Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Tanıtımı Sunusu

Kodla Büyü

hasemrah

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi yenilenen öğretim programı ile 5. sınıflar için tanıtım sunusu olabilecek ve ilk derste giriş olarak kullanabileceğiniz bir sunu. Derslere başlamadan önce sene başı ilk derste öğrencilere ders hakkında özet bilgiler sunan bir sunu olarak hazırladım.

Sunu içinde yer alan başlıklar şunlar;

1- Teknoloji Her Yerde

2- Tanıtım Videosu (eba.gov.tr üzerindeki videoya bağlantı)

3- Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Ders Saatleri

4- Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi İhtiyaç Listesi

5- Öğreneceklerimiz (Öğretim Programı)

6- BT Sınıfında Uyulması Gereken Kurallar

Sunuyu indirmek ve incelemek için tıklayın

bty-dersi-tan%C4%B1t%C4%B1m%C4%B1.jpg

Son düzenleme:
Paylaşım için teşekkürler. Aslında MEB ilk hafta tüm dersler için böyle bir sunu hazırlamalı. Veya ilk hafta konusu her derste DERS ile ilgili olmalı. Biz hop diye bilgi, teknoloji, bilişim vs. diye başlıyoruz. Dersten 5-10dk ancak söz edebiliyoruz. Halbuki çocuklar bu dersten veya diğer derslerden neler alabileceklerini baştan bilseler daha çok heyecanlanırlardı. Bize 6-7 kazanımı vermişler. Sınıf defterinde ilk ders "herkeste öğrencilerle" tanışma var bende kazanımlar yazıyor :)

Bu arada sunu harika olmuş, elinize sağlık.

Son düzenleme:
Hocam çok teşekkür ederim, gerçekten de harika olmuş, paylaştığınız için de ayrıca teşekkürler

Paylaşım için teşekkürler. Aslında MEB ilk hafta tüm dersler için böyle bir sunu hazırlamalı. Veya ilk hafta konusu her derste DERS ile ilgili olmalı. Biz hop diye bilgi, teknoloji, bilişim vs. diye başlıyoruz. Dersten 5-10dk ancak söz edebiliyoruz. Halbuki çocuklar bu dersten veya diğer derslerden neler alabileceklerini baştan bilseler daha çok heyecanlanırlardı. Bize 6-7 kazanımı vermişler. Sınıf defterinde ilk ders "herkeste öğrencilerle" tanışma var bende kazanımlar yazıyor :)

Bu arada sunu harika olmuş, elinize sağlık.
Evet. Kesinlikle haklısınız. Farklı düşünmüyoruz. Ayrıca faydalı olması adına ben teşekkür ederim.

Hocam çok teşekkür ederim, gerçekten de harika olmuş, paylaştığınız için de ayrıca teşekkürler
Rica ederim. Elimden geldiğince özgün olsun istiyorum ve hazırladığım materyalleri paylaşmaya çalışıyorum

Ben teşekkür ederim. Bu güzel yorumlarınız beni mutlu ediyor.

Geri