Bilişim Teknolojileri Öğretmenin Görevleri Nedir?

Kodla Büyü
Cidden kafam o kadar bozukki FP onların olsun. derse girip çıkacam bundan sonra . neyim ne değilim bileyim ona göre hareket edecem.

1-Okulum Köy okulu
2-İlkokul 6 şube + ortaokul 4 şube + fen lab +bt lab+anasınıfı+ ( toplam 12 akıllı tahta )
3-Bt rehberler kurs açamaz yazısı çıkınca kursa başvurmadık.
4-Şimdide okula bt rehberliği verilmiyor ortaokul 4 şube olduğu için
5-Çok kötyü konuşacam ama Ahlakım el vermiyor .
6- Bu yüzden derse girip çıkacam ne halleri varsa görsünler. Görevlerimi araştırdım ama pek bi halt bulamadım.
7- Biri Bilişim Teknolojileri Öğretmeni ne iş Yapar buraya yazsın.
8-Bu bölümü niye okudumki..

Btr ise görevler belirtilmiş hocam. EBA kullanımına rehberlik edilecek. Bu görevlendirmeyi alanlar bu işin takipçisi olacak. Akıllı tahtaların sorunlarıyla ilgilenecek, öğretmenlere şifre alacakmış!, Sonra da derslerine girip gözlem yapacakmış, ebayı tanıtıcı faaliyetlerde bulunacakmış, tablet varsa onların işleri, takibi, eba v sınıf uygulaması vs vs. Görevlendirme almadıysan dersine girip çıkacaksın bu kadar.

Hocam kendi okulunda FP BTR açılamayacağını bildiğin zaman BT öğretmeni olmayan okullardan birine görevlendirme isteyebilirdin. Galiba bu durumu kaçırdın. Sadece kendi okulunda kalacaksan derslerine gireceksin. İdarenin sana veereceği maaş karşılığı doldurma görevlerini yapacaksın. sorna tatil.

turkuaz09' Alıntı:
Hocam kendi okulunda FP BTR açılamayacağını bildiğin zaman BT öğretmeni olmayan okullardan birine görevlendirme isteyebilirdin. Galiba bu durumu kaçırdın. Sadece kendi okulunda kalacaksan derslerine gireceksin. İdarenin sana veereceği maaş karşılığı doldurma görevlerini yapacaksın. sorna tatil.

Görev almayacam. görelim bakalım eşit paylaştırılacak diyor diğer öğretmenler arasında. gelsinler uğraşsınlar.

astalavista23' Alıntı:
1-Okulum Köy okulu
2-İlkokul 6 şube + ortaokul 4 şube + fen lab +bt lab+anasınıfı+ ( toplam 12 akıllı tahta )
6- Bu yüzden derse girip çıkacam ne halleri varsa görsünler. Görevlerimi araştırdım ama pek bi halt bulamadım.

Bugün önce bakanlıktan bilgi işlem daire bir görüşme yaptık.sonra sendikayı aradık.sendika mebi aradı herhalde. sonra mebi aradık. meb bakanlığı aramış. en sonunda (ortaokul 4 şube ilkokul 6 şube tek bina tek müdürlük) bana benzer okulları tekrar listeye aldılar.

astalavista23' Alıntı:
astalavista23' Alıntı:
1-Okulum Köy okulu

Bugün önce bakanlıktan bilgi işlem daire bir görüşme yaptık.sonra sendikayı aradık.sendika mebi aradı herhalde. sonra mebi aradık. meb bakanlığı aramış. en sonunda (ortaokul 4 şube ilkokul 6 şube tek bina tek müdürlük) bana benzer okulları tekrar listeye aldılar.

Okulum köy okulu. Ortaokul 7 şube, ilkokul 8 şube. Toplam 18 tahta var. Kendim de lojmanda kalıyorum. İlçeye 16 km uzağız. İlçe merkezinde tablet dağılımı yapılan bir lise boş kalmış. Kabul edersen liseye görevlendireceğiz, yoksa sizin okula görevlendirme yapmayacağız dediler.Ben de görev istemedim. Müdür Bey de sağ olsun, bu duruma benden daha fazla sinirlendi. Hiç bir şekilde tahtalardaki sorunlarla ilgilenmeyeceksin dedi. Bugün 2.gün, daha şimdiden 2 tahta çökmüş.

Norm için 6 saat yeterli ve benim 8 saat dersim var. Bir buçuk gün dersim var, gerisi boş. Maddi kaybım hiç önemli değil ama bu imkanların, bu gibi kafalar yüzünden heba olmasına içim el vermiyor.

"8 saat derse girip full ek ders alıyorsun" diyen öğretmenlerinin yana yana beni aramaları da hoşuma gitmiyor değil hani :)

Ahaha okulumda 46 akilli tahta var btr yapmadilar beni. 1 saat otedeki bi lise bos kalmis. O dolacakmis.

hic bulasmayin btr ftr falan. onemsemiyolar zaten projeyi. sen mi ayakta tutacan.hangi bilisimciye sorsam ne halleri varsa gorsun diyorlar. eylulde 4bin subatta 3 bin dinci atadilar.bilisimdende kisiyolar. yakinda proje patlar zaten.yegitek baskani dincer ates gorevi birakmis.fazla kasmayin o masabasi ayar ceken biri var, oda yakinda bir bahane bulup kacacaktir.fazla kasmayin kendinizi saygilar.

Görev yaptığım ilçede Fatih Projesi "Tamamlanmış" liseler var. Benim ortaokulumda ise henüz proje tamamlanmadı. Tahtaların montajı "yapıldı" 1 yıldır da tahtalar kullanılıyor fakat 1 yıldır ağ alt yapı sistemi yapılmadı ve tabletler dağıtılmadı. FBtr Başvuru Formunda sadece kendi okulumda görev almak istiyorum dedim ve başvurular bugun sonuçlandı. Sonuç: "Görevlendirmem yapılmadı." Bu durum normalmiş...

Bu durumda "okulumda da FpBtr yok lisede de FpBtr yok" harika! :alkis:

girdap08' Alıntı:
astalavista23' Alıntı:
astalavista23' Alıntı:
1-Okulum Köy okulu

Okulum köy okulu. Ortaokul 7 şube, ilkokul 8 şube. Toplam 18 tahta var. Kendim de lojmanda kalıyorum. İlçeye 16 km uzağız. İlçe merkezinde tablet dağılımı yapılan bir lise boş kalmış. Kabul edersen liseye görevlendireceğiz, yoksa sizin okula görevlendirme yapmayacağız dediler.Ben de görev istemedim. Müdür Bey de sağ olsun, bu duruma benden daha fazla sinirlendi. Hiç bir şekilde tahtalardaki sorunlarla ilgilenmeyeceksin dedi. Bugün 2.gün, daha şimdiden 2 tahta çökmüş.

Norm için 6 saat yeterli ve benim 8 saat dersim var. Bir buçuk gün dersim var, gerisi boş. Maddi kaybım hiç önemli değil ama bu imkanların, bu gibi kafalar yüzünden heba olmasına içim el vermiyor.

"8 saat derse girip full ek ders alıyorsun" diyen öğretmenlerinin yana yana beni aramaları da hoşuma gitmiyor değil hani :)

Aksaray Memde ilk başta böyle yaptı sonradan listeye ilkokul ve ortaokul birleşik olanlar eklendi.

Geri