Bilişimcilerin karşılaştığı trajikomik olaylar[tek başlık]

Kodla Büyü
dün öğretmenler odasındayız öğle arası.doğal olarak odanınn kapısı giren çıkanlardan dolayı açık oluyor bayan öretmen arkadaşlarda dedikodu yapamadıkları için sürekli ona buna kapıyı kapatırmısınz diye söyleniyorlar.bende latife olsun dye istersenz kendi açılıp kapanan kapılardan yaptıralım dedm :). byanalardan bitanesi hocam siz bilgsayar öremenisnz teknolojiyi de kullanarak yapabilirsnz dedi. o an içimden teknolojiyi kullanarak neler yapabileceğim geldi aklıma ama burada anlatamam arkadaşlar :)

neyse arkadadşlar daha neler anlatırım neler ama anladığım kadarıyla biz iyi niyetle yaklaştıkça süistimal ediliyoruz.İnanın biçoğu bizden istediklerini kendileride yapabilecek konumdalar ama uyanıklığın peşindeler.biçoğununda amacı dalga geçmek. :verymad:

dersteyim. lab kapısı tıklandı.
açtım, müdür bey
"hocam şifremi yazamıyorum klavye basmıyor"
"hocam numlock kapalıdır"
...........
"sağ üstte klavyede yazar hocam numlock diye. onun ışığı yanmazsa rakamlar çalışmaz"
"sen yine de bi geliver bakıver hocam"
"tamam hocam. ceketimi giyip geliyorum"
müdürün odasından giriş
"evet hocam numlock denen tuştanmış. yaptım oldu. sağol"

Bugün bir sınıf öğretmeni arkadaşım anlattı. ders sırasında bilgisayarda bir sorun çıkmış öğrenciler hemen demişler Bayram abi(yani ben) yapar öğretmenim diye.
oda demişki o senin abin mi özür dilerim öğretmenim Bayram bey diyecektim:)))))))) demiş. neyse öğretmen arkadaş azarlayıp bayram öğretmen olduğumu öğretmiş.

Ne kadar anlayışsız insanlar var yaa. :eek: Valla burda yazılanları gördükçe kendi idareme ve öğretmen arkadaşlarıma şükrediyorum. Hepsi bişey isterken rica ediyor ve sonrasında teşekkür ediyorlar.

Ama aradaki komik olaylar gerçekten çok komik, trajikomik :++: Hoparlör takılı olmadan ses bekleyenler, projeksiyonu mıncıklıyanlar, garanti olsun diye kasayı peşine sürükleyenler, bilgisayardaki sorunu için monitör, fare, klavye taşıyanlar... :puhaha:

Bunlardan kitap yapmak iyi fikir, ara ara okur güleriz. Hatta hep yanımızda bulundurur, benzer olaylarla karşılaştığımızda "Bilişimcilerin karşılaştığı trajikomik olaylar cep kitapçığı" mızı çıkarıp ne yapmamız gerektiği konusunda fikir sahibi oluruz veya örnek olayı karşı tarafa okuturuz :)

bayram840' Alıntı:
Bugün bir sınıf öğretmeni arkadaşım anlattı. ders sırasında bilgisayarda bir sorun çıkmış öğrenciler hemen demişler Bayram abi(yani ben) yapar öğretmenim diye.
oda demişki o senin abin mi özür dilerim öğretmenim Bayram bey diyecektim:)))))))) demiş. neyse öğretmen arkadaş azarlayıp bayram öğretmen olduğumu öğretmiş.
hocam bunu kafaya takmayın. çünkü 1. kademe öğrencileri kendi sınıf öğretmenlerine çok bağlı oldukları için diğer öğretmenleri öğretmen olarak göremiyorlar. 1. sınıflarda daha çoktur diğer öğretmenlere abi abla diyen...

bizim bi öğremen yazıcı soluk yazıyo diye tutmuş yazıcıyı komple kaldırmış sağa sola sallıyor bir de sert darvanıyor ki tak tuk masaya da vuruyor arada...Dedim napıyosun hocam ne yaptı sana yazıcı:)
hocam bak şimdi yazmıyodu nasıl yazacak,
bastı yazdıra bi güzel yazdı yazıcı bi de hava atıyor:)
tabi bu işlerden az çok anlayan öğretmen arkadaşlarla beraber yıkılıyoruz biz arkada:))

bu durumlarla bende karşılaşıyorum ama okul idaresinin verdiği hiçbir iş yük gelmiyor çünkü hep rica ediyorlar ve sonundu teşekkür edip senin hakkın ödenmez diyorlar. :) bende bişeyler daha yapsam diye bakıyorum sanırım şanslıyım. :oops:

Geçenlerde müdür yardımcımız "şu ADEY-RİDEF ile ilgili öğretmenleri bilgilendirelim", dedi, tabi önce ben bilgilendikten sonra "tamam gelsinler bt sınıfına ne yapmaları gerektiğini açıklayalım" dedim. Sonra öğretmen arkadaşlar geldi. bende e-okula girerek, şunları yapmanız gerekiyo falan diye anlatıyorum. tabi bin türlü şikayet başladı, ne biçim sorular, hocam sen yapsan türünden, nerden çıktı bu ıvır zıvır işler..... en sonunda bi tanesi dediki "hocam bu anketleri, soruları siz mi oluşturuyorsunuz, sizin başınızın altında mı çıkıyo?" deyince apışıp kaldım, ne diyeceğimi bilemedim. neyse dedim "hocam e-okul dayız şu anda benim alakam yok yani" diyebildim. ama keşke "boş zamanlarımda e-okulu ben yapıyorum" deseydim keşke...

ozhan07' Alıntı:
Geçenlerde müdür yardımcımız "şu ADEY-RİDEF ile ilgili öğretmenleri bilgilendirelim", dedi, tabi önce ben bilgilendikten sonra "tamam gelsinler bt sınıfına ne yapmaları gerektiğini açıklayalım" dedim. Sonra öğretmen arkadaşlar geldi. bende e-okula girerek, şunları yapmanız gerekiyo falan diye anlatıyorum. tabi bin türlü şikayet başladı, ne biçim sorular, hocam sen yapsan türünden, nerden çıktı bu ıvır zıvır işler..... en sonunda bi tanesi dediki "hocam bu anketleri, soruları siz mi oluşturuyorsunuz, sizin başınızın altında mı çıkıyo?" deyince apışıp kaldım, ne diyeceğimi bilemedim. neyse dedim "hocam e-okul dayız şu anda benim alakam yok yani" diyebildim. ama keşke "boş zamanlarımda e-okulu ben yapıyorum" deseydim keşke...
:)
düzenli listelere sahip olsunlar diye google dökumanlarla hazırladığım formlaraa rehberlik yaptıkları öğrencilerin kulüplerini ,istedikleri projeleri falan öğretmenler giriyor bizim okulda.ama sonunda hepsinin elind edüzenli listeler oluyor.
ridef toplantısı yaptı rehber öğretmen ardından
bu rideflerle ilgili ikitane saf kalpli bayan arkadaş geldi şunları söyledi;

bayan öğretmen 1-hocam bu kulüpleri falan giriyoruz da bu ridefler çok uzun neden böyle birşey yaptınız ki?çocuk falan var evde bla bla bla...(ridefi benim yaptığımı sanıyor.bir de ayar oluyorumn şu çocuk muhabbetine senin çocuğun varsa benim de başka şeylerim var Allah Allah)
ben-aaa ben çocuğu olanlar girmesin demiştim.sadece bekarlar stajerler girsin demiştim.(çünkü ayar oluyorum herşeyde çocuklarını ortaya atan tiplere.bunlardan bazıları sınav mınav oldu mu en başta okula gelirler.çocuğu falan unuturlar.Evet anagarya bir iş ama sadece çocuğu olanlara değil.herkese angarya)
bayan öğretmen 2-ya söylemediler toplantıda.iyi ya biz girmicez kızzz.(burda inandılar)
...

bu iki arkadaş öğretmenler odasında bekar ve çocuğu olanlara bunu ciddi ciddi anlatıp bir de diğerlerine hava atmaya çalışmışlar.

şuanda benle konuşmuyorlarmış:)

grandmasterb' Alıntı:
ozhan07' Alıntı:
düzenli listelere sahip olsunlar diye google dökumanlarla hazırladığım formlaraa rehberlik yaptıkları öğrencilerin kulüplerini ,istedikleri projeleri falan öğretmenler giriyor bizim okulda.ama sonunda hepsinin elind edüzenli listeler oluyor.

bayan öğretmen 1-hocam bu kulüpleri falan giriyoruz da bu ridefler çok uzun neden böyle birşey yaptınız ki?çocuk falan var evde bla bla bla...(ridefi benim yaptığımı sanıyor.bir de ayar oluyorumn şu çocuk muhabbetine senin çocuğun varsa benim de başka şeylerim var Allah Allah)
ben-aaa ben çocuğu olanlar girmesin demiştim.sadece bekarlar stajerler girsin demiştim.(çünkü ayar oluyorum herşeyde çocuklarını ortaya atan tiplere.bunlardan bazıları sınav mınav oldu mu en başta okula gelirler.çocuğu falan unuturlar.Evet anagarya bir iş ama sadece çocuğu olanlara değil.herkese angarya)
bayan öğretmen 2-ya söylemediler toplantıda.iyi ya biz girmicez kızzz.(burda inandılar)
...

bu iki arkadaş öğretmenler odasında bekar ve çocuğu olanlara bunu ciddi ciddi anlatıp bir de diğerlerine hava atmaya çalışmışlar.

E konuşmasınlar daha iyi tabii:) senin onlara işin düşmez ama onlar bikaç haftaya gelirler yanına hocam böyle böyle bi işimiz vardı diye :D

Okulun başları, önlüklü bulunurum okulda. Bir sınıf öğretmeni arkadaşın sınıfından bir minik geldi, öğretmenim bu doktor amca neden geldi iğnemi yapacak bize dedi. Zaten bir iğneci olmadığımız kaldı okulda

grandmasterb' Alıntı:
ozhan07' Alıntı:

...

:) :) :)

google.com' Alıntı:
bu durumlarla bende karşılaşıyorum ama okul idaresinin verdiği hiçbir iş yük gelmiyor çünkü hep rica ediyorlar ve sonundu teşekkür edip senin hakkın ödenmez diyorlar. :) bende bişeyler daha yapsam diye bakıyorum sanırım şanslıyım. :oops:
Sana katılıyorum hocam. :alkis:

nazli179' Alıntı:
bana da bir öğretmen gelip msn le ilgili bir soru sordu. "ben msn kullanmıyorum hocam bilmiyorum" dedim cevap beni dumur etti "AAA !! AMA OLMAZ Kİ HOCAM, KENDİNİ GELİŞTİRMEN LAZIM"
:puhaha: :puhaha: :puhaha:

geçen bir öğretmen arkadaş "bi gelsin" diye öğrenci göndermiş..
daha yerimden kalkmadan arkadaş bir öğrenci daha geldi.. hocam gelmenize gerek yokmuş dedi..
iki öğrenci yanımdan ayrılmadan üçüncü öğrenci geldi.. hocam gelecekmişsiniz dedi...
bu sefer öğrenciler kendi aralarında tartışmaya başladı gelecekmiş yok gelmesine gerek yokmuş tekrar çağırdı şöyle oldu böyle vs..

mutlucan' Alıntı:
geçen bir öğretmen arkadaş "bi gelsin" diye öğrenci göndermiş..
daha yerimden kalkmadan arkadaş bir öğrenci daha geldi.. hocam gelmenize gerek yokmuş dedi..
iki öğrenci yanımdan ayrılmadan üçüncü öğrenci geldi.. hocam gelecekmişsiniz dedi...
bu sefer öğrenciler kendi aralarında tartışmaya başladı gelecekmiş yok gelmesine gerek yokmuş tekrar çağırdı şöyle oldu böyle vs..

bu da güzelmiş

:verymad: bizden daha iyi bilgisayardan anlıyorlar..
Ama tek bildikleri terim format :mrgreen:
- Hocam benim dizüstünü getireyim biformat atın
+İşletim sistemi ne?(cd leri ona göre yanıma alıcam)
-Bigetireyim bakarsınız, yeni aldım bilgisayarı bikaç program atarsınız..
+Sorunu ne?(yeni aldığını duyunca şaşırdım, bu arada ben hala formattayım)
- Ya yok hocamm yaa sorunu yokk program atarsınız...

:puhaha: ee hani formata ne olduuu, ah bide anlıyorum gibi yapmasalar

Bugün sosyalcimizin sınıfındaki bilgisayarı çalışır hale getirdikten sonra kasayı projeksiyona bağlarken, "hocam ben bilgisayar istemiştim sadece, bundan değil" dedi. Meğer monitör istiyormuş, kasaya gerek kalmaden :)

saw_all' Alıntı:
:verymad: bizden daha iyi bilgisayardan anlıyorlar..
Ama tek bildikleri terim format :mrgreen:
- Hocam benim dizüstünü getireyim biformat atın
+İşletim sistemi ne?(cd leri ona göre yanıma alıcam)
-Bigetireyim bakarsınız, yeni aldım bilgisayarı bikaç program atarsınız..
+Sorunu ne?(yeni aldığını duyunca şaşırdım, bu arada ben hala formattayım)
- Ya yok hocamm yaa sorunu yokk program atarsınız...

:puhaha: ee hani formata ne olduuu, ah bide anlıyorum gibi yapmasalar

:+1: :+1: :
-hocam benim bilgisyarda xp var onu bi 2007 yapsana(w7 demek istiyor)

yada

-hocam word de şunu yapamadım
- hangi office sürümünü kullanıyorsunuz
-XP(aslında sorunu anlayamadım çünkü işletim sistemi ile office arasındaki farkı bilmiyorum demek istiyor)

:+1: :+1: :
-hocam benim bilgisyarda xp var onu bi 2007 yapsana(w7 demek istiyor)

yada

-hocam word de şunu yapamadım
- hangi office sürümünü kullanıyorsunuz
-XP(aslında sorunu anlayamadım çünkü işletim sistemi ile office arasındaki farkı bilmiyorum demek istiyor)
[/quote]

:puhaha:

arkadaşlar anlatacağım olay biz bilgisayarcılarla ilgili değil ama anlatmazsam çatlıcam benim arkadaş yiboda çalışıyor ogün nöbetçiymiş gece saat 11 öğrenci geliyor
- öğretmenim beni köpek ısırdı (yibonun bulunduğu kasabada köpekler çok fazlaymış bahçeyede girerlermiş çoğu zaman)
-tamam çocuğum seni hemen doktora götürelim
40 dakkalık yoldan sonra acildeler, doktor;
- ne zaman ısırıdı köpek
çocuk;
- 6 ay önce :puhaha:
tabi bizim arkadaşın hali perişan :puhaha:

öğrencilere word de bir ödev vermiştim.öğrenci yapamamış ve bana soru soruyor.bende ona dedimki ödevini 2003 temi yaptın.cevap aynen şu: yok hocam dün akşam yaptım :puhaha:

ingilizce öğretmeni "saatler" konulu ödev verir.. it's 9 o'clock gibilerinden :D
öğrenci google ye saatler yazar.. ilk çıkan sayfayı (saatler filmi) yazdırır, getirir..

Öğretmenler odasında çay içiyorum müdür bey geldi bana bağırarark benim mousum nerde diye bağırdı.Gülsemmi ağlasammı, öğretmenlerde kendi aralarında yarın bir gün çoraplarını da sorar bu sana diye gülüştük..

Geri