Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Egzersiz açabiliyorlar mı

Kodla Büyü
Geçen yıl "formatörlük" olayı vardı. Şimdi "BTR" var. Hatta önceden belletmenlik vs yaptırmıyorlardı ama şimdi yapabli diye madde koymuşlar.

Önceden idarenin karşı gelmesinin sebebi, haklı olarak mesai saati çinde olmasıydı. Şimdi diğer öğretmenlerle aynı vakitte çıktığımız için...
Hem 18 ekders alanların almasına karşı çıkmak saçma, öğretmenlerin bir kısmı 30 derse girip 20 saat ekders alıyor... ve üstüne 6 saat egzersiz yapıyorlar...

hocam benim bt sınıfım olmadığı için BTR görevlendirmesine başvuramadım ve görevlendirilmeyecem..ben egzersiz açabilir miyim..

braveheart06mg' Alıntı:
hocam benim bt sınıfım olmadığı için BTR görevlendirmesine başvuramadım ve görevlendirilmeyecem..ben egzersiz açabilir miyim..
BT öğretmeni olarak değilde, satranç vs belgeniz varsa açabilirsiniz. Yani Antranör olarak açacaksınız...

Müzik ve Türkçe öğretmenleri herhangi bir blgeye ihtiyaç duymadan açabiliyorlar.

Ben satranç olarak planladım. Yardımcı antranörlük belgem var...

hasan' Alıntı:
braveheart06mg' Alıntı:
BT öğretmeni olarak değilde, satranç vs belgeniz varsa açabilirsiniz. Yani Antranör olarak açacaksınız...

Müzik ve Türkçe öğretmenleri herhangi bir blgeye ihtiyaç duymadan açabiliyorlar.

Ben satranç olarak planladım. Yardımcı antranörlük belgem var...

anladım hocam t.ederim..

ben okullar hayat olsun projesi adı altında okulda bilgisayar kursu açmayı düşünüyorum, ama öncesinde bilgisayar sınıfımı kurmam lazım...

benim sertifikam var (masa tenisi ve de satranç)
yani açabiliyor muyuz açamıyor muyuz? idare açamazsın dediğinde bir resmi belge var mı yorum mu?
çünkü benim olur alınmıştı şimdi iptal edilmesi gündemde...

merhaba arkadaşlar BTR görevlendirmem egzersiz açabilmem için belgemde var okulda ders saatinden sonra hafta içi egzersiz açabilirmiyim. açan varmı teşekürler

merhaba..aynı soruyu tekrarlıyorum belki ama hala cvp alamadım içinizde herhangi bir alanda sertifikası olup ders bitimi öğleden sonra veya saat 3 den sonra hafta içi egzersiz açan varmı BTR öğretmeni olarak...teşekürler

Okul milli eğitim müdürlüğüne görüş sordu. Cevap olarak olumlu geldi.
1- Yönetmelikte sadece idareciler ve idareci olarak vekaleten görevlendilenler yapamaz diyor.
2-Ful ekders alan egzersiz yapamaz diye birşey mantıksız, o zaman 30 saat derse giren diğer öğretmenler de açamaz...

Hocam egzersiz açma konusunda çalışma saatleri ve valilik görevlendirmesini engel olarak görüyorlar. Bu problemi aşmak için yönetmelikte hangi maddeyi dayanak gösterdiler.

KeRASuS_28' Alıntı:
Hocam egzersiz açma konusunda çalışma saatleri ve valilik görevlendirmesini engel olarak görüyorlar. Bu problemi aşmak için yönetmelikte hangi maddeyi dayanak gösterdiler.

Edit: Belgeyi buldum.. Son paragraflarda yazıyor, 18 saat ekders alıp görevlendirilen öğretmen egzersiz açamaz diye. Gerçi 2 yıl geçmiş, belkide açılabilir artık.Btr'lere egzersiz açan ilçe müdürlüklerinin bu yazıdan haberi olmasa gerek, aman sessiz olun duymasınlarda. :mrgreen:

Gerçi yazıda da büyük saçmalık var."Bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanan personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez." ifadesinden yola çıktık diyor Bakanlık...İyi de atıyorum SATRANÇ Btr'nin asli görevi mi. :mrgreen: :mrgreen:

Ekli dosyalar

• btr-egzersiz.rar
    874 KB · Görüntüleme: 54
  • 11111.JPG
    11111.JPG
    69.3 KB · Görüntüleme: 489
Görevlendirme yapıldığınız ve haftalık ders planında belirlenmiş olan BTR görevi zamanı dışında elbette açılır.

Ben sabahçı-öğlenci okulda sabahçı grubunda BTR idim ve öğleden sonra satranç kursu açmışlığım var.

Eğer tekli öğretim ise okul bitişinden sonra yada hafta sonu açılabilir....

Kolay gelsin..............

amip33' Alıntı:
KeRASuS_28' Alıntı:

Edit: Belgeyi buldum.. Son paragraflarda yazıyor, 18 saat ekders alıp görevlendirilen öğretmen egzersiz açamaz diye. Gerçi 2 yıl geçmiş, belkide açılabilir artık.Btr'lere egzersiz açan ilçe müdürlüklerinin bu yazıdan haberi olmasa gerek, aman sessiz olun duymasınlarda. :mrgreen:

Gerçi yazıda da büyük saçmalık var."Bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanan personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez." ifadesinden yola çıktık diyor Bakanlık...İyi de atıyorum SATRANÇ Btr'nin asli görevi mi. :mrgreen: :mrgreen:
Yazın başlığına bakarsanız BTR değil FORMATÖR yazıyor. Asli görevinden yararladırlamaz diyor. Satranç benim asli görevim değil.

Hocam Ders Dışı Çalışma Egzersiz yönetmeliği diye aratın. Bi belge var. Açılabiliyor. Hem niye açılmasın ki? Sonuçta Tübitak gibi çalışmalara hazırlık yapıyorsunuz.

Belgeyi açtım biliyorum.Okul müdürümüz ısrarla bilişim teknolojileri dersinin de açabileceği ile ilgili bir yönetmelik var mı diye soruyor.

Belgeyi açtım biliyorum.Okul müdürümüz ısrarla bilişim teknolojileri dersinin de açabileceği ile ilgili bir yönetmelik var mı diye soruyor.
TÜBİTAK için Bilişim Teknolojileri Öğretmeni hazırlık yapamaz diye bir ibare yok ki hocam? Öyle saçmalık olur mu? Şu ana kadar bakanlık hangi branş için böyle bir şey demiş ki? Ya şu iş bilmez müdürler durumu ne kadar zora sokuyorlar. Hem kendilerini yoruyorlar hem de başkalarını..
Hocam siz TÜBİTAK bilişim teknolojileri alanında bir proje için öğrenci hazırlayacağınızı ve bu hazırlığı da Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi öğretmenin değil de ilgili branş olan Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak ben açacağım deyin. Bu sefer ne diyecek merak ediyorum..

TÜBİTAK için Bilişim Teknolojileri Öğretmeni hazırlık yapamaz diye bir ibare yok ki hocam? Öyle saçmalık olur mu? Şu ana kadar bakanlık hangi branş için böyle bir şey demiş ki? Ya şu iş bilmez müdürler durumu ne kadar zora sokuyorlar. Hem kendilerini yoruyorlar hem de başkalarını..
Hocam siz TÜBİTAK bilişim teknolojileri alanında bir proje için öğrenci hazırlayacağınızı ve bu hazırlığı da Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi öğretmenin değil de ilgili branş olan Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak ben açacağım deyin. Bu sefer ne diyecek merak ediyorum..

Branş kısıtlaması olmadığına ikna ettim hocam şimdilik.

Geri