Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

bilsa-kaspersky-almanb virüsü

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında cubur tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. cubur

cubur Site Gezgini

mrb arkadaşlar. biz bilsa yüklü idari bilgisayarlarda sürekli sorun yaşıyoruz. bilsacılar ancak kaspersky le birlikte bilsa çalışır diyorlar. kaspersky yüklendikten bir süre sonra almanb virüsü geliyor. bir bilgisayarda denedik; nortonla da gayet güzel çalışıyor bilsa. üstelik almanb saldırısını da önlüyo. açık açık bilsacıların kelek yaptığını düşünmeye başladık. aynı sorunu yaşayan, duyan, bilen var mı??? :?

2. Anonymous

Anonymous Misafir

işletim sisteminiz nedir? Güncellemeleri yüklü müdür? bilsa nedir? nasıl çalışır ne yapar? Neden kaspersky la düzgün çalışıyormıuşta diğerleriyle çalışmıyormıuş??? Daha açık bilgi lütfen

3. cubur

cubur Site Gezgini

windows xp işletim sistemi
    windowsun da kaspersky nin de güncelleştirmeleri yüklü
    bilsa okulda öğrencilerin tüm bilgilerinin tutulduğu, idari bir program
    sözüm ona sadece kaspersky ile düzgün çalışırmış, okulun anlaşmalı olduğu şirket öyle diyor. ancak kaspersk ile birkaç ay arayla hep aynı virüs sorununu yaşıyoruz. denemek için bir bilgisayara norton kurduk, cillop gibi çalışıyor ve karşılaştığı tüm virüsleri etkisiz hale getiriyor...

4. keyloger

keyloger Seçkin Üye Seçkin Üye

bizim okula bilsa yüklü aynı zamanda ben bilgisayara kaspersky kurdum.Hiç bir sorun yaşamadım.Bilsada kısa bir süre çalışmış biri olarak nortonla çalışmasında herhangi bir problem görmedim.Siz hangi antivirüsü kuracaksanız kurun.

5. ercan80

ercan80 Aktif Üye

Bizde de aynı sorun oldu hocam. Bilsanın bütün exelerine alman.b bulaşmış. Götürdük kaspersky kurmuşlar, sonra süresi dolunca kaldırıp Nod32 kurdum, sorun yok şimdilik.

6. aliye

aliye Üye

bilsa hangi dilde yazılmış bir program bilginiz varmı?
    Merak ettim.

7. ugy

ugy Site Gezgini

evet arkadaşım bizim okuldaki bilsaya da aynı virüs bulaşmıştı nod32 yüklü idi, sonra bilsacılar geldi ilgilendiler..sorun halloldu.

8. şeyma

şeyma Seçkin Üye Seçkin Üye

Bizde de bilgisayara virüs bulaştı. bilsada girdiğimiz veriler görünmüyodu. İdare bana yapmamı söyledi ben de olaya bi el attım bütün veriler gitti :D şimdi 2 ayda girilen bütün bilgileri benim girmmem gerekiyo heralde :lol:

9. biltek2007

biltek2007 Hiperaktif Üye Hiperaktif Süper Üye Seçkin Üye

Sanırım Bilsacılar kendileri bilerek yüklüyorlar
    Servis parası almak için
    Biz de kaç defa bu virüs yüzünden gönderdik servise. Ama artık sorun kalmadı. E-Okulda bütün bilgiler. Mebin sistemi çökmezse bundan sonra sorun yaşamayız. :)

10. karaçi

karaçi Üye

bizim idaredeki bilgisayarlarda da kasperskyle virüs tarattım ama bilsa nın bazı DLL dosyalarını sildi. dikkatli olun derim...

11. turhan287

turhan287 Aktif Üye

Bilsa programını sevmiyorum Bilsacıları hiç sevmiyorum. Yöneticilere bilgisayar aldık Virüs bulaştı Bilgiler gidecek karne zamanı sorun yaşarız diye ben dokunmadım Bilsacıları çağırdık ama adamlar bilgisayarı aldığınız yere yaptırın diyolar. ÇOK AYIP BİLSA BAYİSİ BİRÇOK ŞİRKET BÖYLE YAPIYOR SONUNDA ALLAH BELALARINI VERDİ EOKUL İNŞAALAH HEPSİNİ AÇIKTA BIRAKACAK.

12. madguard

madguard Üye

bir bilsa çalışanı olarak söyleyebileceğim tek şey kendi bilgisayarımda Kaspersky İnternet Security yüklü ve sadece o programı kullanırım. Sanırım yardımcı olabilidim.

13. buyukk

buyukk Üye

benim aklıma bu iş daha öncegelmemişti ama galiba doğru benim okulumuda bilsa bilgisayarı kullanan müdür muavinimiz msn i bile zor açıyor ama sürekli virüs sürekli virüs demekki bu işte başka işler var benim bilsada tanıdığım bir iki arkadaşım var onlar için üzülsemde bilsanın ölmesi ii oldu yaşasın e okul yaşasın özgürlük :+1: :+1: :+1: :+1: :+1: :+1:

14. BlackSoiL

BlackSoiL Site Gezgini

Hocam eski çalıştığım okulda da aynı şeyi söylemişlerdi. Yok illa kaspersky kuracaksınız yoksa çalışmaz, çalışırsa ilerde sorun olursa biz karışmayız felan demişlerdi. Sonradan çıktı işin aslı. Meğer o bölgede kaspersky'in bayisi bunlarmış. Satın almamız için böyle diyorlarmış. Artık gerisini siz düşünün.

15. tamram

tamram Seçkin Üye Seçkin Üye

sanırım vb ile yazılmış..
    çok ilginç bir programdır kendileri.yazıcı seçer antivirüs programı seçer hatta kullanıcı seçer. istediğiyle çalışır istediğiyle çalışmaz problem çıkartır. ve en ilginci de programın kendisi tamamen hatasızdır bir hata varsa eğer sizin bilgisayarınızda veya programlarınızdadır

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal