Bilişim Teknolojileri ve yazılım dersi.. sonu geldi artık!

Kodla Büyü

denizer55

Site Gezgini
Okulum proje okulu kapsamına girdi ve ders saatim 24 saatten 12 saate düştü 5. Sınıfları kaybettik anlayacağınız. Bu alan değişikliğinde bize bir fırsat verseler 5 dk durmam beğenmediğiniz teknoloji tasarım dersi bile bizim dersimizden kıymetli! Anlamadığım bilişim öğretmenlerine soruyorum teknoloji tasarıma geçiş oluyordu geçen senelerde bu sene yine olur mu diye, verdikleri cevap o branş bizimkinden kötü durumda??? Arkadaşlar şu çok açık: Bizim branştan daha kötü durumda olan başka bir branş YOK!

Haklısın hocam. Sonuna kadar haklısın. Sürekli norm fazlası olurmuyuz, olduk ne yapacağız sorularından sıkıldık. Bi babayiğit çıkıkta bu adamlar teknoloji öğretmeni. Okullarda norm kadroları ders sayısına bakılmaksızın olmalı bt rehber öğretmenlik normu olmalı ve görevlendirme usülü değil normal olmalı.

Btr normu çözüm falan değil hocam ben tamirci değilim ben teknoloji adamı da değilim ben öğretmenim! Üni de teknoloji dersi kadar eğitim dersi gördüm. Deliricem artık bu durumu düşünmekten ya. Alan değişikliği bize de versinler madem ingilizce hazırlık çıkardılar başımıza o alana geçirsinler bizide. Kaldırsınlar şu derside bir daha da gelmesin. Organik hoşaf yapalım kodlama bizim neyimize

Sonuna kadar haklısınız hocam. Ara ara sanayi bakanı, ttkb başkanı bir iki milletvekili çıkıp kodlamadan lütfedip iki kelam ederek ağzımıza bal sürüyorlar. Temel eğitim genel müdürü mayıs ayında seminerde gözümüzün içine baka baka 5 ler hazırlık sınıfı olursa sizin dersinizde değişiklik olmaz merak etmeyin demişti hani nerde. Bu iş zihniyet meselesi ellerini taşın altına koysalardı atıl durumdaki bilişim sınıflarına bir el atarlardı. Seneye 7 ve 8 lere kodlama gelecek deniliyor artık bu defa dediklerini yaparlar diyorum ama nedense hiç inanmıyorum. Belki ağır olacak ama ben artık kendimizi MEB in üvey evlatları olarak görüyorum.

Ayni durumdayiz hocam biz de pilot okullardan biri olduk 2 kisiyiz 1 kisi norm fazlasi olacak

Meb in üvey evlatlarıyız hocam zaten ki. Branşlar arasında müthiş adaletsizlik var. Haksızlık yapılıyor bizede. Adam matematikçi dyk ile beraber 5 bine yakın maaş alıyor. Biz ders saatimizi zor dolduruyoruz dyk hakkımız zaten yok. Haksızlık değil mi ya üstelik ben kendi adıma konuşim her yıl ders kaldırıldı kaldırılacak korkusuyla başlıyorum yıla. Madem aralıkta alan değişikliği var versinler bizede bir alan geçelim.

Alanimizla ilgili gelecek maddi getiri dusunen arkadaslar caninizi cok sikmayin inanin hayatta bircok sıkıntı var bize soran eden de yok zaten millete bakip uzulmeyin. Bakin dun teog vardi bugun yok. Hepimizi elimizden geleni yapiyoruz. Ulkemizin egitime dair hicbir plani yok oldugunu da dusunen yoktur sanirim.

Keşke tek sıkıntımız maddi olsa. Neyse hocam aşırı aşırı doldum artık ondan burda böyle patladım bir de baktım bu duruma bu kadar üzülen durumun ne kadar kötü olduğunu gören bi ben miyim diye. Allahım sonumuzu hayretsin bir de alan değişikliğinde bizede hak verilsin inşallah

BTR normu çözüm falan değil ben olmak istemiyorum. Şimdi bize öğretmen gözüyle bakmıyorlar diyenler, BTR olduğumuzda bizi çok mu önemseyecekler. Okulun PC tamircisi sayılacaksın işte. Ayrıca ders saatlerimiz yeterli olsa yeter. Kimin ne dediği nasıl baktığı önemli değil. Aslında şu 5 ler proje sınıfı olmasa herşey gayet iyiydi. İsteyen BTR oluyordu isteyen öğretmenlik yapıyordu. Bazı okullar 5 lerin tamamını proje sınıfı yapmıyor. Onlarda da sorun yok aslında. 5 lerin hepsini proje sınıfı yapan okullarda var asıl sıkıntı..

BTR normu çözüm falan değil ben olmak istemiyorum. Şimdi bize öğretmen gözüyle bakmıyorlar diyenler, BTR olduğumuzda bizi çok mu önemseyecekler. Okulun PC tamircisi sayılacaksın işte. Ayrıca ders saatlerimiz yeterli olsa yeter. Kimin ne dediği nasıl baktığı önemli değil. Aslında şu 5 ler proje sınıfı olmasa herşey gayet iyiydi. İsteyen BTR oluyordu isteyen öğretmenlik yapıyordu. Bazı okullar 5 lerin tamamını proje sınıfı yapmıyor. Onlarda da sorun yok aslında. 5 lerin hepsini proje sınıfı yapan okullarda var asıl sıkıntı..
Hocam 15 eylul yazisinda tüm 5.siniflar diye bir ibare var.Acaba okullar istese birkac sınıfı proje sınıfı yapabiliyor mu

Hocam seneye tüm 5. Sınıflar hazırlık olcak diyolar bencede şimdiki hali iyi güzel ama gelecek sene ne yapacağız biz? Madem öyle aralıkta alan değişikliği hakkı versinler dersi tamamen kaldırsınlar diyorum bende bunun için uğraşalım ya binlerce bt öğretmeni norm fazlası olacak bunu nasıl göremiyorlar ben anlamıyorum deliricem artık

Hocam seneye tüm 5. Sınıflar hazırlık olcak diyolar bencede şimdiki hali iyi güzel ama gelecek sene ne yapacağız biz? Madem öyle aralıkta alan değişikliği hakkı versinler dersi tamamen kaldırsınlar diyorum bende bunun için uğraşalım ya binlerce bt öğretmeni norm fazlası olacak bunu nasıl göremiyorlar ben anlamıyorum deliricem artık
Nereye gececegiz ki yasama sevincimizi aldilar valla

Hocam matematik verebiliriz mesela yada teknoloji tasarıma geçebiliriz. Bilmiyorum bu kadar norm fazlası öğretmeni değerlendirmeleri gerekmezmi

Hocam bt bolumu lys alindi..meslek liselrinde bt bolumleri artik ogrenci bulamadigindan kapaniyor..seneye de 5 ler hazirlik oluyor..bt bolumu ortaokullarda da bitiyor..acilen ya ders verecekler ki zannetmiyorum ya da fatih adi altinda norm verecekler...seneye bilisim 7 ve 8 lerde zorunlu olursa insallah ki bilmiyoruz...bt alan degistirme de bence cozum degil..birakalim kapatsınlar bölümü.

Sırf bu norm durumu ne olacak ne olacak diye müdür yardımcılığı sınavına girdim. Şimdi kendi okulumda müdür yardımcısıyım. Yine de pes etmemek lazım. Madem hazırlık sınıfı yapıyorlar şu Türkçe dersini azaltsınlar yahu. Haftanın bir günü komple türkçe dersiyle doluyor. Yetmiyor üstüne birde kurs açıyorlar. Öğrenciler Vallahi Hocam bıktık artık aynı şeyleri görmekten diye serzenişte bulunuyorlar.

Sİze şu kadarını söyleyeyim bu mevcut müsteşarımız . Bötecilerden hiç hoşnut değil. Katıldığım bir toplantı da açık açık söyledi. Sayın mustesarla rolanti bir şekilde devam ederiz ancak...

Bu bölümün önemini artıracak bi adım atılmayacaksa ki bundan hic umudum yok. 12 yıl bana bunu ögretti. uygun bölümlere alan değişikliği yolu açılmalı. Teknoloji çağında bu kadar değersiz olmayı haketmedik. Artık yeter.

Valla arkadaşlar benim gibi dusunen , derslerini kaybettiği için üzülen diğer arkadaşları burdan okumak görmek bile bir nebze güç veriyor.
Umutlarla, çok yüksek puanlarla girdiğimiz bu bölümde ne değer gördük . Ne de yarınımızdan emin olduk.
Vallahi 33 yaşındayım bana ömrümde tek bir günü tekrar yaşama hakkı verilse bu bölümü yazdığım gune döner kendime bir tokat atar bölümü de tercihlerden silerdim:mad::mad: O kadar bıktım ki

Özel okullarda BT öğretmenlerinin görev tanımını merak ediyorum. Dersleri var ve teknoloji uzmanı gibi takılıyorlar. Hoşuma da gidiyor. Laboratuar filan. MEB keşke onları örnek alsa biraz.

Hocam bt bolumu lys alindi..meslek liselrinde bt bolumleri artik ogrenci bulamadigindan kapaniyor..seneye de 5 ler hazirlik oluyor..bt bolumu ortaokullarda da bitiyor..acilen ya ders verecekler ki zannetmiyorum ya da fatih adi altinda norm verecekler...seneye bilisim 7 ve 8 lerde zorunlu olursa insallah ki bilmiyoruz...bt alan degistirme de bence cozum degil..birakalim kapatsınlar bölümü.
Hocam zaten kapansın bölüm hala açık durduğu hata ama alan değişikliği nasıl çözüm değil onu anlamadım? Ee seneye napıcaz sadece 6. Sınıflara mı girelim? Kesinlikle artık bu dersi kaldırıp bizi farklı branşa kaydırmaları lazım başka çözümü yok

Buyrun bu da iki gün önce paylaşılan bir haber. Sayın Bakanımız kendi ağzıyla her kademeye 2 şer saat kodlama demiş ağlayacağım artık resmen dalga geçiliyor ya

Ekli dosyalar

• IMG_2395.PNG
    IMG_2395.PNG
    425.3 KB · Görüntüleme: 76
Sene başında yeni müfredat için toplandık ve anlatan arkadaşa "seneye 5lerin hazırlık sınıfı olması üzerine çalışıyorlar ve bu sene pilot okullarda hazırlık sınıfına geçildi, ilçemizde bulunan pilot okullarda dersimiz maalesef yok dedim. Siz simdi bize yeni müfredatı anlatıyorsunuz ama seneye dersimiz olmayacak" dedim. cevabı daha enteresandı, aynı soruyu eğitim alırken sorduklarını ama ne müşteşar ne genel müdür cevap verebildiğini söyledi. Kısaca bakanlıkta bilmiyormuş.

çok umutsuz çok... yani okullardaki lab eksikliğinden kaynaklı "ne öğreteceğiz? nasıl öğreteceğiz?" sorusuna bir de "ne olacağız?" sorusu eklendi. Bu bölümden atansan da derdin bitmiyor arkadaş ya !!

Sene başında yeni müfredat için toplandık ve anlatan arkadaşa "seneye 5lerin hazırlık sınıfı olması üzerine çalışıyorlar ve bu sene pilot okullarda hazırlık sınıfına geçildi, ilçemizde bulunan pilot okullarda dersimiz maalesef yok dedim. Siz simdi bize yeni müfredatı anlatıyorsunuz ama seneye dersimiz olmayacak" dedim. cevabı daha enteresandı, aynı soruyu eğitim alırken sorduklarını ama ne müşteşar ne genel müdür cevap verebildiğini söyledi. Kısaca bakanlıkta bilmiyormuş.
Hocam koskoca bakan söylemiş böyle birşeyi ona inanmazsak kime inanacağız ya milli eğitim bakanı bilmiyorda ben mi bileceğim. Nasıl bilmezler ya birşey yaparken herşeyi yıkıp dağıtıyorlar bize ne olacak peki??? Tek çare alan değişikliği ya artık bu dersten bir cacık olmaz

Ö
Sonuna kadar haklısınız hocam. Ara ara sanayi bakanı, ttkb başkanı bir iki milletvekili çıkıp kodlamadan lütfedip iki kelam ederek ağzımıza bal sürüyorlar. Temel eğitim genel müdürü mayıs ayında seminerde gözümüzün içine baka baka 5 ler hazırlık sınıfı olursa sizin dersinizde değişiklik olmaz merak etmeyin demişti hani nerde. Bu iş zihniyet meselesi ellerini taşın altına koysalardı atıl durumdaki bilişim sınıflarına bir el atarlardı. Seneye 7 ve 8 lere kodlama gelecek deniliyor artık bu defa dediklerini yaparlar diyorum ama nedense hiç inanmıyorum. Belki ağır olacak ama ben artık kendimizi MEB in üvey evlatları olarak görüyorum.
Öğretmenim yanlış hatırlıyorsunuz genel müdür 5. sınıflarda dersin kalkacağını söylemişti Sonrasında sorularımızı geçiştirip, Hindistanı araştırın diyip uçağını kaçıracağını söyleyip gitmişti.
Hindistanı o kadar araştırdım ki, bizim sistemle uzaktan yakından alakası yok! Ne demek istediğini hala anlamadım

Uygulamanın yapılacağı okullar, ‘Yabancı Dil Ağırlıklı 5. Sınıf İngilizce Dersi Öğretim Programı’nı kullanacak. Haftalık ders çizelgesine göre, 5’inci sınıflarda, Türkçe altı ders saati, matematik dört ders saati, fen bilimleri üç ders saati, sosyal bilgiler üç ders saati, din kültürü ve ahlak bilgisi iki ders saati verilecek. İki ders saati ise seçmeli ders olarak imkân ve şartları uygun olan okul yönetiminin kararına bağlı olarak verilecek.

kesinlikle arkadaşlar doğru diyorsunuz. btr olurken gördüğümüz muamele falan hiç hoş değil. sistem böyle uygulamar yapınca bizimde içtenlikle çalışmak içimzden gelmiyor he sene ayrı sıkıntı bizim derdimizi bir biz biliyoruz başka kimse bilmiyor.kusadasında yeni mufredat seminerine katılan arkadaşlar bakanlıktan gelen sunumcu elemanlara bir şey demedi mi acaba? yazık çok yazık...

Geri