Bilsa programında hata

Kodla Büyü

semraaa14

Seçkin Üye
Seçkin Üye

Paylaştırılmış bilsa programını öğrenciler görüyor diye idari bilgisayarların grubunu değiştirdim. Ama paylaştırılan bilgisayarda programı kullanamadım tekrar eski haline gitireyim dedim bu kez de resimeki gibi bir hata veriyor ne yapabilirim.

bilgisayarın ağda görünlüğü ile ilgili değişiklik, ağ adı vs değişiklikleri eski haline getir, büyük - küçük harfe dikkat ederek. Bir de verilen hatada veritabanı dosyası başkası tarafından kullanılıyor ve açamıyor diyor. Kamil\Bilsa Buradaki bilg adına bak derim. Yoksa okulun bilsa'cısına bildirin düzeltmeleri kolay

Bu sorun Bilsa server bilg. mı çıktı yoksa ona bağlı olan birinde mi
Eğer bağlı bir bilg. gözüküyorsa server yüklü bilgisayarın ağ adını kontrol et.
Okulumda 4 bilgisayarda farklı bilsa programları yüklü de(rehberlik, fentest, soru bank,klasik vs.)

bilsa nın içinde visdata diye bir program var. visdata ile startup.mdb yi açın. visdata startup.mdb de bir sorun bulursa hata verecektir ve hatalı kaydı silecek daha sonra dosyayı tekrar kaydedin. genellikle hallediyor.

hocam paylaştırdığın bilgisayarda değili sorun.Bilsanın veritabanı sorunu var hocamın dediği visdata sorunun çözmez.Çünkü anladığım kadarıyla sadece paylaştırdığı bilgisayarda sorun var?yanlış mı anladım acaba?

fseven' Alıntı:
Terminal ayarını yaptınız mı?

ağ adını eski haline getirdim iki bilgisayarda da. Bilsa ana makinada paylaşıma açık görülüyor ama paylaştırdığım bilgisayarda resimdeki gibi hata veriyor. paylaşılan bilsa dosyasından Terminele girdim, setup tıkladım kurulum için visdataya girdim, tamiret komutunu verdim ama olmadı hiçbiri, kurulum yaparken de ayrı bir hata veriyor.

Usturlab' Alıntı:
bilsa nın içinde visdata diye bir program var. visdata ile startup.mdb yi açın. visdata startup.mdb de bir sorun bulursa hata verecektir ve hatalı kaydı silecek daha sonra dosyayı tekrar kaydedin. genellikle hallediyor.

Hocam bilsanın içinde startup.mdb vardı ama Acces programıyla hazırlanmış bir dosyaydı bu. açtım şifre istedi geri kapattım.

sanırım sorununuz ana bilgisayardaki klasörün paylaşımının salt okunur olarak verilmesiyle ilgilidir, salt okunur işaretini kaldırınız

ana makinada bilda paylaşım klasörü özelliğinde salt okunuru kaldırıp. paylaşım ayarlarından da " ağ kullanıcıları dosyaları değiştirebilsin" seçeneğini işaretleyip yeniden deneyin.

NE ALAKA HOCAM YAAA YETKİLERLE ALAKALI ALREADY HATA KODU YANİ STARTUP MDB DOSYANI OKUYAMIYOR BUDA ANA BİLGİSAYARDAN VERDİĞİNİZ YETKİLERDEN KAYNAKLANIYOR

Geri