Bilişim sınıfında Anabilgisayar Açılmadan PC ler açılmasın

Kodla Büyü

tenakuz

Aktif Üye
Merhaba
Bilişim sınıfında Anapc açılmadan diğer pc ler açılmasın istiyorum bunu nasıl sağlarız sizce? Sınıf yönetim programlarında göremedim. Kafe programı kullanmak aklıma geldi ama hoş görünmez okulda :)

Amacım ben yokken diğer öğretmenlerin vs lab ı kullanmaması. anapc ye şifre koyacağım. Client lere koymak her seferinde o şifreyi açmak gerekliliğinden dolayı anlamlı olmaz diye düşündüm..

tenakuz' Alıntı:
Merhaba
Bilişim sınıfında Anapc açılmadan diğer pc ler açılmasın istiyorum bunu nasıl sağlarız sizce? Sınıf yönetim programlarında göremedim. Kafe programı kullanmak aklıma geldi ama hoş görünmez okulda :)

Amacım ben yokken diğer öğretmenlerin vs lab ı kullanmaması. anapc ye şifre koyacağım. Client lere koymak her seferinde o şifreyi açmak gerekliliğinden dolayı anlamlı olmaz diye düşündüm..

Sayın hocam siz siz olun tükürdüğünüzü yalayacak pozisyona düşmeyin. Hoşumuza gitse de gitmese de o BT sınıfı tüm okulun. Siz engel koyarsınız sonra bir bakmışsınız emir demiri kesmiş gidip sistemi açmışsınız...

Okulda başka bir öğretmen o sııfı kullanmayı kafaya koydumu mutlaka kullanır. Bence doğru düzgün kullanmaları için yöntem geliştirin...

Bu arada teknik bilgi isterseniz İnterneti kendi pcniz üzerinden çıkartın o zaman internete giremezler... Bir diğer yöntem de Windows için active directory linux için open ldap o zamanda terminaller ana makinadan kullanıcı parolası alacağı için ana makina açık değil ise açılmaz...

hocam kusura bakmayın ama o lab sizin babanızın malı değil..
her öğretmen her öğrencinin siz varken yada yokken kullanmaya hakkı var.

Sanırım ders esnasında açılmasını istemiyorsunuz. Bunun için öğrencileri uyarın ders anlatırken açan olursa ders sonunda kullandırmayacağınızı belirtin. NetSupportSchool programıyla kimin açtığı kimin kapadığı belli oluyor zaten.

Doğru sınıf bizim babamızın malı değil ama babamızın malıymış gibi bakıyoruz! Keşke biraz da siz babanızın malı gibi baksanız da bizim de gözümüz arkada kalmasa!

Geri