Bilişim laboratuvarını geliştirmek için malzeme listesi ?

Kodla Büyü

dicle2102

Site Gezgini
Merhaba dostlar
Boş vakitlerimde sınıfımda kendimi geliştirecek malzemeler almak istiyorum. Lehimleme, arıza tespti, vb.
Satın alabileceğim, bana lazım olacak tüm malzeme listesini yazabilecek varmı? Ne lazım olur?

Elinde bu malzeme listesi için resmi yazı örneği olan var mı idareye verdiğimiz üst yazı tarzında?

Öğretmenim öncelikle branşından nefret ederek ayın 15 ini bekleyen öğretmen olmak yerine kendinizi geliştirmeye çalıştığınız için tebrik ederim.
Size bu dönemlerde popüler olan ve bir süre de devam edeceğini düşündüğüm arduino (robotik kodlama) setleri tavsiye edebilirim. Malzeme listesini paylaşıyorum tahmini fiyatı 200-250 tl.

Arduino+Usb kablo
Breadboard Büyük (4 değil-2 kanal)
40 Adet Jumper (erkek-erkek)
40 Adet Jumper (erkek-dişi)
SG90 Servo Motor
HC-SR04 Ultrasonik Sensör
2x16 LCD Ekran
Potansiyometre
Buton (2 PİNLİ)
Rgb Led
Led Kırmızı
Led Yeşil
Led Sarı
Buzzer
LM35 Sıcaklık Sensör
Toprak Nem Sensörü
HC-06 Bluetooth modül
Dc Motor 6V
L293D Motor Sürücü
9V pil
9V pil başlığı (DC Jaklı)
LDR Sensör
Dijital AVO Metre (basit)
7 Segment Display Katot (14mm)
Havya ve Lehim Teli
330 ohm direnç
1K ohm direnç
10K ohm direnç
Kablolu Krokodil
Breadboardgüç modül
170 Göz Breadboard
Kutu
RC522 RFID Modülü (Kart Anahtarlık)
4*4 Keypad
Kızılötesi Sensör Modülü(Kumandalı)
5 Volt iki kanal röle modülü
Tekli Joystick
2WD robot araba Kiti
CR2025 Kumanda Pili

gkhankz hocam kodlamaya yeni başlamak istiyorum.
Aynı seti ilk başlayacaklar için de tavsiye eder misiniz?
Ayrıca bu yazdıklarınızı paket halinde nereden temin edebiliriz?

Yeni başlayacak arkadaşlar için yukarıda yazdığım sette hemen hemen ihtiyacınız olacak her şey var alabilirsiniz. Aceleniz yoksa AliExpress faturalı alayım diyorsanız da robotizmo robotistan direnc.net gibi birçok alternatif site var. Ayrıca bu yerli firmalar ile telefonda görüşüp faturasız alacağınızı söylerseniz daha da indirim yaparlar. Yeni başlayacak arkadaşlara 3D Yazıcı tavsiye etmem

Hocam bu yazdıklarınızın tümünü içeren satın alma linkini verebilir misiniz?

hocalarım bt sınıfında bozulan ya da eksik donanımları nasıl temin ediyorsunuz(başlık açamadığım için buraya yazıyorum)

Geri