Bilişim sınıfı ve tek başına oturmak isteyen bencil öğrenciler

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar değişik bir konu evet ama her sene yaşadığım bir konu

Bilişim sınıfında bazı pc lere 2 kişi oturmak zorunda kalıyoruz.
Bazı bencil öğrenciler var tabiki arkadaşına pc kullandırmıyor. Fare ve klavyeyi dokundurmuyor bile. Bir de tabiki bu oran git gide artmaktaki bir sınıfta maximum düzeyini yaşadım. ilk yıllarımda böyle değildi.
Malesef bazı öğrenciler de çekingen oluyor. Sesini çıkartamıyor. Bu tür öğrencilerimin de ezilmesini istemiyorum.
Siz nasıl bir yöntem uyguluyorsunuz.

Not: 13 pc var 6 tanesine 2 kişi oturmak zorunda. Kalanlara 5

hocam ders sırasında uygulama yapılırken genelde gözüm onlarda oluyor. başta isim vermeden iki kişi oturanlar sırayla uygulama yapacak ya da oyun oynayacaklar diyorum. bakıyorum iş böyle ilerlemiyor. direk uyarıyorum. yine gözlemliyorum ve devam ederse bu sefer sıkıntı çıkaranı alıyorum başka birisinin yanına oturtup diğer kişi tek başına kalıyor. sıkıntılı öğrenci sonradan eklendiği için bazen arkadaşı da sıkıntı çıakrabılıyor ve aynı duurm kendı başına geldiği için nasıl bışey oldugunu anlıyor

Hocam her hafta eşleri sırasını kaydırarak oturabilirsiniz. Böylece hep aynı kişiler birlikte oturmaz.

Bende 21 bilgisayar. 30-34 öğrenci oluyor.
Öncelikle ikili oturmak isteyenler kendi arkadaşını seçsin en iyi anlaştığınız arkadaşınızla oturabilirsiniz diyorum. Yoksa ben listeye göre oturturum vs diyorum. Bu şekilde olunca sorun bayağı azalıyor

Arkadaşlar değişik bir konu evet ama her sene yaşadığım bir konu

Bilişim sınıfında bazı pc lere 2 kişi oturmak zorunda kalıyoruz.
Bazı bencil öğrenciler var tabiki arkadaşına pc kullandırmıyor. Fare ve klavyeyi dokundurmuyor bile. Bir de tabiki bu oran git gide artmaktaki bir sınıfta maximum düzeyini yaşadım. ilk yıllarımda böyle değildi.
Malesef bazı öğrenciler de çekingen oluyor. Sesini çıkartamıyor. Bu tür öğrencilerimin de ezilmesini istemiyorum.
Siz nasıl bir yöntem uyguluyorsunuz.

Not: 13 pc var 6 tanesine 2 kişi oturmak zorunda. Kalanlara 5
çözüm olarak 2 kişi oturan öğrencileri gözlemleyip müdahalede bulunulabilir. Köyde çalışırken 4 bilgisayarın vardı ver her bilgisayara 5-6 kişi oturuyordu. Her guruba içlerinden adil davranacak bir başkan seçiyorduk beraber. O başkan olayı idare ediyordu. Tabi 2 kişi oturanlarda başkan seçme şansı yok ama sorun varsa direk müdahale edilebilir.

hepsini 2 kişi oturttum 5-6 bilgisayar boşta kaldı onlar yedek, birinin bilgisayarı bozulursa açarım dedim. uyarıyorum sürekli

Vur neşteri bencil olanları yanyana oturt sessiz olanları tek oturt bencil olanlar hatalarını anlayacaktır sonra eski haline döndüğünde bencil olanların empati kurmayı öğrenmiş olduklarını farkedeceksin ;)

Random ux da android de güzel bir uygulama Arayüzü ve ilgi çekiciliği yüksek. Her türlü algoritmayı oluşturabilirsiniz

Geri