Bilişim Zirvesi Sonrası- Yorumlar- Beklentiler

Kodla Büyü
@inblue Sen evlendin abicim gerek yok derneğe üye olmana :)
Neyse Manisa'dan toplarız biz ekibi yaaa :) Dernek merkezi de burası olur.

Hocam utanıyorum bilişim teknolojileri öğretmeni olarak hiçbişey yapmıyoruz. Elimden ne gelirse yardımcı olmaya çalışırım.

ben de bu başlık altına bişeyler yazmaya artık çekiniyorum yanlış anlaşılma olur diye ama her faaliyette varım aynı şehir olması gerekmiyorsa ki imza işleri için gerekiyor sanırım Cemal hocam bende varım ilimde böyle birşey yapmak isterdim ama malesef öyle bir ortam yok

Yazdıklarımı espiri olsun diye yazmadım. Kasım sonuna inet tr ye bir bildiri de yazmam lazım ama baktım gönüllü çıkmıyor Niyazi Hocamla da danışarak başlarız tüzüğü yazmaya, istediğim İstanbuldan olsun yönetim kurulu. Çünkü bilişim başkenti orası. Önemli değil biz kurucu da oluruz üye de oluruz.

eğer istanbul olacak ve istanbulda da birilerine ihtiyaç olursa gelmeyi düşünüyorum o zaman kurucuda olurum üye de tüzük için ben de bakıyorum

İşin büyük ihtimal maddiyatından çok kopukluğu aradaki mesafe zorlayacaktır insanları ama yinede hiç yoktan iyidir bu dernek işi, üzerimize düşeni yaparız böyle birşey olacaksa.

yahu arkadaş neden başlığa uygun konuşmuyorsunuz. Hem de böylesine örgütlenme gibi önemli bir konuyu neden burada konuşarak heba ediyoruz. Hemen ana sayfaya sabitlenmiş "Örgütleniyoruz!" yada "Örgütlenelim!" başlığında bir ortamda konuşalım.
Bu konudaki benim naçizane fikrim:
Sendika büyük bir iş. Ve ayrıca sadece bir branşı kapsayan bir sendika örneği olduğunu sanmıyorum. Böyle birşey olsa sınıfçılar filan yapardı. sendika olarak hangi ilde kaç tane bilgisayarcı olabileceğiz ki. Sayımız bir sendika için yetersiz kalır. Tabiki az kişi değiliz ama sendika için yetersiz. Bir kısmımız da mevcut sendikasından ayrılamayacak durumdadır. Ve ayrıca kendi adımıza sendika kursak genişlemeye müsayit de olmaz. Bu durumda daha da azalır. Ama zaten amacımız bir kitle oluşturup kitle adına hareket ederek ses getirmekse bunun için dernek olmak hem daha kolay hem de tamamıyla yeterli. Ancak (kimse yanlış anlamasın) bu kimsenin elinin altında, başka bir derneğin çatısı altında olmamalı ve bu işi organize edecek kişiler de ellerini ovuşturma gayretinde olduğunu düşündürtmeyecek şekilde yapmalıdır. Yine kendi içimizden bilgisayar öğretmenleri tarafından olmalıdır. 3 - 5 kişi demeden acilen başlanmalıdır. Hatta bu sitede öncelikle, bu derneğin kuruculuğunu üstlenecek kişilerin kim olması gerektiği konusunda bir anket yapılmalıdır. Bu kişiler adı - gayreti - güvenilirliği konusu belli bir seviyede olan isimlerden teşekkül eden bir anket yapılmalıdır. Anketten önce de başka bir başlıkta kimler bu iş için gönüllüdür, kendilerini belli etmelidir.

sendika olayına bende sıcak bakmıyorum. hem sayımız açısından hemde işin içerisine siyasetin karışabilme ihtimali yüzünden. bence dernek daha mantıklı. ama yeni bir dernek kurmak yerine bence altyapısı oluşmuş bir dernek çatısı altında toplanmalıyız bence. çünkü kaybedecek zaman yok. iş işten geçiyor.!

dernek örneğide var rehber öğretmenlerinin derneği var diye biliyorum
bende derneğe üye olurum

derneğe üye olmayacak yoktur bence. Ama bu dernek yeni kurulmalıdır. Zira önceki kurulan derneklerin hem başka amaçlarla ortaya çıkmış olması (mevcut derneklerin bizim beklentimizi de karşılayacak görevi olabilir ama bir sürü başka amaçları da olacak) hem de mevcut derneklerin isimleri başka konularla özdeşleşmiş olması, bizim sorunlarımızı arkada bırakabilir. Yeni bir dernek ve bu derneğin ilk kurulma amacının Bilişim Öğretmenlerinin sorunlarını çözme ve Eğitimde Bilişimin daha verimli kullanılmasını araştırma ve geliştirme (Niyazi Bey'in dediği gibi karşıdakileri kendi silahıyla vurmalı; Madem MEB eğitim için çalışlıyor o zaman Bilişim konusunda ilk önce MEB çalışanı olan Bilişim öğretmenleri söz sahibi olmalıdır. Çünkü hem MEB'in işleyişini bilen hem de sorunları MEB'e göre çözüm önerilerinde bulunacak olan MEB'deki öğretmenlerdir.) Ayrıca bu derneğin kurucularının da MEB Bilişim Öğretmenleri olmalıdır.

Derneğe de sendikaya da üye olurum. Gücüm yettiğince maddi destek de vermek isterim. Yeter ki bizim için birşeyler yapılsan..

Not: Bu arada bizim şu halimize hocalarımızın -tabiri caizse- gık'ını çıkarmamasının sebebini de öğrenmiş oldum sayenizde. Nasıl böyle sessiz sessiz izlediklerini anlayamamıştım. Nedeni yine kendileriymiş meğerse..

zararsız' Alıntı:
yahu arkadaş neden başlığa uygun konuşmuyorsunuz. Hem de böylesine örgütlenme gibi önemli bir konuyu neden burada konuşarak heba ediyoruz. Hemen ana sayfaya sabitlenmiş "Örgütleniyoruz!" yada "Örgütlenelim!" başlığında bir ortamda konuşalım.
Bu konudaki benim naçizane fikrim:
Sendika büyük bir iş. Ve ayrıca sadece bir branşı kapsayan bir sendika örneği olduğunu sanmıyorum. Böyle birşey olsa sınıfçılar filan yapardı. sendika olarak hangi ilde kaç tane bilgisayarcı olabileceğiz ki. Sayımız bir sendika için yetersiz kalır. Tabiki az kişi değiliz ama sendika için yetersiz. Bir kısmımız da mevcut sendikasından ayrılamayacak durumdadır. Ve ayrıca kendi adımıza sendika kursak genişlemeye müsayit de olmaz. Bu durumda daha da azalır. Ama zaten amacımız bir kitle oluşturup kitle adına hareket ederek ses getirmekse bunun için dernek olmak hem daha kolay hem de tamamıyla yeterli. Ancak (kimse yanlış anlamasın) bu kimsenin elinin altında, başka bir derneğin çatısı altında olmamalı ve bu işi organize edecek kişiler de ellerini ovuşturma gayretinde olduğunu düşündürtmeyecek şekilde yapmalıdır. Yine kendi içimizden bilgisayar öğretmenleri tarafından olmalıdır. 3 - 5 kişi demeden acilen başlanmalıdır. Hatta bu sitede öncelikle, bu derneğin kuruculuğunu üstlenecek kişilerin kim olması gerektiği konusunda bir anket yapılmalıdır. Bu kişiler adı - gayreti - güvenilirliği konusu belli bir seviyede olan isimlerden teşekkül eden bir anket yapılmalıdır. Anketten önce de başka bir başlıkta kimler bu iş için gönüllüdür, kendilerini belli etmelidir.

Sayın @zararsız hocam, özellikle ilk parafda 12 den vurmuşsun.

BBNET Bilişim Teknolojileri öğretmenin bir arada olduğu herkes tarafından bilinen bir yer.
BBNET'i bu gunlere getirenler, topluluğu bir arada tutanlar siteyi kuran ve moderasyon işini yapan arkadaşlar.
BBNET'in bu işe net bakışı nedir ? Desteği var, başlığı sabitlediler..
Lakin ilk aşamda eğer böyle bir kurumsallaşma olacaksa ve bu da dernekle yapılacaksa bu işin başarılabilmesi için ilk ivmeyi vermek onlara düşüyor.
Kurumsallaşma süreci, BBNET'in evrilip bir basamak atlayıp STK seviyesine yukselmesi demek. En sağlıklısı da bu.
Aslında ilk ivmeden kastım şu,
Forumunda en tepede, mevcut başlıkları ustunde, BBNET Kurumsallaşıyor - Örgütlerniyoruz - Destek Çıkın metinleryle ana bi başlık açılıp altında Kuruluş çalışmaları(tüzük),çalışma grupları uyeler gibi sabit alt sabit/kilitli konular açılabilir.Birde hareketli tartışma alanı açarız, tartışma alanından çıkan sonuçlar kilitli başlıklara eklenir benim aklıma gelen bunlar, ya sizin BBNET ?.
Foruma giren arkadaşların % kaçı buradaki yazılanları okuyor ?
Bu derinlikteki mesajların okunma oranı % 10 bile değil.Destek verecek bir çok kişinin haberi bile yok.
-Cemal bey ondeki sayfalarda tuzuk taslağı olacak bir metni yayınladı.
-Niyazi Saral bey, kurumsallaşmanın ve hareketin referans noktalarından bahsetti
-Bir çok arkadaş katılırız dedi, önerilerde bulundu.

Bunları kaç kişi farketti ?
Tum bu değişiklik ana sayfada üstte,dikeyde 60 70 pixel yer işgal eder, belkide daha az..
BBNET adına yukarıdaki taleplere cevap verebilecek arkadaşlar ne der bu işe.
Eğer BBNET bu işe sahip çıkarsa bu iş kısa sürede kotarılır, dernek kurulduktan sonra 1 ay içinde uye sayısı olarak binli rakamlardan bahsedileceğini adım gibi biliyorum.
Tum bu kurumsallaşma faaliyetleri sureci sonlanana ve dernek kurulana kadar burdan yurumesi şart yoksa zor.
BBNET bu işin içinde olmayacaksa ve ilk ivmelenleyi oluşturmayacaksa lutfen onuda yazkın ki buralara boşu boşuna yazıp durmayalım :)

Sendika içinse;
Aslında sendika şeklindeki örgutlenmeyi maddi bağımsızlık açısından ilk mesajlarımda yazmıştım.
Sendikal hareket daha farklı bi yonetim ve daha zor bir süreç..Artısı var, ney derseniz, sendika aidatı sebebeiyle maddi bağımsızlığınız olur ve istediğiniz faaliyeti istediniz şekilde kararını alıp yaparsınız.Profesyonel hukuk desteğiniz olur vs.. vs..O dernekten sonraki LEVEL olsun, biz önce derneği kurup çalıştıralım, kurumsallaşmanın faydalarını görelim, faaliyetler için maddi problem yaşandığında ve aidat gundeme geldiğinde belki de sendika işi zaten arkadan kendiliğinden gelecektir.
Örneğin gazete ilanı için maddi kaynak toplayalım deniyor idi,Sendikanız olursa kararı verdiğiniz ve ilanı yazdığınız an ertesi gun yayınlarsınız. bunun gibi.
smhs' Alıntı:
Not: Bu arada bizim şu halimize hocalarımızın -tabiri caizse- gık'ını çıkarmamasının sebebini de öğrenmiş oldum sayenizde. Nasıl böyle sessiz sessiz izlediklerini anlayamamıştım. Nedeni yine kendileriymiş meğerse..
Maalessef öyle .. zerre kadar umurlarında değil.Onları canlandırmanın tek yolu şimdi okuttukları BÖTE öğrencilerinin bu işlerden haberdar olmasını sağlamak sanırım.Bizim TEF'leri kapattılar ne oldu ? hala hukuki olarak eski mezunların durumu net değil.
Anlı şanlı öğretim üyesi(leri) daha bu yaşananlardan ne kadar haberdar kendisi itiraf ediyor , buyur hocam altta.
Panelin en sonu, sanırım Sorular (II)
http://www.cizgi-tagem.org/e-kutuphane/ ... px?id=1315

selamlar.

Kendimi ifade gücümün iyi olduğunu söylerler göreve hazırım her zaman. Koltuğa değil ama, Göreve :p

Şevket hocam iş sana düşüyor malum ben bt öğretmeni değilim. :D

Ayrıca bu derneğin kurucularının da MEB Bilişim Öğretmenleri olmalıdır
Yine kendi içimizden bilgisayar öğretmenleri tarafından olmalıdır. 3 - 5 kişi demeden acilen başlanmalıdır. Hatta bu sitede öncelikle, bu derneğin kuruculuğunu üstlenecek kişilerin kim olması gerektiği konusunda bir anket yapılmalıdır. Bu kişiler adı - gayreti - güvenilirliği konusu belli bir seviyede olan isimlerden teşekkül eden bir anket yapılmalıdır. Anketten önce de başka bir başlıkta kimler bu iş için gönüllüdür, kendilerini belli etmelidir.

Ben işi BÖTE cilere havale etim. Biz TEKNİK öğretmeniz ve tuzumuz kuru hem de en kurusundan... Tınnn... :)

Örgütlenme tatışarak olmaz. Tartışılması güzeldir, iyidir, tercihe edilir ama liderlik olmadan örgütlenme olmaz. Dernek kuulması için sadece 5-10 kişi yeter. Bunlar kurucu üye olarak dernek tüzüğünü hazırlarlar ve derneği kurarlar, sonra ilk genel kurula kadar kim istiyorsa herkes seferber olur ve üye kaydı yapılır ve derneğin esas kimliği o zaman ortaya çıkar.

Alınmaca, üzelmece yok, dost acı söyler ama kanımca BBNet yöneticilerinin hepsi dernek kurmak fikirde değiller. Öyle olsalardı liderlik ederlerdi. Niyazi Saral olarak size liderlik edemem çünkü sizden biri değilim, ben sadece bir danışılacak kişi olabilirim. Hiçbir örgütlenme dışarıdan ithal edilemez.

Bence herşey açık ve net olmalı; benim gördüğüm BBNet değil ama isim vermiyorum, diğer benzeri faaliyetler hatta FaceBook gibi daha az ciddiye alınması gereken birliktelikleri bile daha güclü. Bu sebeple BBnet bazlı bir örgütlenme değil de sadece kişi bazlı liderler çıkmalı. Swordish olur, Cemal Hocam olur, FaceBook'tan arkadaşalr veya diğer gelecek için bilişim hareketleri. Ne kadar örtüşüyor insanlar bilemem, takip de edemedim ama herkesi kucaklayacak 5-10 önder yeterlidir. Şöyleki;

AA) Bu STK sadece ve sadece Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri özlük hakları konusunda çalışacaktır.
BB) Her türlü seçim "Beyaz liste" denilen yöntemle yapılır. Yani adaylar alfabetik olarak tek bir listede sıralanır ve en çok oy olan seçilir. Böylece farklı görüşlere sahip insanlar demokratik bir biçimde temsil edilmiş olurlar.
CC) Bir bütçe ve aidat belirlenmelidir.
DD) Basit bir yol haritası çıkarılmalıdır. En azından ilk genel kurula kadar.

Tüm bu etkinlikler için sadece ve sadece toplantı yapamak, duyuru yapmak ve basit harcamaları karşılamak için bir dernek altında çalışmalar başlayabilir. Fiziksel olarak imkan sağlaması amacı ile... O da başlangıçta. Ben bu işi organize ederim.

Görüldüğü gibi liderler varsa ve ortak ülkü belirliyse STK altında örgütlenme kolaydır. Yeterki bölünme olmasın ve ciddi üye kaydı yapılsın. O zaman çok kuvvetlenirsiniz.

Saygılar,

@swordfish Hocam tespitleriniz ve önerileriniz çok güzel. Her gün sitede ortalama 1 saat geçiririm ancak daha bugün gördüm bu mevzuların tartışıldığını. Bu tür oluşumlar olursa eğer bizler de elimizden gelen desteği vermeye çalışırız.

Niyazi Hocam ben de dışarıdan gazel okuyan biri olarak (Malum BT öğretmeni değilim ) sizin gibi danışılan olmayı ve derneğe üye olmayı taahhüt ediyorum. Hadi BÖTE ci kardeşlerim gayret......

Hocam örgütlenmenin merkezi Ankara olması tercihen daha doğru olur.Çünkü Başbakanlık, meclis ve Milli Eğitim Bakanlığı Ankaradadır. Bu tür yerlere ulaşmak ve görüşmek daha kolay olacaktır. Bende Diyarbakır il Milli eğitim Müdürlüğünde memur olarak çalışıyorum ve bu yıl BÖTE'den mezun oldum. Eğer dernek sadece Bakanlık Bilişim Teknolojileri öğretmenleri değilde BÖTE veya TEF den mezun olan veya mezun olacakları da içine alacak şekilde kurulursa şahsi fikrim daha çok üyeye ulaşırız. ben bu anlamda katılım açısından elimden gelen her şeyide yaparım. Ve Niyazi hocamın da dediği gibi şu an Facebook üzerinden Bilişimciler derneği adı altında bir grup kurulmuştur.http://www.facebook.com/groups/bilisimkervani/ mevcut üye sayısı 750 civarındadır. Ayriyeten bilişimciler buraya diye 4454 kişiden oluşan başka bir grubumuzda mevcuttur http://www.facebook.com/groups/teknolojik/ . Ve son olarak Bilişimde gelecek var adı altında açılan siteye de ulaşarak daha çok katılımcıya ulaşılabilir. http://www.bilisimdegelecekvar.org/
Saygılarımla...

Bence de Ankara'da olması daha uygun olur.TTKB ve MEB ile görüşmek açısından düşünürsek daha faydalı olur diye düşünüyorum.Ama sayı olarak da tabii ki İstanbul'da daha fazla bilişim öğretmeni vardır.Bu dernek işine öncelik edecek arkadaşlar hangi şehirlerdeler acaba? bilgilendirirlerse seviniriz...

Cemal TANER' Alıntı:
Niyazi Hocam ben de dışarıdan gazel okuyan biri olarak (Malum BT öğretmeni değilim ) sizin gibi danışılan olmayı ve derneğe üye olmayı taahhüt ediyorum. Hadi BÖTE ci kardeşlerim gayret......
Hocam alıngan mesajlar yazmayıp her zamanki gibi şevke medar olacak ifadelerinizi kullansanız alışılmış Cemal TANER olarak faydasını görürüz.
Kurucuların böteci olması şart değil. Bilişimci olması yeterli. Yani TEF BÖTE ayrımına gerek yok. Ama Üye olmak için de sadece Bilişimci olmak zorunluluğu da olmamalı. Ancak Kurucu olmak için Bilişimci olunmalı (Bu benim kanaatim). Ama öyle dernekler var ki Kurucularından çok Üyeleri aldıkları görev ve yetkilerle kuruculuktan ötedirler. Ancak kurulmak istenen derneğin ilk amacına paralel olması için bilişimci (TEF + BÖTE) olması iyi olur.
Maksat sorun çözmekse üye olmak yeterli. Ve ben kaç gündür burada okuduğum mesajların bir sonuca varacağına inanıp kurulacak derneğe üye olmak için sabırsızlıkla bekliyorum. Ama bir sevda başlamadan bitmemeli.
Konuşulan/Yazışılan konular ayrışılan konular değil birleşilen konularda olmalı.
Dernek sadece öğretmenin sorunlarını çözmek için olmamalı. Çünkü sorun biterse ne olacak derneğin amacı kalmayacak ve kapanacak mı? (Tabiki sorunlar bitmez ve bitmeyecek ama sorunların ve sorunlarımızın herkes tarafından sorun olarak kabul edilip edilmemsi önemli. Sorun vardır ama kamu bunu sorun olarak görmezse dernek amacı havada kalır. Bu yüzden de derneğin "eğitimde bilişim" gibi herkesi içeren tanımı da olmalı...

Merkezin ankara olması çok mantıklı. Ben güneydeyim ve en az 10 üye bulabileceğimi düşünüyorum.
swordfish' Alıntı:
BBNET Bilişim Teknolojileri öğretmenin bir arada olduğu herkes tarafından bilinen bir yer.
BBNET'i bu gunlere getirenler, topluluğu bir arada tutanlar siteyi kuran ve moderasyon işini yapan arkadaşlar.
BBNET'in bu işe net bakışı nedir ? Desteği var, başlığı sabitlediler..
Lakin ilk aşamda eğer böyle bir kurumsallaşma olacaksa ve bu da dernekle yapılacaksa bu işin başarılabilmesi için ilk ivmeyi vermek onlara düşüyor.
Kurumsallaşma süreci, BBNET'in evrilip bir basamak atlayıp STK seviyesine yukselmesi demek. En sağlıklısı da bu.
Aslında ilk ivmeden kastım şu,
Forumunda en tepede, mevcut başlıkları ustunde, BBNET Kurumsallaşıyor - Örgütlerniyoruz - Destek Çıkın metinleryle ana bi başlık açılıp altında Kuruluş çalışmaları(tüzük),çalışma grupları uyeler gibi sabit alt sabit/kilitli konular açılabilir.Birde hareketli tartışma alanı açarız, tartışma alanından çıkan sonuçlar kilitli başlıklara eklenir benim aklıma gelen bunlar, ya sizin BBNET ?.
Foruma giren arkadaşların % kaçı buradaki yazılanları okuyor ?
Bu derinlikteki mesajların okunma oranı % 10 bile değil.Destek verecek bir çok kişinin haberi bile yok.
-Cemal bey ondeki sayfalarda tuzuk taslağı olacak bir metni yayınladı.
-Niyazi Saral bey, kurumsallaşmanın ve hareketin referans noktalarından bahsetti
-Bir çok arkadaş katılırız dedi, önerilerde bulundu.

Bunları kaç kişi farketti ?
Tum bu değişiklik ana sayfada üstte,dikeyde 60 70 pixel yer işgal eder, belkide daha az..
BBNET adına yukarıdaki taleplere cevap verebilecek arkadaşlar ne der bu işe.
Eğer BBNET bu işe sahip çıkarsa bu iş kısa sürede kotarılır, dernek kurulduktan sonra 1 ay içinde uye sayısı olarak binli rakamlardan bahsedileceğini adım gibi biliyorum.
Tum bu kurumsallaşma faaliyetleri sureci sonlanana ve dernek kurulana kadar burdan yurumesi şart yoksa zor.
BBNET bu işin içinde olmayacaksa ve ilk ivmelenleyi oluşturmayacaksa lutfen onuda yazkın ki buralara boşu boşuna yazıp durmayalım :)

Ayrıca @swordfish hocamın yukarıdaki önerileri örgütlenmenin resmi olarak başlamadan burada BBNET sayesinde öncelikle sanal hali ve tahmini başarı durumu orataya çıkabilir.

Alınganlık filan yok, işten kaçan da. Blr elektrikçlye ! bırakmayın şu işi hadi BÖTE ci kardeşlerim gayret.

bu başlıkta yazılanları şimdi okuyabildim.

ne yalan söyleyim ilk sayfadaki izlenimler birer dejavu gibi geldi.

geçen senede Tunay Bey bilişim zirvesinde aynı hikayelerden bahsetti. hatırlayanınız vardır belki. hatta Bt rehber öğretmeni zırvası o zaman gündeme geldi. aradan koskaca bir sene geçti.

norm fazlası olduk süründük. bizi zerre kadar düşünen bir yetkili çıktı mı acaba?

ne eğitekin ne de personel işleri daire başkanlığının umurundayız kabul edin arkadaşlar.

bir dernekten ya da bt öğretmenleri örgütlenmesinden bahsediliyor. sonuna kadar destek olurum. amacım kötü haber tellallığı yapmak değil sadece mişlere muşlara aldanmayın.

BT cilerin genel durumu klavye başında iş çözmekten ibaret olduğu için bir arpa boyu yol almanın mümkün olmadığını düşünüyorum. Tabi 1 kişi çıkar da tüm yükü çekerim derse onun sırtına oturacak hatta onu beceriksizlikle suçlayacak kişi de çok olacaktır. Bir bt ci olarak içine düştüğümüz durum ile birlikte psikolojik duruma da bakmak lazım. Ben bunu 3 türlü düşünüyorum.
1-Devlet Memuru olmak
2-Bilgisayar başında geçirilen süre
3-dünyaya bakış açısı

Bana göre devlet memuru olan kişilerin birçoğunda devlete sırt dayamanın verdiği rahatlık bir afyon gibi bizleri uyuşturuyor. Forumlarda zam konusunda bile birbirimize şükret atanmışsın atanamayan bir sürü insan var gibi bir zihniyet sahibi olduğumuzdan kabuğumuzu kırma noktasında sıkıntı yaşıyoruz gibime geliyor. bir hakka sahip olmak başka hakları istememek olmamalı.

İkinci sıkıntımız ise bilgisayar başında fazla süre geçirmekle birlikte sosyal haklar konusunda asosyalleşmemiz. Forumdaki konular malumunuz adam yazmış müdür bana bunu dedi napayım? müdür yardımcısı burda dur dedi durayım mı? Öğretmen bana höt dedi "hötsem" olur mu? vs. birçok başlık hergün dikkatimi çekmekte.

Üçüncü sıkıntı ise gerçekten dünyaya bakış açısı forumda birinin ak dediğine diğerinin kara dediği bir ortam var. Eminim aramızda STK deyince ben .... partiye oy verdim , STK falan acaba ergenekoncu mu diye düşünen kişiler vardır. örgütlenme gibi kavramları öcü gibi görme noktasında da hiç te azımsanmayacak bir potansiyelimiz olduğuna eminim.

Bt öğretmenlerinin dertlerine bizim adımıza koşturan arkadaşlara gerçekten çok teşekkür etmek lazım, onlara bile "hötttt size ne bu bt cilerin sorunu" diye düşünen arkadaşlar olduğunu görüyorlardır.

Eğer bir dernek kurulacaksa "şöyle olsun" diyecek çok kişi buluncağına ama "bu işi ben hallederim" diyecek hemen hemen kimse kalmayacağına da eminim.

Acı ama gerçek "bu işi ben yaparım elimde patlasa da zümrem için değer" diyen arkadaşların gözlerinden öpüyorum...

Not: Bunlar benim naçizane fikrimdir. Doğru söylediğim ya da yanıldığımın tek kanıtı zaman olacaktır...

Geri