Bilişim Sınıfları için müdürlere denetleme

Kodla Büyü

sermedia

Site Gezgini
Arkadaşlar bu haberi yeni okudum.Sınıf açılması için gerekli başvuru nereye yapılacak? Ayrıca böyle bir yazı okullarınıza geldi mi?

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersinin geçen yıl zorunlu olması ile birlikte okullarda Bilişim Teknolojileri Sınıflarına ihtiyaç arttı. Bakanlık yeni bir yönetmelik çıkararak, Bilişim Teknolojileri sınıfı bulunmayan okullara Bilişim Teknolojileri sınıfı kurulması için başvuruda bulunulmasını istemiştir. Buna rağmen BT Sınıfı bulunmayan birçok okulun başvuruda bulunmadığı dile getirilmektedir. Ve çoğu okulda bilgisayarların depolara kaldırılarak tozlandığı, bazı okullarının ise dersliklere dağıttığı yönünde şikeyetlerin artması ile bakanlığın bu yüzden harekete geçtiği söylenmektedir.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne geçtiğimiz haftalarda Sayın Özkan Günday atanmış olup, okullarda teftişin gerçekleşecek olmasında önemli rol oynadığı söyleniyor. Bakanlık müfettişlerinin okullarda BT Sınıfları için gerekli denetlemeleri yapmaları için ilgili birimlerin çalışmalarının devam ettiği belirtiliyor. Bu konuda İstanbul'da bazı Fatih Projesi il koordinatörleri ciddi duyumları olduğunu ifade ediliyorlar...

Müfettişlerin cevabını araştıracağı işte bazı sorular:

BT Sınıfı var mı? Daha önce var ise bilgisayarlar ne oldu ?

Okulunuza BT Sınıfı kurulması için hangi resmi başvurularda bulundunuz?

BT Sınıfının kurulması ve geliştirilmesi için okul aile birliği çalışmaları yapılmış mıdır?

http://www.mebpersonel.com/yer-degistir ... 38732.html

Gerçek olması ihtimali beni de umutlandırdı fakat böyle bir yazıdan hiç haberim olmadı...sizlerde durum nasıl?

bu site bizden bir arkadaşın herhalde daha öncede böyle güzel haberler duymuştuk bu siteden ama kaynak belirtmiyor ve sonunda gerçek olmadığı ortaya çıkıyor. bu yüzden ben itibar etmiyorum. böyle bir yazı olsa neden kimsenin haberi yok neden sadece bu site. kaldıki tabletleri yetiştirememişlerken bu işe gireceklerini hiç sanmıyorum

evrim0626' Alıntı:
bu site bizden bir arkadaşın herhalde daha öncede böyle güzel haberler duymuştuk bu siteden ama kaynak belirtmiyor ve sonunda gerçek olmadığı ortaya çıkıyor. bu yüzden ben itibar etmiyorum. böyle bir yazı olsa neden kimsenin haberi yok neden sadece bu site. kaldıki tabletleri yetiştirememişlerken bu işe gireceklerini hiç sanmıyorum

Hocam bende söylediklerine katılıyorum....ama inşaallah doğrudur....

"Bu konuda İstanbul'da bazı Fatih Projesi il koordinatörleri ciddi duyumları olduğunu ifade ediliyorlar.." :mrgreen: :mrgreen:

Bizde 20 tane promega var da,hiç olmayan okullar için nasıl bir çalışma yapılacak acaba :) duyumları alan arkadaşlar bunu da öğrenmiş mi? Mesela Ankara'ya Bilişim Sınıfımız yok diye yazı gönderen okullara,Anında bir ekiple 30 tane bilgisayar gönderilip,kurulum mu yapılacak ki :)

bir arada bt lablar artık yenilenmeyecek deniliyordu. valla o kadar zıt şeyler oluyor ki :eek: :eek: :eek: böyle oluyoruz her defasında :)

Bugün sabah müdürüm müfettişlerin BT sınıfına bakmaya geleceklerini söyledi ve BT sınıfı ile ilgili bilgi istedi benden. Sanırım haber doğru.

hocam inşallah ya. bt sınıfı olmadan dersi işlemek sıkıcı ve zor öğrenciler içinde bizim içinde.

bizim müdür yardımcısı sabah çağırdı. müfettişlerin gelebileceğini bt sınıflarını bakacaklarını söyledi. benden de sınıf hakkında bir rapor çıkarmamı istedi. ben de pc lerin durumunu tek tek yazdım bir de tutanak tuttum..

Bilişim Teknolojileri sınıfı olupta bilgisayarları çağı9n gereksinimlerini karşılamayan okullar için de bir çalışma var mı acaba...

Kaç ilde bu uygulama yapılıyor. bu rapor istenen arkadaşlar neden bu raporun istendiğini yetkililere sorup net bilgi öğrenebilirmi acaba

susudes' Alıntı:
bizim müdür yardımcısı sabah çağırdı. müfettişlerin gelebileceğini bt sınıflarını bakacaklarını söyledi. benden de sınıf hakkında bir rapor çıkarmamı istedi. ben de pc lerin durumunu tek tek yazdım bir de tutanak tuttum..
bence sizin müdür yardımcısı da bizim gibi haberlerde okumuştur hocam.

Arkadaşlar meslekte 10 yılı geride bırakıyorum. benim öğrendiğim bişey var bu bakanlıkta işler merkezden değil yerelden yapılır. yani bir kaç ilin bunu yapıyor olması tüm ülkede yapılacağı anlamına gelmez. tüm ülkede yapılsada sadece veri toplamaktan ibaret olabilir. ellerinde fatih projesi gibi bir iş varkende bu işlere girişmezler... imkanınız varsa labı iyi bir okula tayin isteyin başka bişey düşünmeyin...

Lisansiz programların denetlenmesi gibi bir şey olabilir mi temizlesek mi bbilgisayarları :)

Moral bozmak gibi olmasın da, Ankaraya kursa gittiğimizde yetkililere sorduk bt dersini zorunlu hale getirdiniz ama bt sınıfları eski yada yok bu sınıfların yenilenme durumu var mı diye. Cevap olarak şuan gündemde böyle birşeyin olmadığını söylediler.

Bize de geldi müfettişler, lab yok mu, uygulama yapmıyor musunuz diye sordu! Hayır dedim, başka da bir şey söylemedi.

evet okula gelen yazıyı paylaşsanız ben bizim müdürün önüne koysam. Çok dil döktüm ikinci lab kuracak malzeme var. Diğer ilkokullardan geldi. Mazeret dersliğe ihtiyaç varmış.

Müfettişler gelince de aynı mazereti üretsinler de görelim.

Geri