Bilişimcilerin dertleşme başlığı-tek başlık

Kodla Büyü
okyanus41' Alıntı:
Burası dertleşme başlığıya o yüzden yazıyorum kimse yanlış anlamasın :) yaş 30u geçti çoluk yok çocuk yok evlenmek istiyorum artııııkk nereye kadar bu yalnızlık:)

30u ne kadar geçtiğine bağlı biraz da :)

evlenipte başına is mi alacaksin. bu devirde düzgün insan bulmak zor. laf olsun diye soylemiyorum

only61' Alıntı:
evlenipte başına is mi alacaksin. bu devirde düzgün insan bulmak zor. laf olsun diye soylemiyorum

Hocam avatarı değiştirmişsin. İmana mı geldin nedir ? :puhaha:
Şeldın Kupır'dan Mevlana'ya geçiş; çok sert bir geçiş olmalı.
Bu arada; takılıyorum lütfen kızmayın :)
Saygılar, sevgiler...

endorfinnn' Alıntı:
only61' Alıntı:

Saygılar, sevgiler...

derinlerde ne olduğunu kimse bilemez... ;)

endorfinnn' Alıntı:
only61' Alıntı:

Saygılar, sevgiler...

:++: :puhaha:

"Başka okulda bir hoca var. Adam bilgisayarcı değil ama sök tak çiz her işi yapıyor" diyerek laf vuranlar

ancabsim' Alıntı:
"Başka okulda bir hoca var. Adam bilgisayarcı değil ama sök tak çiz her işi yapıyor" diyerek laf vuranlar
Bunu diyen dingillere git o okulda işini yap diyeceksin.. Biz diyormuyuz diğer okulda bir hoca var edebiyatçı değil ama kitabı bestseller.. :D :p

Bilişim sınıfını amacının dışında kullanan bir branş öğretmeni ile karşı karşıyayım. Normalde dersini kendi sınıfında da işleyebileceği halde sürekli olarak bilişim sınıfını kullanmakta ve zaman zamanda çocukları serbest bırakmaktadır. Sınıfta benim oluşturmaya çalıştığım disiplin de bu vesile ile bozulmakta ve bu gereksiz kullanımdan ciddi anlamda rahatsızlık duymaktayım. Branş öğretmeninin bu seçimi kesinlikle dersin daha verimli olması değil, bilişim sınıfının daha rahat olduğunu düşünmesinden kaynaklanıyor. Konuyla alakalı video, film vs. izleterek müfredat dışı anlatarak az emekle dersi dolduruyor. Böyle durumlarla karşılaşan arkadaşlar var mı, ne tepki verdiler? Vesselam...

Hocam okul müdürüne söyle, dersi teftiş etmek hakları var. Bu sayede dersi nasıl işlediğini okul müdürü görür ve gereken uyarıyı yapar. Yani sen kötü olma. Dersin işlenişi okul müdürünün sorumluluğundadır.

Haklısınız hocam, benim çözebileceğim bir mesele değil. Ben bu durumdan hoşnutsuz olduğumu yeterince belli ediyorum. Gerisi onun vicdanına kalmış bir durum. İş arkadaşınla kötü olmaya değmez.

bugün bi hoca bana hocam bana wab sitesi yapar mıyız dedi?
töbe töbeeeeeeeeeee
oldu olacak nüfusunuza geçirin beni zamanım bol nasılsa

only61' Alıntı:
bugün bi hoca bana hocam bana wab sitesi yapar mıyız dedi?
töbe töbeeeeeeeeeee
oldu olacak nüfusunuza geçirin beni zamanım bol nasılsa

Olur mu hocam herşeye yetişeceğiz. Sadece okul idaresi değil öğretmen arkadaşlar da mobbing uyguluyor böyle yaparak. Başımı kaşıyacak zamanım yok. belki seneye dersiniz. :)

yahu memurun dediğine bak...hocam odada bi koku var çaresine bakar mısınız? :puhaha:

700 MB'lık bir CD-R içine 35MB'lık kliplerden kaç tane sığar diye sormuşum 5'lere. çocuk ne yapacağını bilemiyor. 4 işlem bilmeyen çocuğa biz niye uğraşıyoruz ki bilgisayar kullanmayı öğrensin diye.

ayrıca 10 parmak çalışıyoruz. iyi hoş da evlerinde hiçbir zaman F klavyeleri olmayacak bunların. BT sınıfları ve etkileşimli tahta dışında ülkenin hiçbir yerinde (eski memurlar hariç) F kullanan yok. Q istiyorlar yoksa kendileri alıp takıyorlar. havanda su mu dövüyoruz.

bir de yeni atandığım okulda 256MB RAM'li bilgisayarları tamir etmekten usandım. bilgisayar olmadığı gibi etkileşimli tahta olan bazı sınıflar da BT sınıfının bilgisayarlarını geri vermiyorlar. lazımmış.

bana bilgisayar lazım dediğimde sen dur hele diyorlar. öğrenciler 3'erli mi otursun diyorum. öğretmenlik yapmayım mı diyorum. sen zaten kullanmayacaktın o lab'ı diyorlar. müdürü de öğretmeni de böyle diyor.

müdürün bir kere olsun bts'na çıktığı yok. iki aydır neyi tamir ediyorsun diyor bana. klavye bozuk fare bozuk. her ders bilgisayarları açıp kapatmaktan dersin yarısı geçiyor. bir ders çalışan kasa öteki ders hiç açılmıyor.

bir hocamın dediği gibi öss'ye tekrar girip ilköğretim matematik mi okusam. evlendik be ya. bu saaatten sonra nereyi kazanacaz da nasıl okuyacaz.

bilmiyorum doktor. dertlerim bunlar.

Bende bugün nerdeyse BTR likten istifa edecektim.. Gerizekalılar ya adam gibi BTR kadrosu açsınlar yada adam gibi ders versinler.. 16 saat dersin üzerine birde angarya BTR olunca iş sarpa sarıyor.. Hani hiç ders olmasa bişey demeyeceğim.. :x

bu güne kadar lab olmadan teorik konuları yazdırdım çocuklara slayt filan hazırlattım konuyla ilgili video izlettim ama elimdeki kozlar bitti sanki bu uygulamaya dayalı konuları nasıl işleyeceğim şimdi diye düşünüyorum. lab olsa bir dert olmasa ayrı dert oldu yani. lab olmayan arkadaşlar nasıl gidiyor işler merak ediyorum

Hocam kursiyer.net teki office anlatımlarından izletebilirsiniz. Evde pcleri varsa ev çalışması vererek uygulamalar yaptırabilirsiniz.

pardus63' Alıntı:
Bölümümüze bir öğretmen atandı 28 şubat mağduruymuş bilgisayarın b sini bilmiyor okulada gelmiyor zaten 5 şer günlük raporlar alıyor maaşını tıkır tıkır alıyor bölümün bütün işleri onunkilerde dahil haliyle bana kalıyor okula gelse iki çift laf edicem ama uğramıyor bile bizde sınıf ikiye ayrılarak dersler işleniyor sadece kendi işimi yapsam öğrenciler mağdur olacak vicdanım el vermiyor tümünü yapıyorum aklım kabul etmiyor çıkamıyorum işin içinden ne yapabilirim insanlıktan nasibini almamış bir mahlukat karşısında
İdarecileriniz bu işe bir şey demiyor mu?

hasari' Alıntı:
pardus63' Alıntı:
Bölümümüze bir öğretmen atandı 28 şubat mağduruymuş bilgisayarın b sini bilmiyor okulada gelmiyor zaten 5 şer günlük raporlar alıyor maaşını tıkır tıkır alıyor bölümün bütün işleri onunkilerde dahil haliyle bana kalıyor okula gelse iki çift laf edicem ama uğramıyor bile bizde sınıf ikiye ayrılarak dersler işleniyor sadece kendi işimi yapsam öğrenciler mağdur olacak vicdanım el vermiyor tümünü yapıyorum aklım kabul etmiyor çıkamıyorum işin içinden ne yapabilirim insanlıktan nasibini almamış bir mahlukat karşısında

İdareyi ne siz sorun ne ben söyleyeyim vasıfsızlıkta aşmadıkları level kalmamıştır

pardus63' Alıntı:
hasari' Alıntı:
pardus63' Alıntı:

İdareyi ne siz sorun ne ben söyleyeyim vasıfsızlıkta aşmadıkları level kalmamıştır bişey olmaz inş değişir hocamıza biraz zaman tanıyalım gibi saçma sapan düşüncelerini paylaşmaya kalktı kalktım gittim yüzüne bile bakmak gelmiyor içimden düşünün adam bizim bölümde fotokopi makinası var 25 krş fotokopi çekiyorduk adam oraya gitmeyin ben size ücretsiz çekerim diyor tüm öğrencilere bedava fotokopi çektirip sempati kazanmaya çalışan bir varlık düşünün
Allah sabır versin. :sleep:

Yoruldum arkadaslar ....anadolu lisesindeyim..secmeli BIT dersi ve sadece 4 saat ders..nedenmi?? Ders anlatmak ici ogrencileri zorladigim icin:((( meslek etigimi bir kenara koyup ne halleri varsa gorsunlermi demeliyim??? Cook doluyum anliyacaginiz...

spring' Alıntı:
Yoruldum arkadaslar ....anadolu lisesindeyim..secmeli BIT dersi ve sadece 4 saat ders..nedenmi?? Ders anlatmak ici ogrencileri zorladigim icin:((( meslek etigimi bir kenara koyup ne halleri varsa gorsunlermi demeliyim??? Cook doluyum anliyacaginiz...
Aynen öyle diyeceksiniz hocam.. Ben demedim dersimi tamamen kaldırdılar.. :x
Haa iyi oldu diyorum şimdi hiç dersim yok sadece BTR yim.. En azından ne iş yaptığımız belli..

ordinaryus' Alıntı:
spring' Alıntı:
Aynen öyle diyeceksiniz hocam.. Ben demedim dersimi tamamen kaldırdılar.. :x
Haa iyi oldu diyorum şimdi hiç dersim yok sadece BTR yim.. En azından ne iş yaptığımız belli..

bu dönem bende öyle yapıcam malesef :( korkum görevlendirme çıkarmasınlar... yoksa BTR olmaya devam... Allah sonumuzu hayretsin

Geri