bilsa ders dağıtımı yapmıyor

Kodla Büyü

nurhans

Aktif Üye
program dağıtımı yaparken aynı güne aynı dersin yerleşmesin şartıyla yapıyor bu yüzden dağıtılmayan bloklar kalıyor, dağıtılmayan blokları açık olan yerlere elle yerleştirmek istediğimde "blok bu yere yerleştirilirse aynı günde aynı ders olacaktır. devam etmek istiyor musunuz?" diye soruyor ben bu şartı nasıl kaldırabilirim

Ana sayfada sabit bilgileri inceleyin oradan kendi ayarlarınızı yapabilirsiniz

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    21.7 KB · Görüntüleme: 65
Hocam ders havuzundan aynidersi tanımlayın ama kodu farklı olsun. Mesela 6 saat matematiği 3 mat,3mat0 gibi

burada aynı güne aynı derslerin yerleşmesi için yapabileceğim bir şey yok ki!!
buradaki ayarlarınız normal belki kısıtlama yapmışsınızdır diye düşünmüştüm Normalde havuzdaki derslere ve saatlerine göre dağıtımı tam yapması lazım ,öğretmenlere boş gün tanımlamışsanız bazı öğretmenlerin belirli saatlerini kapatmışsanız bu sorun çıkabilir bir de 6.9.5 sürümünden önceki sürümlerde dağıtımı engelliyor bilsa ( yeni sürümü satmak için) program içindeki mhdd dosyasını güncellemek gerekebilir (bir de lisanssız kullanıyorsanız son sürümde c**rack kontrol koymuşlar sebepler bunlar olabilir)

programın temelinde aynı derslerin aynı güne yerleştirilmesine izin verilmemiş galiba, yani kullanıcıya bu konuda seçim yapma imkanı verilmiş olsaydı dağıtabilirdi bence

aynı derslerin aynı güne yerleşmesinden kastınız 2+1 bloklu ---- örnek ingilize dersi ------dersin bloğunu 3 yapın aynı gün olur.
sorun bu değilse aşağıdaki resimleri inceleyiniz
1.resim ......ayarlar değiştirilmiş olabilir
2.resim ....sınıf sayısana göre öğretmen yoğunluğunda dengesizlik olabilir
3. 2 ders saati dersi bulunan ---örneğin dinkültürü öğretmeni ---- bir öğretmenin bir günde alabileceği ders saati en fazla 6 saat olmasına rağmen bu öğretmene gün kapatılması
bunu şöyle izah edeyim haftada 26 saat dersi bulunan dinkültürü öğretmenin bir gününü boşaltamazsınız. (bloklar 1+1 yapılınca oluyor)
4. sorunu tespit etmek için ders dağıtımında öğretmen dağıtımını tek tek yapın kimde dağıtım yapmıyorsa o öğretmen ile ilgili değişiklik yapın. tek tek dağıtım yapılınca dağıtımı yapılan öğretmenin ders dağıtımını sıfırlayıp diğer öğretmenin dağıtımını yapın... başka nedenler de olabilir biraz uzunca oldu :)

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı1.JPG
    Ekran Alıntısı1.JPG
    95.1 KB · Görüntüleme: 46
  • Ekran Alıntısı2.JPG
    Ekran Alıntısı2.JPG
    91.5 KB · Görüntüleme: 49
  • Ekran Alıntısı3.JPG
    Ekran Alıntısı3.JPG
    39.2 KB · Görüntüleme: 45
Geri