlıkları bilsaya giren müdür yardımcıları sürekli söylenip duruyor. Bir arkadaştan duymuştum bunu barkod okuma gibi bir sisteme çevirmişler 3-4 dk da tüm okulun devamsızlılarını girebiliyormuş. Acaba bu nedir nedir ?

hocam ilköğreitmse artık e okula da gircekler şimdi baya bi söylenip dururlar sanki zor bi iş yaaa topu topu 20 kişi girer bir günde okulun hepsi devamsızlık yapmıyor ya hayret yaaa :)

prentice' Alıntı:
Bu devamsızlıkları bilsaya giren müdür yardımcıları sürekli söylenip duruyor. Bir arkadaştan duymuştum bunu barkod okuma gibi bir sisteme çevirmişler 3-4 dk da tüm okulun devamsızlılarını girebiliyormuş. Acaba bu nedir nedir ?

hocam iki dakka giriversinler yav.onu yaparsın ondan sonra bunun kendi kendine gireni yok mu derler....

hayatsuyu1979' Alıntı:
hocam ilköğreitmse artık e okula da gircekler şimdi baya bi söylenip dururlar sanki zor bi iş yaaa topu topu 20 kişi girer bir günde okulun hepsi devamsızlık yapmıyor ya hayret yaaa :)
Yani söylenecek söz söylenmiş bize bişey kalmadı

aslında haklısınız , idarecilere zor geliyor bu iş zaman kaybı olarak görüyorlar belki oradan arttırdıkları zamanla okulda eğitimi coşturacaklar :) Ben bir yerden duymuştum merak ettim nasıl bir sistem kullandıklarını

walla arkdaşlar cevaplaar süperdi. akşam akşam güldürdünüz beni. ne diyim Allah'ta sizi güldürsün :D

Arkadaşlar ,Bilsa öldü artık bilmem haberiniz var mı :) E-Okul devri başladı. Devamsızlıklar e-okul sistemine kaydediliyor artık

Biz okulda bu hafta itibari ile Gilsanın fişini çektik sayılır nerede ise; tüm devamsızlıklar, öğrenci notları yazıldı. Tüm öğretmenlere e-okul şifresi alıp; tarif ettik :) Daha ne yapalım.

Hocam sakın bulaşma. Biz dediğin sisteme 2 hafta önce geçtik tam bir rezalet. Hiç bana sormadan gidip Bilsayla anlaşmışlar. Bilsa bunlar 400 ytl ye birprogram satmış 850 $ a bi yazıcı tarayıcı printer özellikleri olan bir alet satmışlar optik formlarıda sürekli parayla satıyolar. Optik formu taratıyosun tarayıcıdan sonra programa okutuyosun devamsızlıkları giriyo ama ne yazıkki öyle olmuyo oprik formları yazdırırken barkot kodlaması yapıyor program yuvarlak tam yerine denk gelmezse tekrar okumuyo ve elle girmek zorunda kalıyosun. Hiç işe yaramayan bir şey yani pişman oldular okadar para verdikleri için vazgeçemiyolarda hergün birikiyo formlar.

Ne bilsası hocam ya... sizin yöneticiler hiç takip etmiyolar mı gelişmeleri... zaten e-okuldan giriliyo ki devamsızlıklar... boşuna bilsayı neden giriyoki, bence bilgilendirin... karneleri falanda zaten e-okula göre çıkarıcaz... boşuna giriyo oraya...

Arkadaşlar e-okul şu an itibariyle tam hazır değil.Yine de devamsızlıkları Bilsa ya işlemede fayda var.Malumunuz her okulda ADSL yok,varsa bile Kırsal kesimde elektrik kesintisi çok ,haberleşmede sorun yaşanabiliyor.

Geri