Bilişim Teknolojileri Sektöründe İlk Ulusal Yeterlilikler...

Kodla Büyü

Niyazi SARAL

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bilişim Teknolojileri Sektöründe İlk Ulusal Yeterlilik Taslakları Görüşe Sunuldu

TÜBİDER Bilişim Derneği (TÜBİDER) Ulusal Yeterlilik hazırlamak üzere Mesleki Yeterlilik Kurumuna başvuruda bulunmuş ve başvurusu Kurumumuzca uygun bulunarak 05/12/2011 tarihinde TÜBİDER ile Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü imzalanmıştır. TÜBİDER tarafından hazırlanan Bilgisayar Donanım Elemanı (Seviye 4) ve Bilgisayar Donanım Elemanı (Seviye 5) Ulusal Yeterlilik taslakları görüşe sunulmuştur. Söz konusu taslaklara http://www.voctest.org/page.aspx?key=qualification linkinden ulaşabilirsiniz. Taslaklara görüş vermek için son gün 9 Mart 2012 olup ilgili linkte yer alan görüş değerlendirme formlarını kullanarak değerli görüşlerinizi TÜBİDER’e iletebilirsiniz.

Haberle ilgili Mesleki Yeterlilik Kurumu sayfası için tıklayınız...

Çizgi Tagem'e katkıda bulunun Eğitim Seti + Tornavida kazanın..

TÜBİDER'in bilişim sektörü mesleklerinde test ve sertifikasyonu sağlayan bir kurum olmasını sağlayacak Mesleki Bilgi ve Beceri Sınav ve Belgelendirme Merkezleri (VOC-Test Merkezleri) Avrupa Birliği destekli hibe projesi çerçevesinde hazırlanan Bilgisayar Donanım Elemanı seviye 4 ve seviye 5 Yeterlilik taslakları sitemizde yayınlanmıştır. http://www.voctest.org/page.aspx?key=qualification

Bu yeterliliklere en doğru ve geçerli eleştiri yapan ilk 20 BT Öğretmenine Çizgi Tagem Bilişim Öğretmenleri Destek Paketi hediye edilecektir. Eğer eğitim paketimizden daha önce temin etmişseniz bir başka eğitmene vermenizi rica ederiz, siz yine de yardımcı olun. Lütfen...

Lütfen sitemizdeki görüş formunu doldurarak admin@voctest.org adresine yollayınız.

bilisim2.png

Meslek Lisesi ve Meslek Yüksek Okulu bilişim öğretmenleri ve öğretim görevlilerine duyurulur. Yeterliliklere katkınızı bekliyoruz. Resmi Gazetede yayınlandıktan sonra tüm eğitim programlarını buna göre yenilememiz gerekiyor. Lütfen eleştirin; katkıda bulunun.

Lütfen...

Geri