Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği Kursu

Kodla Büyü
Demişler ki sizin yaptığınız işi herkes yapar, bilişime verilen değer de işte tam olarak bu. Bilişim çağında bilişimcileri değersizleştiren sistem. Müstahak aslında.
Siz hiç duydunuz mu başka derslerin ihtiyacını kapatmak için kurs açtıklarını, halbuki delice derslerini gördük. Bizimle aynı statüye, Değere ulaşıp "yerimizi alacak" bu kursiyerler ise daha dün klavyenin sağındaki rakamlar yazmıyor hocam diyenler olacak.
Keşke dört gün beşer saat matematik kursu açsalar da matematik öğretmenliğine geçsem!!!

Bi ordu yapıyo heralde bu işi bu kadar kendi branşımızı değersizleştirmek için elden gelen yapılıyor.

Bu kurslar açılmazsa 3 4 okula görevlendirirler ilkokulda ET ler kurulmaya baslandi en azından küçük ilçelerde BTR eksiği çok olacak

O zaman atamayı çoğaltıp her okula kadro versin kusura bakmayın da biz salak mıydık da üniversite okuduk? Demekki üniversite okumayıp sadece bu kursu alsak tamammış

Hocam atamayı çoğaltmakla olmaz her okula BTR olursa neredeyse sadece BT öğretmeni ataması gerekir

Hocam herkes norm fazlası nasıl olacak kadrosuz olmaz bu işler hiç olmazsa iki okul görevlendirilir ama kadro şart

yamandogan' Alıntı:
Bu kurslar açılmazsa 3 4 okula görevlendirirler ilkokulda ET ler kurulmaya baslandi en azından küçük ilçelerde BTR eksiği çok olacak
Bırakın bunu bakanlık düşünsün bu çalışmanın desteklenecek bir yanı olmadığını düşünüyorum acaba aynı çalışma başka bir branş için yapılsaydı neler olurdu adamlar türkiyeyi ayağa kaldırırdı bizde destekleniyor....

Kursla oluyosa bizi lağvetsinler ben razıyım. Gider bi devlet dairesinde memurluk yaparım. Bu nedir ya. Üç günlük kurslarla benimle aynı ünvanı alacaklarsa lanet olsun arkadaş. İstemiyorum. Teknoloji tasarımcı olsan ondan iyi. Bu kadar da ayağa düşürülmez bu iş.

yamandogan' Alıntı:

Her okulda Rehber Öğretmen kadrosu var mı? Var, anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise... BTR neden olmasın? Eksik varsa alım yaparsın, binlerce sınıfçı, rehberlikçi alımı yapılıyorsa pekala bilişim de alınır. Alınmaz ama neden çünkü bilişimci dediğin bir ayda yetişir ... misali. Olaya kendi açımızla bakmak da yetmez. Atamayı bekleyen binlerce bilişimci var, bu yapılanlar bize, atama bekleyen bilişimcilere hatta bu bölümü okuyan öğrencilere açıkça hakarettir.

erdembgo' Alıntı:
yamandogan' Alıntı:

Her okulda Rehber Öğretmen kadrosu var mı? Var, anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise... BTR neden olmasın? Eksik varsa alım yaparsın, binlerce sınıfçı, rehberlikçi alımı yapılıyorsa pekala bilişim de alınır. Alınmaz ama neden çünkü bilişimci dediğin bir ayda yetişir ... misali. Olaya kendi açımızla bakmak da yetmez. Atamayı bekleyen binlerce bilişimci var, bu yapılanlar bize, atama bekleyen bilişimcilere hatta bu bölümü okuyan öğrencilere açıkça hakarettir.
:+1:

Madem elinizdeki branş öğretmen, fazla ve diğer taraftanda btr eksiğin var, 40 bin öğretmen alırken 5 bin bilişimci alırsın olur biter. Herkes işini yapmış olur. Bilişimci atanamıyor, ama yeni sosyalci alınıyor diğer taraftada başka bir sosyalci btr oluyor.

Bulunduğum ildeki btr görevlendirmesine bakıyorum maşallah ne ararsan var. Türkçeci, sosyalci, bedenci, dinci vs. Hatta bi beden öğretmeni abim btr oldu, hergün beni arıyor. Siteyi nasıl güncelleyeciğini bile bilmiyor. 180 saat kurs aldı. Format atmayı bilmiyor. Driver kurmayı bilmiyor ki bunlar en basit şeyler. Rehberlik için de kurs açılacaktı rehberlik branşındaki öğretmenler ayağa kalktı. Biz btr görevlendirmelerine ses çıkaramıyoruz.

Derneğimiz bakanlık nezdinde harekete geçmeli yeter artık nedir bu ?
4 yıl okumakla bir kaç saatlik derslik kursu nasıl bir tutar bunlar hiç düşünmüyorlar mı?

bu konuda meb e baskı yapmalıyız bilgisayar öğretmenleri ve mezunları olarak BTR görevlendirmelerinde bu kursalarla başarının yakalanmasının zorluğundan bahsedilmeli.burda kendi aramızda nekadar konuşursak sorun çözülmez sadece sinirleniriz.bu başlığı paylaşan arakdaş ordudaysa gitsin millieğitime durumu anlatsın.

bizim ilçede de 2 kişi var bu kursu almış btr olmuş..Bazen beni arayıp yardım istiyorlar kesinlikle yardım etmiyorum,kursda size öğretmediler mi diyorum..Kursa yazılırken uyardım anlamadılar

pisagorean' Alıntı:
Kursla oluyosa bizi lağvetsinler ben razıyım. Gider bi devlet dairesinde memurluk yaparım. Bu nedir ya. Üç günlük kurslarla benimle aynı ünvanı alacaklarsa lanet olsun arkadaş. İstemiyorum. Teknoloji tasarımcı olsan ondan iyi. Bu kadar da ayağa düşürülmez bu iş.
aynı hatayı sizde yapıyorsunuz.teknoloji tasarımcı olsan ondan iyi diye.buda herkesin yaptığı yanlış.başkalarıda bize bu gözle bakıyor işte.bende bty öğretmeniyim ama bencede uygulama yanlış bizleri değersizleştiriyor bu kurslar. şu durum da var:
btr olmak istersem öncelik benim hakkım yine.
bırakın herkes btr olsun ama herkes bty öğretmeni gibi btr olamaz farkımızı ve tepkimizi zaman zaman ortaya koyarsak yine değerli oluruz.Neden farklı gözle bakıyorum.Çünkü adaletsizlik hayatımızın gerçeği burda olmazsa bşka yerde karşılaşıyoruz. :(

Aydın ilinde de açılacakmış btr kursu çok saçma bir uygulama ama neremiz doğru ki zaten :verymad:

aliriza61' Alıntı:
bu konuda meb e baskı yapmalıyız bilgisayar öğretmenleri ve mezunları olarak BTR görevlendirmelerinde bu kursalarla başarının yakalanmasının zorluğundan bahsedilmeli.burda kendi aramızda nekadar konuşursak sorun çözülmez sadece sinirleniriz.bu başlığı paylaşan arakdaş ordudaysa gitsin millieğitime durumu anlatsın.

Ordu'da değilim hocam ama önemli de değil. A ili B ili sırayla hepsi açacak. Keşke dediğiniz gibi olsa anlatınca işler düzelse... İl koordinatörümüz ilerde çok açık olacak sizi birkaç okula görevlendirsek ne dersiniz dediğinde biz gereken cevabı söyledik. Karşılaştığım her mecrada yetkililerin tamamına bu durumu anlatıyorum ama bir işe yaradığını da sanmıyorum. Herkes bu durumun farkında bence ama bu yöntem eldeki fazla öğretmenleri eritmenin en kolay yolu. Sonuç olarak; Bilişimci dediğin format atan, siteye haber giren sonra da yan gelip yatan insan ve herkes bir aylık kursla bu işi yapar, ayrıca bilişim dersi de çok gereksiz herkes bilgisayarı biliyor zaten...

kurs açılsa nolacak işi yine biz yapacağız. Kursa başvuran öğretmen arkadaşın kurs bittikten sonra göreve başlıyacak ama bakıcak ki olacak gibi değil zart zurt telefon hocam ben şunu yapamadım nasıl olucak hocam okula gelsen bir göstersen falan filan... tecrübeyle sabittir yaşayıp göreceğiz.

erdembgo' Alıntı:
aliriza61' Alıntı:

Ordu'da değilim hocam ama önemli de değil. A ili B ili sırayla hepsi açacak. Keşke dediğiniz gibi olsa anlatınca işler düzelse... İl koordinatörümüz ilerde çok açık olacak sizi birkaç okula görevlendirsek ne dersiniz dediğinde biz gereken cevabı söyledik. Karşılaştığım her mecrada yetkililerin tamamına bu durumu anlatıyorum ama bir işe yaradığını da sanmıyorum. Herkes bu durumun farkında bence ama bu yöntem eldeki fazla öğretmenleri eritmenin en kolay yolu. Sonuç olarak; Bilişimci dediğin format atan, siteye haber giren sonra da yan gelip yatan insan ve herkes bir aylık kursla bu işi yapar, ayrıca bilişim dersi de çok gereksiz herkes bilgisayarı biliyor zaten...
aha şimdi daha çok sinirlendim ama size değil,sisteme...
nebilim aslında bu kurslara biz başvuralım ozaman:)

ppll' Alıntı:
yamandogan' Alıntı:
Bırakın bunu bakanlık düşünsün bu çalışmanın desteklenecek bir yanı olmadığını düşünüyorum acaba aynı çalışma başka bir branş için yapılsaydı neler olurdu adamlar türkiyeyi ayağa kaldırırdı bizde destekleniyor....

hocam çok değil bir dönem (bir dönemde sürmez çuvallamalar başlar ) BTR görevi istemiyoruz desek (tamam herkesin paraya ihtiyacı var ama önce bölümün saygınlığa ihtiyacı var) FATİH projesini nasıl yürütecekler.. ama bizim bölümde birlik olmadığı için bu duruma düşülüyor.bunun desteklenecek tarafı yok desteklemiyorum fakat ben size görünen köyü söylüyorum en az 2 3 okula görevlendirmeler başlayacak ve bu durumdan bezen BT öğretmeni keşke daha çok BTR görevlendirilse diyecek..

Geri