Bilişim teknolojileri temelleri dersi

Kodla Büyü

zilal

Süper Üye
Süper Üye
arkadaşlar normalde ortaokulda öğretmenim. ders tamamlamam için teknik liseye görevlendirmişler bu dersi verdiler 5 saat. btt dersini nasıl işliyorsunuz? öğrencilere neler aldırmam gerekiyor. güncel müdül mü indiriyoruz. nereden indiriyoruz? öğrenciler satın mı alıyor? buradan bir yıllık plan indirdim iç donanımla başlayan, elimde sadece o var. yararlanabileceğim video vs var mı?

Ekteki BTT ders bilgi formundan Modülleri, kazanımları inceleyebilirsiniz hocam.
ilk modül olan İç donanım birimlerini (Anakart,Ram,İşlemci vb) atıl malzemeleri kullarak tanıttıktan sonra öğrencilere grup halinde montaj yaptırabilirsiniz.
ikinci modül Dış donanım birimlerini yine imkanlar dahilinde öğrencilere gösterip tanıtıyoruz.
üçüncü modül işletim sistemi kurulumunu anlatırken mutlaka uygulama yaptırmaya özen gösterin, imkan yoksa format atıp işletim sistemini kuran simule programlar var onları kullanabilirsiniz.
dördüncü modülde işletim sistemi kullanımı ve son modül ağ temelleri, bu modülde Jak takma uygulama olarak yaptırılabilir.

Ekli dosyalar

• BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİNİN TEMELLERİ.rar
    42.6 KB · Görüntüleme: 236
Öğrencileri derse daha fazla katmak isterseniz Bilişim Teknolojilerinin Temelleri Uygulama Defterimiz var Hocam, 109 sayfa, içinde bulmacalar, test soruları, klasik sorular, araştırma soruları ve donanımsal uygulama sorular gibi birçok soru var. Detaylı bilgi için http://bilisimdefterleri.com/btt-uyg-defteri/ sayfasına bakabilirsiniz.
NOT: Uygulama Defterimiz Eylül 2018'de eklenen modülü de (Bilişimde İleri Teknoloji Kavramları Modülü) içermektedir.
105 sayfa, büyük boy (20×28 cm), renkli kapak, Fiyat: 12,5 TL
Toplu Sipariş için --> bilisimdefterleri@gmail.com
sadece bu derse ait toplu sipariş verebilir miyiz

Ekteki BTT ders bilgi formundan Modülleri, kazanımları inceleyebilirsiniz hocam.
ilk modül olan İç donanım birimlerini (Anakart,Ram,İşlemci vb) atıl malzemeleri kullarak tanıttıktan sonra öğrencilere grup halinde montaj yaptırabilirsiniz.
ikinci modül Dış donanım birimlerini yine imkanlar dahilinde öğrencilere gösterip tanıtıyoruz.
üçüncü modül işletim sistemi kurulumunu anlatırken mutlaka uygulama yaptırmaya özen gösterin, imkan yoksa format atıp işletim sistemini kuran simule programlar var onları kullanabilirsiniz.
dördüncü modülde işletim sistemi kullanımı ve son modül ağ temelleri, bu modülde Jak takma uygulama olarak yaptırılabilir.

çok teşekkür ederim hocam

Geri