Bilişimcilerin karşılaştığı trajikomik olaylar[tek başlık]

Kodla Büyü
Sevdiğim bir öğretmen arkadaşın dizüstü bilgisayarını formatladım. Arkadaş geldiğinde aynı markanın eski bir dizüstü bilgisayarını ona verdim. Bana bu benim bilgisayar değil ki dedi bende fotmatlayınca böyle oluyor dedim inandı memnun olmayarak aldı yüzü hala gözümün önünde :) bir ders sonra kendi laptopunu verdim öyle bir sevindi ki
Süper...
Hatta süper ötesi...:D

bir gün çok yararlı seminerin birinde en arkada 3 arkadaş oturuyoruz. göreve yeni başlamış ve bizim formatör olduğumuzu duymuş ancak adını unutmuş olan arkadaşımız.
mahmut: hakan ya siz ne oluyordunuz moderatör mü?
diğer arakadaşımız : yok onlar editör editör.
ben: yok biz kompresörüz.

Müdür yardımcısının bilgisayarından cıktı alınamıyor vakasıydı. Düzeltiyorum deneme cıktısı alıyorum teslim ediyorum neyse oturdum yazıcıyı kaldırdım tekrar yükledim vs vs 1.5 saat gecti.Müdür yardımcısı ne sorsa iyi. Hocam tahmini arıza bitiş süresi ne kadar olur :? Yazıcı diyerek cümleye başladım sonrasını hatırlayamıyorum:Dd Bi daha sormadı .

1 dönem vpn programlarıyla okul agına baglanıp youtube falan giren hizmetli abiler ,programlar erişimi kısıtlanınca hoca sen gelmeden önce bişi yoktu sen sifreyi degstin artık internete giremiyoruz demeye basladı. Yaklasık 5 defadır olay tekrar etti

Son düzenleme:
İlk atama ilk görev yerime gittim. Elimde valiz hava sıcak. Girdim okula müdür yardımcısının odası var. Girdim içeri hocam ben bilişim öğretmeni olarak okulunuza atandım dedim. Adam hemen: Hocam gel bizim fotokopi makinası bilgisayardan çıktı vermiyor şuna bi baksana dedi. Ben de baktım ama neyse...

ilk atandığım seneydi sanırım, kalabalık bir okuldu, öğretmenler odasına beş tane bilgisayar koydum
bir tanesi arıza yapmış windows açılırken kendini devamlı resetliyor,
tez yazan bir öğretmenimiz sordu; hocam bu bilgisayar hoşgeldiniz yazısı geldikten sonra kapanır.
ben; ee hocam hoşbulduk demediniz
hoca, tamam hocam dedi ve ciddi ciddi döndü hoşbulduk dedi tabi sonra ben kahkayı patlattım:D
hoca benle 5 ay konuşmadı:D

karantinadaki bir sınıfta uzaktan ders yapacak öğretmen beni aradı etkileşimli tahtadan ses gelmediğini söyledi. sınıfa gidip tahtadaki ses artırma düğmesine bastım. kendisinede kullanmasını önerdim. :)

DYS ilk kullanıma başlandığı zamanlar. Memurların Kamu SM'den e imza talebi için üyelik işlemleri yapıyoruz. Memurdan elektronik posta adresi istedim. Memur ev adresini yazmıştı.

Geri