Bilişimcilerin dertleşme başlığı-tek başlık

Kodla Büyü
Arkadaslar uygun yere yaziyorumdur ins. Simdi bi sorum var bizim okul muduru yeni bina yapilmisti bt sinifini oraya tasimis,tasirken bütün monitorleri siniflara dagtms siniftakileri bts ye tasimis iki tanede eksik kalmis oda yetmezmis gibi projeksiyonu taktirmamis ben saniorumki taktiracak zaman bulamadi bugun dediki onu sinifa takalim eksik kaliyor ben simdi ne yapayim yasal olarak sikayetmi etsem netsem mudurle konustum ama o kafaya koymus gibi bana vermeyecek bana bi akil verin sinifimi duzenimi geri istiyorum ben neyapayim ya :(aikayet etsem bi faydasi olmaz dimi

Hocam BT sınıfını dağıtamaz. Bu konuda bir sürü bakanlık yazısı var. Her parçanızı eksiksiz toplayabilirsiniz. İl yada ilçedeki eğitici arkadaşları arayın. BT sınıfının düzenikonusunda denetime gelsinler. O sırada müdüre bu koonudan bahsetsinler. Tabi eğiticiler Bt yanlısı ise. :)

Yq ustu kapali mudure dedim bu yaptignz yasal degil diye ama sikinti olmaz dedi bana :( fatih prijesyle ilgilenen bi kisi var ilcede baskada kimse yok onu arasam onun bole bi yetkisi yok kaldiki sallamaz pek :(izmirdeyim ben ildekini mi arasam direk acaba yada bu konyla ilgili yasal verlms karar yontmelik vs varsa dilekce yazsam onlari belirterek ne dersiniz

Arkadaslar benimde bi derdim var.
Okulumda 3 yildir norm fazlasiyim.bu yil ilkkez norm fazlasi atamalarinda guzel okullar acildi ve ben evimin yanindaki ortaokula tayin oldum.buraya kadar iyi.
Fakat mudur bi degisik.bu arada 2013 yilinda bu okulda gorevlendirme çalıştım. Hic bir problem yasamadan kapattim yili.hersey guzeldi.ama tayin oldum geldim.mudurde surat bes karis.dun gittim kac saat dersim var diye.efendim 34'mus aslinda ama öğretmen yok diye 28 yapmislar.iyi tamam.28 gircem o vakit.yok ucretli var.ben geldim ne ucretlisi.milliegitim gondermezse kalir hocam.dedim hocam gerek yok deyin ben girerim 28 saat.mirin kirin.sonra dedim tamam bir donem oyle olsun.efendim seneyede 34 saat yapip (secmeliyle beraber) yine cagircakmis ucretliyi.
Simdi ben ne yapayim?yani anlamadim gitti.8 yillik ogretmenim boylesini görmedim. Benim öğretmenliğimi mi begenmiyor?yoksa bu ucretli bey bu ahpabimi çözemedim. Sikayet etsem bi ise yararmi.gelir gelmez zitlasmakta istemiyorum. Kafam cok karisik.bi el atin nolur

Hocam okulda kadrolu varken ücretli derse giremez. Derse giren ücretlinin bıranşı nedir? Bilişimci olduğunu sanmıyorum. Bıranşı bilişim değilse zaten derse giremez.

Siz tayin olduğunuzdan itibaren okuldaki derse girme hakkı size aittir. Ücretli olarak gelen arkadaş kendi okuluna geri döner. Ayrıca okul müdürü siz varken ücretliye ders veriyorsa devleti zarara sokuyor demektir.

biltek2007 hocam ücretli dediğim atanmamış bir öğretmen.galiba müdürün tanıdığı :? bende kendisine devleti zarara uğratmak bu yaptığınız ben bu işin peşine düşerim dedim ama adam millieğitimde de bilinen biri galiba pek sallamadı :( zıtlaşıp iyice problemli görünmek doğrumu olur bilmiyorum.ama yapılanda hem bana hem devlete haksızlık.kafam karışık :(

Hocam dışardan ücretli olsa da zaten derslere sizin girmeniz gerekiyor. Kadrolu öğretmen atandığından itibaren ücretlinin görevine son verilir. Tam soruşturmalık. Siz ben derslerime girmek istiyorum müdür bey demeniz yeterli.

Ücretli derse girecek siz ne yapacaksınız?
Konuştuğunuz halde dersleri size vermekte direniyorsa, sendikanızla konuşun. Hatta ilçe milli eğitim müdürünün yanına çıkın. Eğitim öğretimden sorumlu şube müdürüyle görüşün. Bu zıtlaşmakla ilgili değil. Kimseyi ekmeğinden de ediyor olmayacaksınız.

Okul idaresiyle bozuşan öğretmenler bana da surat yapıyor yaa sürekli onlarlayım diye :( Bu nasıl iştir yaw

bilgi afra arkadaşım sen btr olursan derslere ücretli olarak onu alabilirler olmayacaksan ders tabiiki de senin hakkın

Yeni bir okula atandım gelirgelmez bir sürü iş verdiler btr görevi çıkmadığı halde sabahtan akşama kadar okulda uğraştım. Gene de müdürde bi surat bi surat
Ayrıca yanlarına gittiğimde hocam biz formatörlük için kadro açtık memnun kalmazsak seneye bilişim dersini seçmeyiz sizi de yollarız dediler. Biz meslek lisesi değiliz dersinizin gereği yok sadece akıllı tahtalar için çağırdık sizi dediler. İçimden nerden seçtim şu branşı dediğim çok olmuştur ama hiç bu kadar pişman olduğumu ve böyle bir tehdi aldığımı hatırlamıyorum. Pişanım çok :cry: :x Bt yazısı onaylandı Simdi tüm akılı tahtalara imaj yükleyip atak kurulumu yyapıcam(Daha önce hiç yüklemedim umarım muvaffak olurum)

burock_26' Alıntı:
Yeni bir okula atandım gelirgelmez bir sürü iş verdiler btr görevi çıkmadığı halde sabahtan akşama kadar okulda uğraştım. Gene de müdürde bi surat bi surat
Ayrıca yanlarına gittiğimde hocam biz formatörlük için kadro açtık memnun kalmazsak seneye bilişim dersini seçmeyiz sizi de yollarız dediler. Biz meslek lisesi değiliz dersinizin gereği yok sadece akıllı tahtalar için çağırdık sizi dediler. İçimden nerden seçtim şu branşı dediğim çok olmuştur ama hiç bu kadar pişman olduğumu ve böyle bir tehdi aldığımı hatırlamıyorum. Pişanım çok :cry: :x Bt yazısı onaylandı Simdi tüm akılı tahtalara imaj yükleyip atak kurulumu yyapıcam(Daha önce hiç yüklemedim umarım muvaffak olurum)
Yapma boşver hocam. Sorarlarsa bilmiyorum de bir dönem yat. Seneye de norm fazlasından başka bir okula geçersin. Atla deve değil sonuçta.

arkadaşlar bu dönem BTR olarak Kahramanmaraş ta kendi okulumuz haricinde sorumlu olduğumuz bir okul daha verdiler.
başka illerde böyle bir uygulama var mı?
varsa nasıl yapıyorsunuz?

sturkmen' Alıntı:
arkadaşlar bu dönem BTR olarak Kahramanmaraş ta kendi okulumuz haricinde sorumlu olduğumuz bir okul daha verdiler.

FP-BTR olarak başka okulda görevlendirilebilirsiniz
ama ders vermeleri yasak.

Kendi okulunuzda FP-BTR olarak görevlendirilmenize rağmen sizden başka okulda da görev yapmanızı istiyorlar ise yanlış yapıyorlar.

Cook dertliyim küçücük bi okulda çalışıyorum. Geldiğimde 6 şube idi.öğrenci azlığından 2si kapandi. 4 şube 4 saat ders norm fazlası oldum.Btr olsam desem ders doldurmaya gidilecek yine.Bu bölümü çıkaranın da bizi yönlendirip okumamıza sebep olanında bölümü bu hale dusureninde. ...

SeA_' Alıntı:
sturkmen' Alıntı:

FP-BTR olarak başka okulda görevlendirilebilirsiniz
ama ders vermeleri yasak.

Kendi okulunuzda FP-BTR olarak görevlendirilmenize rağmen sizden başka okulda da görev yapmanızı istiyorlar ise yanlış yapıyorlar.
Başka okulda ders verilmeyeceğini net bi şekilde anlatan bi yazı var mı bir çok BTR başka okullarda ders tamamlamaya gidiyor

arkadaşlar müdürlerde özellikle bilişimcilere karşı bu tavır çok çirkin. okula gelen ustaya bile daha çok saygı gösteriyorlar, bizi öğretmenden saymaları için daha ne yapacağız acaba

arkadaşlar müdürlerde özellikle bilişimcilere karşı bu tavır çok çirkin. okula gelen ustaya bile daha çok saygı gösteriyorlar, bizi öğretmenden saymaları için daha ne yapacağız acaba
İlköğretimde de çalıştım, tam aksine müdürler ve idareciler, onların işlerine yarayacağımız için hemen kanka oluyorlar tabiri caizse. Galiba ben çok şanslıyım.

İlköğretimde de çalıştım, tam aksine müdürler ve idareciler, onların işlerine yarayacağımız için hemen kanka oluyorlar tabiri caizse. Galiba ben çok şanslıyım.
olabilir hocam birilerinin işine yaradığımız için değil öğretmen olduğumuz için duyulması gereken saygıdan bahsediyorum , diğer branşlara gösterildiği gibi, aksi takdirde işleri görülmeyince gene en kötüsü biz olacağız

Arkadaşlar hepimiz ara ara bunalıp sıkıntımızı foruma meslektaşlarımıza döküyoruz bizi en iyi anlayacak yine bizleriz, fakat bu başlıkların sayısı arttıkça artık hepimizde ters etki yapıyor, bu yüzden bugünden itibaren dertleşme, yaşanan sıkıntıları, branşı seçtiğime pişmanım gibi içerikler bu başlığa taşınacaktır.

Lütfen yazacak arkadaşlarımızda sıkıntılı zamanlarından bu başlığa yazsınlar.

iyi forumlar, saygılar
Re: Bilişimcilerin dertleşme başlığıt-tek başlık

bu mesajları görmemek için siteye girmiyorum. Bu tek başlık olayı güzel oldu
Katılıyorum.

Geri