Bilisimle Üret Projesi hk.

Kodla Büyü

eyolcu

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaslar "Bilisimle Üret " projesi pilot uygulamalarının bitiş tarihi ne zaman acaba? Ayrıca bu proje norma etkisi yok diye biliyorum.

Arkadaslar "Bilisimle Üret " projesi pilot uygulamalarının bitiş tarihi ne zaman acaba? Ayrıca bu proje norma etkisi yok diye biliyorum.

Hocam norma etkisi yok. Bulunduğum ilçede bir okulda uygulanıyor. Aslında yaygınlaşması bizim için çok iyi olacaktır. Okula sınıf yapıldı, robotik malzemeleri temini yapıldı. İlk uygulamaya başlayan okullardan.
Amaç ve hedefleri çok güzel bir proje. Biz bilişim öğretmenleri olarak bu projelere destek olmalıyız.
Bu sene kapsamı genişletilecekti tabi bu pandemi koşullarında muhtemelen gecikmeli olacaktır

Geçen dönem proje genişletilecegi için başvuru yapmıştık, çoğu okul başvurdu. Labı olan okullar. Sonuçlar ne oldu bilemiyorum.

Projeler birilerinin reklam malzemesi olmaktan ileri gitmiyor ne yazıkki, malesef bizide bu süreçte birileri kullanıyor, kodlamada robotik te artık tiksinti oluşturdu bende, koyun müfredata anlatalım bitsin. Taki siyasiler bu işin kıymetini anlayana kadar bendeki vaziyet artık böyle.

Norm yok ama ders sayısı artiyor yani, ayrica bir tane eski lab var ama birden fazla bilisimci olacak. Biraz yaptik demek icin mi oluyor? Ayrica siniflarda robotik kodlama gibi konular birebir ilgilenme ister nasil olacak 35 kisi ile?

dün manisa bölgesindeki koordinatörlerden biriyle görüştüm. projenin büyük ihtimalle rafa kaldırıldığını, kaldırılmadıysa bile bu yıl uygulama yapılmasıyla ilgili herhangi bir bilgilendirme yapılmadığını söyledi. okul olarak başvurmuş ve kabul edilmiştik 3. aşamaya. uzun vadeli normu etkileyebilecek güzel bir projeydi. çocuklara katkısı normdan da önemli olacaktı. ama sanırım kapsamı ve 3. aşamanın da olumlu sonuçlanması sonucunda maliyeti çok fazla olacak bir projeydi. rafa kaldırılma sebebi (eğer kaldırıldıysa) malî olabileceği gibi düzenlenip yeniden denenmesi de gündemde olabilir. bu sene bilişimle üretim projesi eğer geçen yıl başvuracak okullarda uygulanacak olsaydı temmuz-ağustos aylarında materyallerin okullarımıza gelmesi gerekirdi zaten.

Bizim okul bu kapsama alındı dendi ama hiç haber gelmedi. 6 eylülde dersler başlıyor, ders programları yapılacak ders saatleri arttı mı hala belli değil.

Geri