Bilişim Teknolojileri Yıllık Plan Önerisi

Kodla Büyü

labsiz

Üye
Sayın meslektaşlarım,

5,6,7 ve 8. sınıflara köy okulunda Bilişim Tek ve Yazılım dersi veriyorum. Kendi uğraşlarımla sağdan soldan Vestel, Exper marka 10 adet bilgisayar topladım ve daha önce internetten indirdiğim herhangi bir yıllık planla derslerimi işlemeye devam ediyorum.

Yıllık plan olayını çok kafama takıyorum. Öğrencilerin bilgileri çok zayıf ve çoğunun evinde bilgisayarları bulunmuyor. 5,6,7 ve 8. sınıflara hazırladığım planlar neredeyse aynı içeriğe sahip. Örneğin 1.5.2. Virüsler ve Diğer Zararlı Yazılımlar konusu 4 sınıfta da mevcut. 5. sınıftaki öğrencilerim bir sonraki sene yine aynı konuyu öğrenecekler ve bu da onlar için gerçekten sıkıntı olacak.

Elinde benim sıkıntılarımı giderecek bir yıllık planı olan varsa benimle paylaşabilirse sevinirim.

Daha önce aşağıya yazdığım yanıtları aldım. Lütfen sorunuma çözüm bulabilirseniz paylaşım yapın onun dışında geçici çözümlerle beni oyalamayın.

- Link verip bir bak işine yarayabilir. (Örnek: 14 adet plan)
- Hocam planı boşver deftere normal yaz kafandan anlat vs.

Hocam senin durumunu bende yaşadım. Benim okulumda bilgisayar hiç yok. İlk senende sözel işledim projeksiyonla . Bir sonrakı sene baktım olmuyor. Programı kendim hazırladım. Birinci dönem word.ikinci dönem powerpoint ve move maket anlatcam. Bilgisayar gelme durumu war. Gelirse ikinci dönem scratch anlatabilirim. Kendin yıllık planı hazırla. Kazanımları yaz . Sonucta ögrencilerin durumunu en iyi bilen sensin.

Geri